Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 05:58 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Totul a inceput dupa finala de la Tancabesti unde am gresit rau de tot strategia si nada si unde am promis ca merg la urmatoarele concursuri sa/i dau de cap .....o dambla a mea dupa esecul din finala . Acum imi vine sa plang-rad ce greseli copilaresti am facut in finala dar asta pentru ca nu cunosteam noi balta .....

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 06:28 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
dupa miniesecul de la trofeul Tancabesti unde eram pe locul 1 la cantitate si 1 la calitate si a plecat plaurul din fata noastra si nu am mai prins peste a urmat concursul de grei Open Tancabesti unde alaturi de pompi si Ciprian am facut echipa .


Am plecat noi inarmati cu de toate la concurs stiind ca o sa fie un concurs greu de 4 zile mai ales ca se schimba locul dupa 2 zile . Concursul era gandit pe doua sectoare si se premia doar locul 1 ,2,3 si captura la general in functie de ce numar de puncte aveai la calitate-cantitate .

La startul competitiei au venit o gramada de veterani ai Tancabestiului dar cum nu avem frica de nimeni ca si ei au doua maini ca noi nu a fost nici o problema pentru noi . Eu am tras biletul cu numarul 1 al ordinii si standul de valoare B (SLAB) ponton Vernescu . Nu stiam absolut nimic de acel stand dar am prieteni buni care au dat toate detaliile (multumim Bogdan Dragan ) . Pe la 60-70 de metrii era o insula cu apa de 2 metrii si in jurul ei apa era de 3 metrii . Acolo am nadit masiv 6 kg din prima si am pus doua monturi . In dreapta am facut la 10 metrii de mal un pat de cteno pentru ca se puncta si am pus celelalte doua lansete . Ziua nimic nici o tacanitura dar noaptea parca era alta balta ca pe la ora 11 incepea sa traga . Am reusit in doua zile sa prindem in jur de 130 de kg din care si doi pesti pt. calitate de 12 respectiv 15 kg . La noua extragere cine tragea primul in prima mansa tragea ultimul in a doua mansa asa ca noi nu mai trageam nimic si ramanea ultima bila . Am facut dinainte ce locuri i/mi doresc sa cad si unul cate unul pleca la altii mai putin primul loc pe care/l doream . Deja mai erau 5 bile de extras si nu mai puteam sa respir de emotie . Cand a tras penultimul si mai era standul Bradu si ponton unu deja nu mai respiram de loc si mi se facuse un gol in stomac de emotie . Se aude A2 stand Ponton 1 si un rasunet venit de la Pompi care de bucurie incepuse sa tipe ..estee maaa !! :)) :)) . Ne ducem increzatori la stand aruncam primele doua lansete si pana sa le lansam pe toate 4 incep sa plece primele doua si apar primii pesti (septari-optari-nouari -decari ) si in 6 ore facem 80 de kg parca . Pana dimineata mai facem inca 80 dar din decari-doispeari-cinspeari) :ymhug: :ymhug: .Intrasem intr-un ritm constant si bucatile erau din ce in ce mai mari . In ultima zi Pompy a scos la mal si "regina" de 17 kg impreuna cu multi de 12,13 ,15 :-o :-o . Din pacate Tata Nitu pescuise in prima mansa pe standul Rapa stand de A si acum cazuse pe stand de B scaldatoare care cica era de B . A prins mult pe ambele standuri asa ca nu am reusit sa/l depasim pana la final si am terminat pe locul 2 la general cu aproape 400 de kg si o medie a 5 pesti de 76 kg :-o :-o . Oricum am fost multumiti de aceasta cupa mai ales ca am incasat destul de bine 80 milioane vechi) si am depasit multe echipe titrate .

Atunci am zis ca pana la finalul anului o sa castigam peste tot cate ceva dar mai mult in gluma ....



:-bd Multumesc Sponsorului nostru Bogdan Dragan :-bd

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 06:42 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Urmatorul concurs a fost Debutmania si chiar daca nu ne consideram debutanti am decis sa ne inscriem si la acest concurs . La acest concurs am facut echipa cu Pompi si Biju si am venit foarte relaxati la concurs . Am tras tot eu stand Ponton 0 un stand pe care nu se mai pescuise demult si acum erau bagate si in stanga noastra Rapa si dreapta noastra Ponton Nae-Sec . Cum nu am avut nici o informatie am luat totul de la zero dar era un loc foarte greu ca aveam in fata doar 60 de metrii voie sa aruncam ca sa nu scoatem firele vecinilor din dreapta -stanga . La inceput am tatonat noi plaurul si aveam o gramada de trasatuti dar nu reuseam sa scoatem nimic X( X( . Dupa o zi jumate ne/am dat seama ca suntem pierzatori in stilul in care pescuiam asa ca ne/am decis sa pescuim numai unde puteam si scoate pestele afara . Dupa multe peripetii in care ne/a tras si sky-podul cu lansete in apa si am facut si baie in plina noapte am dat de cap standului si am inceput sa punctam destul de bine si la calitate si la cantitate si la final un singur peste ne mai trebuia sa atacam locul 1 pe sectorul nostru si chiar a si venit dar si/a dat drumul la maini dupa ce am reusit sa/l si vedem X( X( . Am terminat pe locul doi pe sector si au venit cupele .A mai fost o echipa de la noi care au adjudecat si ei locul 3 pe sectorul lor :-bd (Ionescu-Georgescu -Pate ).

:-bd Multumesc Sponsorului nostru Bogdan Dragan :-bd

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 06:43 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
urmatorul concurs pe lista era Cupa APS Greaca Cercani unde alaturi de inca 4 echipe Green Lake am atacat concursul .


Comentariu facut de Pompy cu care am avut placerea sa fac echipa alaturi de Biju ;)

Povestea crapului ce ne-a ridicat in clasament de pe 3 pe 1

by Mircea Neacsu

Cum stateam cu Danez si cu Iulica ne vine clasamentul intermediar incepem calculele sa vedem ce ne-ar trebui ce putem schimba din pesti sa cresetem la Calitate face Iulica niste calcule si arunca bomba Ne trebuie 1 cincear ,1 sesar ,1 optar reactia mea a fost nu vreti sa stiti aveam 65 de Kg numai din pisici de 200gr - 1,7 Kg de unde optari, cinceari,sesari se baga Iulica la somn si raman cu danez pe metereze ca sa fie si mai placut incepe Ploaia aveam montate 1 pe mic si 3 pe mare cand in statie incepe sa dea robotei ( asa imi suna mie statia) ma duc intep danez striga la mine sa imi iau pelerina sa nu ma ud deja simteam alceva in laseta si am zis ca merita sa fac drilul in ploaie Danez intra la Mincioc deoarce era echipat corespunzator avea Bocanci eu papuci si iese pe mal 1 de 6 Kg zicem hai cai bine moral crescut cu 40 % mai niste drilui cu pesti de 1Kg - 1,5Kg sa mai intretina atmosfera se face schimbul la 1.30 intra Danez la somn si iese Iulica facem inventarul la pesti si ii spun avem 1 de 6 kg la sac Bun zice el hai sa le schimbam le scoatem pe toate si incepem sa le momim din nou,cand vad pe 2 lansete bila de 24 si o face Iulica de 26 le aruncam si ne bagam la veghe in 10 minute dupa laseu pleaca laseta de pe swingeru rosu ma duc INTEP si urmeaza fraza IULICA DACA IL SCOT PE ASTA O SA MA PUPI aproape de mal incercam sal scot sai dau aer el nimic numai pe la fund Iulica se orienta dupa fir sa isi dea seama pe unde este cand din apa iese tija de la plumb si cu o miscare de Maestru Minciogar il inveleste in plasa se uita si imi zice BAI POMPI MA BAGI IN APA PENTRU DASTIA DE 4Kg pentru o secunda chiar pusesem Botu incepe sa vina cu el spre mal si vedeam ca plasa de la mincioc era intinsa dar se vedea decat capu si foarte putin din coada cand apare o frumusete de Crap eu ii zic cam are 9 si iulica aproba (8,ceva cantar oficial)

Felicitari echipelor :gl2 pentru performanta obtinuta

=================

"Pe ei ,pe ei ...."

by Iulian Petre

Deschid eu calculatorul si un prietem ma atentionase ca o sa fie concursul pe Greaca . Intru eu pe forumul eu si vad pe lista participantilor cateva nume la care vroiam sa le dau sa "sara din ghete" mai ales pe balta lor de suflet unde rupeau podiumurile pana sa apara gasca nebuna Green Lake . Inscriu si platesc si eu pentru 5 echipe si ne aliniem la startul competitiei La concursul din primavara facusem prapad si adjudecase clubul nostru locul 1,3 si 4 asa ca veneam increzatori . Mi-am adus aminte ca in primavara am vrut sa ingrop securea razboiului cu un oarecare pescar si cand am intins mana sa d/au noroc cu el si l/am intrebat ce mai face el ma injurat crunt X( X( . Acum eram mai chitit sa/i dau rai de tot pe "carca " . Am avut o strategie simpla pt ca se puncta orice peste sa pescuim la ciortan viteza ziua si noaptea dupa bucati pentru ca se facea clasamentul dupa calitate (5 pesti) -cantitate . In ultima noapte am trecut cu toate pe calitate si am pescuit cu bile de 24 solubile imbracate in pasta . Pompy tocmai venise de la somn si cand a vazut cu ce inarmasem lansetele a zis ca/l i/au la misto =)) . Am reusit sa urcam exact cu cat ne doaream la calitate asa ca am terminat pe locul 1 pe sectorul nostru si uite asa am asezat in vitrina cu trofee a treia cupa consecutiv . Am promis ca la anul o sa/l bantui peste tot si o sa/i dau de o sa sara din ghete ca pana la urma s/o lasa de sportul asta ...


Comentariu de pe alt topic

by Iulian Petre

REZULTATE editia 7 -Toamna ;;) 14 - 16 Octombrie 2011


A2- Petre Iulian +Neacsu Mircea- Dan Stoica :gl2 ...loc 1 sector A
A4- Alin Jantea -Vali Bosman -Florin Sudor :gl2 ..loc 5 sector A ---si la 400 grame de Captura




B2- George Alexandru-Dan Serban -Paul Popescu ----- :gl2 loc 2 sector B
B4- Ionescu Marian -- Pate Florin --Matei Marius ----- :gl2 loc 1 sector B
B7- Trofim Cristian -Florin Grecu (taxi ) -Stoenescu Alexandru---- :gl2 loc 5 sector B



B1- madalin darla --Castigator Balta :ymapplause: :ymapplause:


Cu 2 locuri 1 si un loc doi am facut prapad ... IAR ? :)) . :-bd :-bd

:-bd Multumesc Sponsorului nostru Bogdan Dragan :-bd

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 07:03 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Urmatorul concurs a fost la Moara Vlasiei -Cupa Senzor unde alaturi de Pompy si Biju (Dan Stoica) am facut echipa .

Comentariu facut pe alt topic cu cateva completari

by Iulian


Vine ziua de luni si pregatiti sufleteste ajungem pe balta . Pompy este nelinistit ca avem bonul de ordine 24 dar il linistesc ca o sa ramane ce vrea "al de sus " . La extragere ramane biletul cu numarul 23 adica penultimul si biletul 24 ii ramane lui Coco . Ajungem la axtragerea standurilor si mai raman doua bilete cu standul 14 si 23 . Dan se uita la mine si ma intreaba ce vreau si eu zic ce o vrea "il de sus " . Trage stand 14 si ne indreoptam spre el si in stanga noastra pe 13 vad ca avem echipa Green Lake :(( :(( . Acum stiam ca este greu cu o echipa de/a noastra langa noi mai ales ca nu puteam sa fac fel de fel de "smecherii" sa/i fac sa greseasca . Incepem timid cu fire de 19 pe doua lansete si 0,28 pe celelalte doua . Pana la malul alaturat nu parea asa mult dar batea un vant puternic care te incurca . Am inceput din prima cu mamaliga pe naditoare si cu plastice . Pana la cantarul de seara vecinii nostrii din stanga se tineau scai de noi adica prindeam unul noi, unul ei si tot asa pana la cantar cand noi am avut parca 8 si ei 9 pesti . Pana atunci mai pescuiam si spre stanga dar am decis noi sa ne mutam spre dreapta sa nu mai impartim pestele . Am pus semne pe mulinete sa lansam in acelas loc si ne/am pus pe nadit din momitoare adica aruncam de 3,4 ori la rand dar le scoteam imediat . Noaptea am pescuit la 3 cu momitoare si una cu plumb cu bile si au intrat la bila unul de 9, doi de 8 si unul de 7 . Dimineata am avut la cantar 12 pesti . Totusi vecinii nostrii :gl2 tot se tineau scai dupa noi si nu puteam sa ma ascund cu ce pescuiesc sau alte mici artificii facute de noi . Am nadit dupa cantarul de dimineta cu vre-o 10 bulgari de pasta de bile cu 8/9 bile bagate in ei spre stanga standului si pe centru am dat vre/o 20 de bulgari de benzar +ttx+mamaliga . Din acel moment nu am mai avut nici o trasatura pana la cantarul de seara cand am facut niste modificari la monturi . In primul rand eram constient ca peste avem in fata dar nu mananca asa ca am schimbat carligele cu unele mici de tot adica numarul 8 si am pus o momeala mai mica care levita ...adica ba statea intre apa ba pe fund . Am facut o montura cu firul cel mai matasos care/l aveam si am lansat . Dupa 10 minute minune :-o :-o trage la noua montura . Zic eu prima oara ca a fost o intamplare dar dupa inca 5 minute trage tot la noua montura cu noua momeala . Si uite asa schimb toate monturile si incep sa prind peste dupa aproape 12 ore de stat degeaba . In noaptea a doua am dat cu doua pe bile si doua pe plastce si ne/am luat o mare teapa ca nu am luat nimic la bile asa ca dimineata am revenit cu toate 4 pe cantitate adica la mamaliga cu plastice . De fapt am avut o trasatura la bile si chiar l/am intepat si am tras de cateva ori de el dar si/a dat repede drumul la maini .... :(( :(( Cand ma uit la montura constat ca , carligul intrase prin firul de par la aruncare ...ceva ce mi sa mai intamplat de doua ori in mii si mii de aruncari in ultimii 5 ani dar cand este ghinion .....In timpul zilei am ciugulit ceva pesti dar in stanga noastra le/a mers mai prost asa ca decit ei sa nadeasca :-o Cand am vazut ca se pun pe bulgarit din catapulta pe afet m/am gandit imediat ca nu o sa mai prinda ca patisem si eu cu o zi in urma dar daca ma duceam sa le zic sa nu mai nadeasca i/mi era sa nu zica ca le zic sa nu nadeasca ca sa prind eu asa ca am stat sa vad cum nadesc . Culmea ca nadeau chiar langa sarma si dupa sarma cu totul ca ei nu prea ajungeau acolo cu momitoarele . Dupa ce au nadit si a venit Georgescu la noi in stand i/am zis ca nu o sa mai prinda peste si asa a fost pana la final .Practic si/au facut singuri rau . In ultima noaptea fost un frig de crapau pietrele si pestele nu prea s/a plimbat prin fata noastra asa ca dimineata am avut 12 pesti dar putin fata de cei de pe zona cu apa mare . Standurile din fata si doua din sectorul nostru (9 si 10 ) au inceput sa prinda din orice pozitie si era numai chestie de timp sa ne prinda din urma . Pana la final am trecut pe locul 4 la cantitate noi de la cantarul de dimineata nu mai am avut decat o trasatura cand pe standurile din fata faceau recital . Si vine ultima trasatura la ora 12 si 20 si intep sec ....cand simt ceva mare de tot . Incepe batraneste sa o ia spre dreapta si dupa o cursa de vreo 30 de metrii reusesc sa/l intorc . Vine mai mult tarat pe fund incet si la 7-8 metrii de mal incepe sa se foiasca putin si scuipa carligul din gura :-ss :-ss . ERa bucata mare si cu acel peste castigam detasat la calitate . Asta este riscul sa pescuiesti la carlige mici de 8 la pesti mari pentru ca nu au loc sa se intoarca in buza si agata putin de o pielita . Pana la urma am castigat un loc doi la calitate si prima mea cupa pe Moara Vlasiei dupa 9 concursuri .Poate data viitoare o sa avem mai mult noroc si culmea ca ultimul bilet ramas in urna numarul 23 a castigat balta .

Si uite asa am pus in vitrina a 4 cupa la rand .....dar inca o echipa :gl2 formata din Stefan -Tiby -Adi Bucur au reusot sa adjudece doua cupe respectiv una de loc 2 si una de loc 3 :ymapplause: :ymapplause: . Oricum le mai trebuia un singur peste de 8,9 kg ca sa castige locul 1 la general dar nu a fost sa fie .

:-bd Multumim sponsorului nostru de nada BOGDAN DRAGAN :-bd

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 07:12 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Urmatorul concurs pe lista a fost Cupa Solacolu unde am avut onoarea sa fac echipa cu Ciprian si Pompy unde am reusit sa punem in vitrina inca doua cupe respectiv locul 2 si captura.

Comentariu de pe alt topic cu ateva completari ;)


" Frica"
by Iulian Petre

Totul a inceput cand am deschis netul si am citit ca mai este un loc la acest concurs si cand m/am uitat pe lista participantilor am vazut ca este si Vladut Mateianu si imediat m/am gandit la gratare si baute crunte . Am inscris echipa fara sa/i intreb cu gandul ca mergem la o minipetrecere dar intre timp lista participantilor s/a modificat si a aparut inca un "personaj" care trebuia sa/l las in spatele meu la acest concurs . Nada nu aveam pregatita asa ca a cazut din cer un sponsor pentru acest concurs si pe acesta cale multumesc sponsorului QUEST BAITS care ne/a pus la dispozitie tot ce am avut noi nevoie (bile,pop-upuri,pelete,pasta etc etc ) adica foarte multe dar si foarte bune ;) .Cand am inscris echipa Pompy a auzit ca firma QUEST BAITS vrea sa sponsorizeze pe cineva la acest concurs si el fiind REGELE SPONSORIZARILOR care a adus clubului o gramada de bani si produse a purtat o discutie cu seful de acolo si a trimis un ditamai coletul la Bucuresti (ARE PAPAGAL BUN DOMNE :)) :)) )Vineri ne/am deplasat pe balta in ritmul melodiei ti/o dau la m_ ie si cu moralul ridicat . La noi in echipa este o problema ca suntem 4 (Ciprian-Pompi-Eu si dragostea mea Danutz :)) ) asa ca am facut 2 echipe cu strategia sa nu ne batem intre noi pe balta si orice castigam sa impartim in 5 alaturi de Marius . Eu zic ca o strategie buna sa nu fie tensiuni si orgolii aiurea intre noi ;) . Am ajuns pe balta cu 2 minute inaintea extragerilor si am trecut imediat la extragere .Pentru mine toate standurile erau la fel ca nu cunoasteam balta dar capetele de stand totusi erau favorite . Am tras eu standul 10 si cand am ajuns la stand am constatat cu stupoare ca malul alaturat era la doar 50 de metrii si toti in stanga si in dreapta noastra aveau aceeas distanta :-? . Imediat m/am gandit ca nu avem prea multe sanse ca toti o sa pescuiasca pe malul opus si pana ajunge si la noi ...... :-w . Am montat noi tot si la ora 12 am facut primele lanseuri care binenteles ca au fost pe malul alaturat direct =)) . Dupa ce am pus semnele sa nu mai aruncam pe mal am inceput sa ne punem pe asteptat si dupa numai maxim 2 minune am si avut prima trasatura si primul peste care nu depasea juma de kil . Se puncta de la kil asa ca a facut imediat cale intoarsa . Am uitat sa specific ca standul avea maxim 7 metrii si vecinii de stand erau la maxim 20 de metrii de noi asa ca pescuiam pe o zona foarte mica . Aud in dreapta noastra galagie si cand ma uit nu/mi vine sa cred ca vecinii nostrii facuse un munte de bulgari si incepuse sa nadeasca la 1 metru de malul alaturat. Cand au terminat bulgarii au inceput sa nadeasca cu spombul porumb uscat direct din sac :-o :-o :-o . Dupa ce apa avea 10 grade ziua si pestele era amortit si nu se mai hranea calumea asta ne mai lipsea sa avem inconstienti langa noi care pescuiesc ca vara . Am facut un tur de standuri in care am consumat diverse lichide nutritive si am venit deja afumat putin inapoi in stand . La 2 standuri era Dan cu Marius asa ca faceam destule ture sa dezgust ce aveau la ei . In stanga noastra alti debutanti dar mai linistiti ca nu au nadit decat vre/o 20 de bulgari :)) tot in malul alaturat . Mai in stanga era cel care nu trebuia sa termine inaintea mea asa ca il aveam in vizor non-stop ce face . Dupa multe ture la Vladut ,Danut etc etc pe la 11 noaptea mi sa taiat filmul asa ca am dormit pana la ora 6 dimineata dar am dormit in alt cort =)) ....am vazut cort ,am vazut pat si m/am culcat =)) . Am sarit din pat cand am auzit cocosii cantand dar nu intelegeam de ce sunt in alt cort =)) =)) . Pana la urma am inceput sa dau "caseta" inapoi si sa/mi amintesc dar ..vag . Afara era un frig de crapau pietrele si totul era alb si inghetat si imediat am plecat spre standul nostru cu rusinea ca am lasat coechipierii mei singuri toata noapte ei neputand sa se odihneasca deloc . Noi avem o regula in echipa ca mereu trebuie sa fie 2 trezi chiar daca nu trage pestele . Primul lucru am intrebat cati pesti avem si am primit raspunsul ca doi din care unul mai rasarit (captura ) . Am aflat ca noaptea cand au vazut ca nu mai vin inapoi au inceput sa ma caute si cand au vazut ce bine dorm m/au lasat sa ma odihnesc ca stiau ca nu dormisem noaptea trecuta deloc ca am fost la servici . Se face lumina afara vine cantarul si aflu ca pana la noi nu prea se prinsese mare lucru si incep sa ma mai linistesc dar mai erau 5 standuri in stanga noastra care inca nu cantarise . Cantareste si aflu ca ,capatul de stand 15 a prins 36 de kg si "prietenul" meu 17 kg . Noi aveam 10 kg dar in stilul in care se prindea 7 kg era mult . Ma albesc la fata cand aflu vestea si jur ca pana kla finalul concursului nu mai pun picatura de alcool in gura si nici nu mai dorm . Deja aveam cosmaruri cum sa sa ranjeasca la mine la final daca termina inaintea mea mai ales ca noi eram pe locul 6 si personajul pe 2 .Am inceput cu fel de fel de artificii si momeli cat mai sofisticate si marimi diverse pana am ajuns la momeala "minune" :D .Am inceput sa punctam dar foarte mici de 1 kil si un pic si nu prea cresteam dar pana seara am redus diferenta la 4 kg . Ne astepta o noapte de cosmar in care sa dam tot ce putem din noi si asa a fost . Am stat toti 3 pe lansete toata noaptea si fiecare lanseta era schimbata dupa un orar bine stabilit in asa fel ca la fiecare 15 minute sa avem ceva de facut ca sa nu ne ia somnul . Pana sa se insereze vecinii nostrii din dreapta cand au vazut ce mult au prins adica nimic au scos un butoi de porumb inmuiat X( X( si s/au pus pe nadit cu spombul . Dupa ce au terminat de nadit cu spombul la 1 metru doi de malul alaturat au inceput sa arunce bulgari pe mijlocul baltii si dupa aia sa nadeasca din cobra .....deja era un cosmar pentru mine ca nadeau la 10 metrii de unde pescuiam si noi . Vine noaptea si incepem sa prindem peste de nu/mi venea nici mie sa cred ca parca erau trimisi de "al de sus" sa faca slalom printre monturile vecinilor si sa nu se uite pe "{autostrada de porumb" pe care circulau si pana dimineata avem 10 pesti la sac dar toata noaptea vazusem si la "prieten" agitatie in stand . Vine cantarul si aflu ca abia au cantarit 3,4 pesti si ne punem pe cantarit la noi . Am avut in jur de 22 de kg la cantar si astept sa vad ce scoate "prietenul" . Oricum am vazut ca au plecat destul de repede mai departe dar nu/mi dadusem seama cat a cantarit . Vine inapoi dupa o jumatate de ora arbitrul si primul lucru am intrebat cat are "prietenul" si aflu ca a cantarit 5-6 kg :-o :-o . De restul nu ma interesa si nici nu am mai intrebat . Cand am aflat ca l/am depasit si chiar i/am dat aproape dublu mi/a revenit inima la loc si parca respiram mai bine . A fost asa o tensiune pe mine de am fumat 3 pachete de tigari noaptea si am baut 2 cani mari de cafea . Stiu ca este o "legenda" ca in ultima noapte lovesc naprasnic adversarii dar cum nu cred in legende .... :)) :)) . Pana la urma asa a fost ca ......"i/am dat sa sara din bocanci". :)) :))

uite unde duce frica ......


Multumesc colegilor de echipa care m/au sustinut si au fost foarte intelegatori cu mine si sunt adevarati gladiatori .
Multumesc sponsorului nostru generos :-bd QUEST BAITS :-bd care ne/a furnizat momeala si nada castigatoare si lui Bogdan Dragan....din pacate am cam terminat bilele care erau pt Cupa Ienii :(( :((

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 5 podiumuri la rand -comentariu
MesajScris: 08 Noi 2011, 07:44 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
mai tarziu daca ma ajuta Pompy o sa pun si poze la comentarii... :ymhug: :ymhug:

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: ..
MesajScris: 08 Noi 2011, 10:14 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
:ymapplause:

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ..
MesajScris: 08 Noi 2011, 13:57 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Oct 2010, 08:52
Mesaje: 1672
Localitate: bucuresti
florin p :
:ymapplause:

ce reprezinta topicul asta??????? :-\

_________________
http://www.roxandy.ro 0723302830
Dan Stoica

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala.
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ..
MesajScris: 08 Noi 2011, 15:39 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
nu stiu ce sa intamplat eu am pus aplauzele la topicul unde iulian povesteste fiecare concurs..si vad ca a aparut asa...

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România