Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Salutare!
MesajScris: 03 Aug 2010, 22:39 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 16 Apr 2010, 12:54
Mesaje: 10
Localitate: Bucuresti
Ma numesc Mihai Dumitrescu, ca nick dumi_id, m-am inscri pe forum de cateva luni dar inca nu
pescuiesc cam de 20 ani , initierea mi-am facut-o cu tatal meu pe la baltile din jurul bucurestiului (aumati, branesti, mostistea-desi e mai departe) iar ucenicia am facut-o pe raurile colinare din jud. Bacau (comanesti pentru cine cunoaste) in vacantele de vara petrecute la bunici, pescuind la mreana si boistean.
Pescuiesc C&R de 3 ani, de cand am inceput sa merg la MV2 dar intre timp am invatat ca calitatea pescuitului insemna mai mult decat cantitatea si m-am decis sa pescuiesc si pe ale balti (cum este si cazul Chiroiu4). Nu inseamna ca nu am mai pescuit pe MV2 sau ca nu imi face placere sa revin acolo, dar viata te face sa experimentezi mereu lucuri noi de care nu iti poate poate parea rau decat daca nu le incerci.
Am pescuit o singura data pe Chiroiu 4 de vineri pana duminica prin amabilitatea partenerului de pescuit de atunci si prin recomandarea lui Pompiliu (big Fish), ramanand de atunci cu o amintire placuta, acel crap de 7.4kg, unul din cei mai salbatici crapi din care i-am prins (sper ca nu si ultimul) pe aceasta balta superba.
Pe cat imi place pescuitul la crap imi place si pescuitul la rapitor desi am incercat la aproape toate speciile de rapitor nu am reusit sa fac poze decat cu stiuci, marlite si cleni. Avatii s-au lasat induplecati la prins dar mai putin la poze :).
Ca experienta competitionala am participat la un singur concurs, asta fiind anul acesta, la Party Cup Hobaia, unde impreuna cu echipa am reusit sa obtinem locul 8 din 54 de echipe inscrise, ceea ce insemna p adevarata performanta fiind la prima partida pe acea balta dar si in primul concurs. La alte competitii nu am mai participa principalul motiv fiind lipsa orelor de pescuit pe baltile respective dar si din pricina taxelor practicate (dupa parerea mea destul de mari pentru un pescar amator, de weekwnd ca mine) dar acel concurs chiar mi-a dschis apetitul pentru acest gen de competitii.
Despre clubul "Green Lake" nu pot sa spun nimic deoarece am ales sa nu ma inscriu, cunoscand multe conflicte intre cluburile de "crapari" din romania, conflice facute publice pe alte forumuri dar si la aconcursurile de pescuit.
Sunt afiliat la "Pescar Club 21" numai pentru obtinerea permisului pentru pescuit de la ANPA, dar acolo nefiind um membru activ.
Fire intinse!

PS: poze voi posta dupa ce le modific dimensiunile, acesta fiind o conditie la postare pentru acest site.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salutare!
MesajScris: 04 Aug 2010, 07:09 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
Bine ai venit printre noi, Mihai, :ymhug: !
Fire intinse de asemenea si cat mai multe partide pe Green Lake, :D !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salutare!
MesajScris: 07 Aug 2010, 15:05 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România