Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 09:00 
Neconectat
VIP GL
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2010, 10:39
Mesaje: 1338
@ Teddy
La fel s-a intamplat pe C2 C3 C4, doar C5 a avut 2 pe saltea si 2 parcati, poate pentru ca plantau.
Pestele nu este in bataie inca.


c1 a avut prezentari si parcati
c2 mai slabut dar a avut
c3 prezentari si parcati
c4 la fel
c5 are un secret descoperal si ai sa fi multumit
TOTAL 130 de KG toate stadurile adunate

acum trage tu concluzia ti :-*

_________________
Vice Campion 2014 GREEN LAKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 11:46 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
Mircea Catalin :
@ Teddy
La fel s-a intamplat pe C2 C3 C4, doar C5 a avut 2 pe saltea si 2 parcati, poate pentru ca plantau.
Pestele nu este in bataie inca.


c1 a avut prezentari si parcati
c2 mai slabut dar a avut
c3 prezentari si parcati
c4 la fel
c5 are un secret descoperal si ai sa fi multumit
TOTAL 130 de KG toate stadurile adunate

acum trage tu concluzia ti :-*


EU VORBESC DE PARTIDA DIN WEEKEEND, NU VORBESC CE S-A INTAMPLAT LA CONCURS.
C1 AM FOST EU !!!
C2 UN SINGUR BIP (pescuia la porumb si bilele lui George)
C3 2 PREZENTARI , RATATI LA INTEPARE (doar porumb, si saculeti)
C4 O PREZENTARE PARCA cred ca bile, dar si porumb
C5 PLANTAU, 2 PE MAL 2 PARCATI (bile)
Asta pana am plecat eu duminica.In afara de C5 , toti au plecat sambata seara.

Stefane, patul de seminte a fost la cel putin 50-60 m de cel cu bile, special pentru ten, unde am pescuit doar cu plastice si momitor. In nici un caz nu este greseala, este verificata aici si cu asa ceva am castigat locul 1 la Cupa GL anul trecut.

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:06 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
Ma Teddita ... tu miroseai inca a Tancabesti, ;) , ;;) , :ymhug: !!! Firar mama lui de Superbaits, :D !!!
Acum fara gluma si mai mult o curiozitate de a mea: de cand ti-ai schimbat locul preferat - "La Nuci" cu C-urile? Stii bine, banuiesc, ca in perioada asta zona de "Protocol" (citat "a la" Mauru) este cea mai complexa ca relief subteran si productiva zona si exemple de partide sunt sa dam multe, nu? Cineva a spus ca Green Lake-ul este alcatruit de fapt din dou lacuri/zone: La Nuci si ... restul.
Eu cred ca daca te axai numai pe mare cu tare, idem Tancabesti, situatia ar fi stat cu totul altfel!!!
Incearca la mare cu tare si va fii alta treaba, ai incredere, ... balta nu are nimic, vremea este de vina!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:18 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
vineri seara ,impreuna cu andrei ajungem si noi pe chiroiu!
citind ce a "patit"Teddy,nu mai stiu daca sa ma duc pe C 3,4 sau sa ma asez la nuci....sa pe A2,3!!!
????ce parere avetzi?

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:32 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
Am ales C-ul din 2 motive. Colegul meu nu pescuise acolo si vroia asta si 2, eu am cautat tenul stiind ce exemplare sunt. Mai mult, anul trecut in acceasi perioada Mike a dat recordul baltii jos pe C-uri, pestele trebuie sa vina la depus.
Nu bilele sunt de vina, am dat si cu frankfurter de 24, tari, sau 2 de 20, tot tari. Nada nu are nimic, sunt 100 % increzator in tot ce am folosit. Alta a fost problema. Si nu doar la mine.

Sambata dimineata digul era plin de unditari, care vroiau sa pescuiasca si in fata mea, noroc cu Dan ca i-a gonit (daca nu o facea, le dadeam cu plumbu in cap lejer :)) ). Mai mult, sambata cand m-am trezit la 15-20 m in stanga mea erau bagati unditarii, mai aveau putin si dadeau in lansetele mele. Scandal,tipete, balaceala in apa, manele, betivi. Peste sa fi fost, ai fi stat acolo ? Nu ma asteptam la asa ceva, sincer.

Clar, locul meu favorit este la rulota la nuci, unde va fi si urmatoarea partida, daca va fi cazul.

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:34 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
florin p :
vineri seara ,impreuna cu andrei ajungem si noi pe chiroiu!
citind ce a "patit"Teddy,nu mai stiu daca sa ma duc pe C 3,4 sau sa ma asez la nuci....sa pe A2,3!!!
????ce parere avetzi?


Pestele nu e inca la bataie, iar daca vrei ceva liniste nu te duce pe C-uri. La nuci, clar, iti recomand A1, la rulota. Pescuit in buza plaurului, fara baitruner si mare atentie.

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:42 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
Teddy :
Am ales C-ul din 2 motive. Colegul meu nu pescuise acolo si vroia asta si 2, eu am cautat tenul stiind ce exemplare sunt. Mai mult, anul trecut in acceasi perioada Mike a dat recordul baltii jos pe C-uri, pestele trebuie sa vina la depus.
Nu bilele sunt de vina, am dat si cu frankfurter de 24, tari, sau 2 de 20, tot tari. Nada nu are nimic, sunt 100 % increzator in tot ce am folosit. Alta a fost problema. Si nu doar la mine.

Sambata dimineata digul era plin de unditari, care vroiau sa pescuiasca si in fata mea, noroc cu Dan ca i-a gonit (daca nu o facea, le dadeam cu plumbu in cap lejer :)) ). Mai mult, sambata cand m-am trezit la 15-20 m in stanga mea erau bagati unditarii, mai aveau putin si dadeau in lansetele mele. Scandal,tipete, balaceala in apa, manele, betivi. Peste sa fi fost, ai fi stat acolo ? Nu ma asteptam la asa ceva, sincer.

Clar, locul meu favorit este la rulota la nuci, unde va fi si urmatoarea partida, daca va fi cazul.


Ciudat, n-am vazut asa ceva niciodata pe Chiroiu 4 !!! Daca se inmultesc actiunile de genul asta se duce si balta asta ... fara suparare dar asa este peste tot unde s-au aciuit persoane de genul asta !!!

Teddy ai dreptate, eu cu nada am glumit iti dai seama !!!La Nuci unde-i locul lui !!!
Fire intinse si pescuiti inteligent !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:49 
Neconectat
User GL

Membru din: 13 Apr 2011, 16:13
Mesaje: 438
Localitate: Ploiesti
Intradevar,cand am auzit ca pe c1 e tedy si nu face nimic nu imi venea sa cred,noi am ajuns vineri seara si am stat imediat in dreapta WC-ului ,ceva s-a intamplat ca in stanga noastra nu au fost prezentari,la colegi din stanga wc-ului care au venit cu noi pentru 24 h (noi am stat 48 h) au fost 3 prezentari cu un singur peste pe saltea de 5 kg pe bile premium-meat de la carping,era o foarte mare activitate in zona palcului singuratic din dreptul WC (unde a dat Iulian la "aroganta" si ii multumesc cu respect pe aceasta cale pentru sfaturile oferite) si super activitate incepand de la WC in dreapta pana la "bursuci".
Este adevarat ca am plantat cu barcuta (cu foarte mari probleme ca eram la prima iesire cu ea si sunt multe modificari de facut fiind constructie "home-made" :) ) dar cred ca zona cu foarte multa agatatura a facut diferenta,zona care ne-a obligat sa lasam vreo 20-25 de monturi pe 8 bete ca am ajuns sa adun pietre de pe drum si sa le lipim cu poxipol :D noi nefiind pregatiti de asemenea agatatura, doar de cateva ori am reusit sa aducem montura intreaga la mal (fara plumb) in afara de cele care au ajuns cu peste pe saltea si asta dupa ce am schimbat o,35 cu 0,40 si am facut plumbul sa cada instant la intepatura.
Am avut peste 25 de prezentari dintre care doar 7 pe saltea :crap 3 kg,5 kg x 3 buc ,7 kg si ten 9,940 kg :P ,un mare dulap (estimat la peste 15 kg mai mult sau mai putin pescaresc) a intrat la cea mai din stanga lanseta si a facut "pachet" urmatoarele 2 din dreapta (la un moment dat trageam fiecare cu cate o lanseta de acelasi peste) si la vreo 40 m de mal a facut un mare luping rupand firul de 0,35 la ambele lansete aproape simultan.
Toate 8 betele au stat in apa in acelasi timp doar de 2 ori pe toata partida pentru aprox 2 h,in ultimele 10 h la betele din dreapta care erau direct in perie de stuf nu a mai fost nici un tac cu toate ca era activitate pe zona (intradevar cand le-am scos nu s-a miscat montura din loc nici un centimetru si le-am rupt bineinteles,ceea ce ma face sa cred ca erau agatate direct din plantare,o mare greseala de-a mea a fost ca nu am pus spuma solubila),dar la cele din stanga au fost scosi 2 pesti (5 kg/buc) in ultimele 48 de minute la porumb artificial cu semintareala multa (ultimul peste a plecat pe bait-runer cand se indrepta catre lanseta sa o scoata ca stransesem toata tabara :-o ) fratele meu care statea in stanga nu a reusit sa scoata pe mal nici un peste in 47 h si in 48 de minute a plecat multumit :D,poate si ca mai are de lucrat la tehnica)
Primele 24 h am mers pe bile fara semintareala (premium meat,s&o,capsuni si sweetcorn home-made) si ultimele 24 h cu semintareala+bile+pelete (5 kg ) care a adus inapoi pestele pe vad care se linistise putin dupa inceputul de furtuna de sambata dupa-masa.
Cred ca pestele se pregateste de bataie si sa tras catre zonele de depunere pastrandusi totodata apetitul,ceea ce a fost un avantaj pentru locul nostru.
A fost o partida super educativa pentru noi atat pentru tehnica (am descoperit...de nevoie metoda de plumb pierdut instantaneu cu ajutorul firului foarte subtire,dar din pacate nu merge decat pe plantat ) cat si pentru momeli (primii nostri pesti prinsi la bile 8-} ) tinand cont ca suntem pescari relativ incepatori in pescuitul crapului in stil profesionist,a fost a doua partida pe Chiroiu 4 si prima fructuoasa (tot noi eram cei de care spunea Dl.Stefan Muraru ca nu au prins nimic cu semintareala...alt loc,alta temperatura,mult mai multa ambitie :D )
Vreau sa multumesc administratiei pentru paradisul creat pe Chiroiu 4 si membrilor clubului Green Lake pentru sprijinul acordat (suntem alaturi de voi la CN si in finala sa demonstrati ca si "caruta mica poate rasturna carul mare" ;) )
Fire zbuciumate tuturor !

p.s: in curand poze si video .

_________________
"Te-ai ridicat atat de sus,scumpul meu amic incat de-aici de jos te vad atat de MIC"...I.L Caragiale
***
0720.578.489
0733.976.835


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 13:55 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
:ymapplause: felicitarii

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Record absolut Chiroiu 4
MesajScris: 23 Mai 2011, 15:40 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
Rebelilor, voi erati pe C5 ? :))
Daca stiam , stateam mai mult de vorba, mai ales ca am vazut ca erati si prahoveni. Data viitoare stiu. Acum eram prea suparat de situatie si nu mai aveam chef de nimic.
Ma asteptam sa fie mai mult peste acolo (la voi), clar, fiind agatatura. Si C1 are la fel de multa agatatura, spre dig, multi din cei ce au pescuit aici au avut zeci de prezentari, chiar daca multe erau parcate.
Mi-a trecut prin cap sa merg pe C6 sau C7, dar stiam ca e un loc cu agatatura mare si m-ar fi injurat colegul cu care eram daca isi lasa arsenalul de plumbi si monturi acolo, la fel ca voi nu era nici el pregatit pentru asta. Asta e, ceva s-a intamplat pe zonele din stanga voastra, si inca nu imi pot da seama exact ce, si de ce.
Oricum, felicitari pentru ce ati reusit, ma bucur ca nu a fost ratat chiar pentru toata lumea.

Kepsa, nu am nimic cu nimeni, dar daca in weekend balta este plina de unditari veniti cu familiile, care oricum nu pescuiesc in liniste si sperie pestele, clar nu va mai fi un paradis pentru crapari. Diferenta intre C4 si alte balti o facea tocmai acest lucru, pescuitul linistit la crap. Cu o gramada de unditari, nu se mai face treaba. Asta aduce bani administratiei dar indeparteaza craparii si ne face sa alegem alte locatii.

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România