Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 19:56 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
rebel_carp :
@florin p : cam rece noaptea ca adia si putin vantul....ne-a si inconjurat furtuna in a doua noapte,a dat si cateva picaturi...depinde ce va zice la meteo sapt. viitoare.
De ce nu bagi si C5 in schema?

despre c5 daca este zona din inaintea wc-ului stiu ca e zona de ten...iar de dat aproape de malul de vizavi este deaprte pt mine,e mai lata acolo zona decat in c3,4...atat,in rest nu stiu nimic de zona aia...si mie imi place in partida de placere sa dau pe C-uri,intre c3 si c4.....
prognoza este buna pt vinerea care vine si sambata..soare si 25-27 grade,briza usoara,fara ploaie...dar la chiroiu nu se stie niciodata!

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 22:28 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Salutari !!
Tedy i-mi pare rau pt esec dar ti-ai ales prost locul in conditii de final de saptamana si nu numai in acesta perioada.C1 este intradevar un stand bun,pestele sta in aceea zona din doua motive:agatatura si oxigen.Daca nu ai stiut si am impresia ca sa discutat pe undeva pe forum,tot lantul de balti inclusiv Chiroiu4 au deversoarele infundate cu balegar si paie pt o etanseitate cat mai buna pt a mentine nivelul cat mai sus posibil.De 4 saptamani toate baltile de pe acest curs au fost informate ca se vor efectua niste lucrari la un baraj si o perioada mai lunga de timp nu va mai veni apa de sus.Prin urmare lipsa gurii de oxigen care tinea crapii in zona plus traficul intens face ca pestele sa nu mai poposeasca in acel loc,plus ca pestele se afla deja la bataie.Nivelul stabil al apei din ultimile saptamani face ca rezultatele sa fie mult bune atat la crap cat si la caras.
la felul in care erai pregatit din punct de vedere al nadei,pontonul 5 era locul perfect unde ai fi avut rezultate si surprize atat la ten cat si la romanesc.
Pentru cei aflati la inceput zona C5-C7 este o zona grea,neindicata.

In final legat de pescuitul la undita trebuie sa va ganditi si sa realizati chiar daca sunt incomozi pt pescuitul la crap pe timp de zi in anumite zone ca acest segment asigura in proportie de 90% suportul financiar al baltii.Fara acest segment era de mult pus lacatul pe poarta.

O seara placuta.

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 24 Mai 2011, 07:29 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
Habar nu aveam de chestia cu digurile si lucrarile,as fi gandit altfel partida, clar.
Stiu ca unditarii asigura venitul baltii, dar eu mi-am spus punctul de vedere al pescarului de crap. Eu unul voi evita sa vin in weekend pe C4 (cel putin in locurile frecventate de unditari), atata timp cat nu voi putea pescui linistit. Sau....ma fac unditar, carasul ne-a asigurat si noua distractia in weekend :D

PS. Voi saptamana trecuta la aroganta lu Iulica ati avut unditari in zona?

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 24 Mai 2011, 07:56 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Apr 2010, 18:50
Mesaje: 1497
Localitate: Bucuresti
Era balta plina Teddy inclusiv pe dig C1 erau vreo 5 unditari ,inclusiv EU :D dar am fost undeva in fata pontonului 4(acolo unde este rupt malul pe deal)

_________________
Privesc mult si simt monstros
0721 724 456


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 24 Mai 2011, 08:04 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
Teddy :
Habar nu aveam de chestia cu digurile si lucrarile,as fi gandit altfel partida, clar.
Stiu ca unditarii asigura venitul baltii, dar eu mi-am spus punctul de vedere al pescarului de crap. Eu unul voi evita sa vin in weekend pe C4 (cel putin in locurile frecventate de unditari), atata timp cat nu voi putea pescui linistit. Sau....ma fac unditar, carasul ne-a asigurat si noua distractia in weekend :D

PS. Voi saptamana trecuta la aroganta lu Iulica ati avut unditari in zona?


eu am avut de tras cu unditarii, am pescuit linga dig , au influentat pescuitul ziua dar noaptea a dat crapul :-bd

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 24 Mai 2011, 08:19 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
booghy28 :
Teddy :
Habar nu aveam de chestia cu digurile si lucrarile,as fi gandit altfel partida, clar.
Stiu ca unditarii asigura venitul baltii, dar eu mi-am spus punctul de vedere al pescarului de crap. Eu unul voi evita sa vin in weekend pe C4 (cel putin in locurile frecventate de unditari), atata timp cat nu voi putea pescui linistit. Sau....ma fac unditar, carasul ne-a asigurat si noua distractia in weekend :D

PS. Voi saptamana trecuta la aroganta lu Iulica ati avut unditari in zona?


eu am avut de tras cu unditarii, am pescuit linga dig , au influentat pescuitul ziua dar noaptea a dat crapul :-bd


Inafara faptului ca stau pe malul de vis a vis,sper ca nu stau si pe malul unde avem noi lansetele...
Daca George ne-a recomandat pentru cei incepatori sa "evitam"zona c5-c7....ramane sa aleg intre c3-4 sau a1-2-3!!!

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 24 Mai 2011, 22:03 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
sfatul meu este sa te asezi pe pontonul 4 si sa dai in fata langa plauri cat poti de aproape 5 m maxim de ei daca vrei sa ai rezultate .
eu am pescuit acolo in timpul arogantei si in 36 ore am prins 17 crapi numai la bila tare simpla.

fir intins .

_________________
C.S Green Lake


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 25 Mai 2011, 08:37 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
Trofim Cristian :
sfatul meu este sa te asezi pe pontonul 4 si sa dai in fata langa plauri cat poti de aproape 5 m maxim de ei daca vrei sa ai rezultate .
eu am pescuit acolo in timpul arogantei si in 36 ore am prins 17 crapi numai la bila tare simpla.

fir intins .

multumesc,dar deja am rezervat 2 locuri la nuci,eu si andrei,sa stam si la umbra si sa avem loc sa dam si la un caras!
voitine cont de parerea ta la urmatoarea partida.
fir intins la CN et II !

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 25 Mai 2011, 14:36 
Neconectat
User nou

Membru din: 25 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 1
Teddy :
C1
40 ORE
4 lansete
3-4 KG bile, solubile si tari
aprox 10 kg de seminte si groundbait (pentru ten),
2 paturi de nada, crap si ten
nadit si pescuit a la carte, in locatiile cunoscute ca si productive aici
plastice si saculet solubil pt ten
bile tari si solubile, in toate combinatiile de monturi cunoscute ca si castigatoare
Rezultat 0 prezentari
Concluziile sa le traga altii, mie mi-a cam ajuns. Este de departe cea mai slaba partida a mea, poate ca am uitat sa pescuiesc intre timp, cine stie. :-\
La fel s-a intamplat pe C2 C3 C4, doar C5 a avut 2 pe saltea si 2 parcati, poate pentru ca plantau.
Pestele nu este in bataie inca.

PS. Pentru a nu fi chiar asa rau, colegul meu a luat o stiuca de 6-7 kile, la montura de ten. Un drill frumos si un record personal pentru el.
Pardon eram pe balta si a avut 4 kg stiuca cantarita cu cantarul vostru de unde 6-7 kg?si faza cu manelele?sa fim seriosi nu au fost lautari pe balta acum hai sa fim sinceri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 25 Mai 2011, 15:34 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
[/quote]Pardon eram pe balta si a avut 4 kg stiuca cantarita cu cantarul vostru de unde 6-7 kg?si faza cu manelele?sa fim seriosi nu au fost lautari pe balta acum hai sa fim sinceri.[/quote]


Cantarul meu s-a dovedit a fi prost, din cauza bateriilor. Am mai vazut si eu stiuci mari, daca aia avea doar 4 kile....A trebuit sa o eliberam repede, si nu am facut si o a doua cantarire. Pentru ca eram suspicios, am cantarit un bidon de 10 l cu apa, care arata 6 kilograme cu cantarul. Cu un alt cantar, mecanic, arata in jur de 10 kilograme. Acum fa si tu socoteala. In nici un caz nu sunt eu egnul de om care sa umfle pestele din vorbe, cine ma cunoaste stie asta. Pentru exemplificare, uite si poza sa isi mai dea si altii cu parerea.

Iar muzica a fost, la un moment dat cel cu opelul astra gri de pe dig a dat drumu la muzica, se auzea incet la noi, dar pe dig era destul de tare. Si ai dreptate, nu erau manele, era muzica pop la radio cred. Dar tot scandal se numeste, nu?


Fişiere ataşate:
DSCF1356-2.jpg
DSCF1356-2.jpg [ 228.11 KiB | Vizualizat de 11077 ori ]

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România