Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 17:48 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 02 Feb 2010, 09:48
Mesaje: 31
Localitate: Everglade, Florida
kepsa :
Salut Doru,
Pentru Chiroiu 4, firul mai sus amintit de 0,29 este prea subtire?
Multumesc anticipat pentru sfat. Astept si alte sfaturi din partea colegilor de breasla.
O zi buna si fire intinse.

Cred ca este subtire. Nu am pescuit inca pe Chiroiu, dar restrictia la inaintas ma face sa cred ca are destula agatatura, se vede si din poze ca nu e lighean, adica este o balta "natur". Eu de regula pescuiesc cu fire de 0,25-0,28-0,31-0,43 in functie de balta. Este mai putin stresant pentru peste un dril scurt cu un fir puternic, decat un dril de 30 min. Nu este parerea mea, am preluat-o de la altii mai destepti sau cu experienta mai multa.

_________________
"A BAD DAY FISHING BEATS A GOOD DAY WORKING"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 18:35 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 22 Ian 2010, 09:26
Mesaje: 38
doru_croc :
Cred ca este subtire. Nu am pescuit inca pe Chiroiu, dar restrictia la inaintas ma face sa cred ca are destula agatatura, se vede si din poze ca nu e lighean, adica este o balta "natur". Eu de regula pescuiesc cu fire de 0,25-0,28-0,31-0,43 in functie de balta. Este mai putin stresant pentru peste un dril scurt cu un fir puternic, decat un dril de 30 min. Nu este parerea mea, am preluat-o de la altii mai destepti sau cu experienta mai multa.


Hai sa lamurim un lucru: una este stresul si alta este ranirea fizica a pestelui. Multi dintre cei care au experienta mult mai indelungata in pescuitul CR de prin alte tari (si care au si grija de pestii lor), au ajuns la concluzia asta: fir gros = risc mare de ranire...asta-i adevarul :ymblushing: . Voi sunteti cunoscatori in pescuitul crapului si chiar nu inteleg de ce va deranjeaza o informatie care, pe viitor, v-ar putea fii benefica, in special atunci cand pescari amatori, mai putin experimentati, vin pe balta si nu stapanesc bine arta "agataturii". :-\


@Mikecarp
astept lista cu baltile mentionate de tine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 19:06 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 10:46
Mesaje: 114
Localitate: Bucuresti
El Negreka :


@Mikecarp
astept lista cu baltile mentionate de tine


Eu zic sa ne oprim aici si sa nu continuam, nu are rost ca discutia sa degenereze. Daca erai mai atent vedeai ca dupa "amenintarea mea" era o emotie, ceea ce de obicei inseamna o gluma, dar ma rog daca tu ai luat-o de buna nu am ce-ti face. Poti merge linistit unde vrei, pt ca in primul rand nu sunt un tip violent si in al doilea rand nu caut scandal. (cum se pare ca tu il cauti, pe mai toate forumurile).
Toate cele bune. Sper sa ne oprim aici si sa nu stricam topicul.
Scuze pt off, baieti.

_________________
Mihai Tomescu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 19:25 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2010, 01:41
Mesaje: 200
Localitate: bucuresti
decat sa tot schimbam firele in functie de agatatura mai bine umblam putin pe la monturi ;)

_________________
OveR 10 my love


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 19:58 
Neconectat
User GL

Membru din: 17 Ian 2010, 23:43
Mesaje: 397
mikecarp :
El Negreka :


@Mikecarp
astept lista cu baltile mentionate de tine


Eu zic sa ne oprim aici si sa nu continuam, .................



Mihai , lasa-l .......

parerea mea , este ca ii pare rau ca a demisionat din functia de secretar general al clubului Green Lake .... pacat totusi ca loveste pe alte forumuri in toti membrii ai Green Lake , si asta dupa ce pe Chiroiu 4 a fost primit cu respect de catre noi si administratia baltii :-q


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 20:01 
Neconectat
User GL

Membru din: 17 Ian 2010, 23:43
Mesaje: 397
off topic ....

Sorin nu vreau sa intru in vreo polemica cu tine si nu astept raspuns de la tine ...

ms anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 20:05 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
Salut Furnica,

Spune-mi te rog ceva despre monturi folosite in agatatura cum este la Green Lake.
Multumesc anticipat.
I seara placuta si ... sa stea ploaia cat mai curand :D .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 04 Mar 2010, 20:25 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 22 Ian 2010, 09:26
Mesaje: 38
mikecarp :
El Negreka :
Eu zic sa ne oprim aici si sa nu continuam, nu are rost ca discutia sa degenereze. Daca erai mai atent vedeai ca dupa "amenintarea mea" era o emotie, ceea ce de obicei inseamna o gluma, dar ma rog daca tu ai luat-o de buna nu am ce-ti face. Poti merge linistit unde vrei, pt ca in primul rand nu sunt un tip violent si in al doilea rand nu caut scandal. (cum se pare ca tu il cauti, pe mai toate forumurile).
Toate cele bune. Sper sa ne oprim aici si sa nu stricam topicul.
Scuze pt off, baieti.


1. Am fost f atent si emoticonul respectiv :-! inseamna "Attention!", deci nu puteam intelege ca este vorba de vreo gluma.
2. Mergeam oricum unde vroiam, nu aveam nevoie de acordul tau, dar doream sa vad pana unde o sa mergi cu declaratiile stupide :) .
3. Nu cred ca esti tu cel mai in masura sa analizezi comportamentul meu, nici chiar cel din lumea virtuala, mai ales ca nu cunosti... substratul.

Inainte de a incheia aceasta postare, care va fii ultima pentru mine pe acest forum, cer scuze celor pe care i-am deranjat cu postarile mele.


"Succesuri"!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 05 Mar 2010, 08:23 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
mikecarp :
Io pe unde te prind pun Rottwileru sa faca cunostinta cu bucile tale. (asta pt ca ne-ai facut pe toti di Green Lake botanisti). :-!



=)) =)) =))

Ai grija sa il vaccinezi inainte ;)

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 06 Mar 2010, 18:31 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
in articolul care o sa apara in curand o sa gasiti raspunsurile la intrebarile voastre. ;)

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România