Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 12 Feb 2017, 20:57 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2015, 22:29
Mesaje: 60
E cam scamp firul de la Colmic……..mai ieftin iesi cu Shimano technium sau technetium Invisidec si ai fir de fir, ca minus nu are vizibilitate dar e forta la nod, e super rezistent.
Am luat doi tamburi de 18,5mm(sunt de fapt 20,5 ca dimensiune) la 3000 m si cred ca am facut o alegere buna.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 12 Feb 2017, 22:52 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2016, 12:56
Mesaje: 29
drdan :
E cam scamp firul de la Colmic……..mai ieftin iesi cu Shimano technium sau technetium Invisidec si ai fir de fir, ca minus nu are vizibilitate dar e forta la nod, e super rezistent.
Am luat doi tamburi de 18,5mm(sunt de fapt 20,5 ca dimensiune) la 3000 m si cred ca am facut o alegere buna.



nu te contrazic ca este mai scump....bine ,acum 25 ron o rola de 300 nu cred ca e un capat de tara...... .de fel nici nu sunt adeptul la a cumpara fire de fite si scumpe.,deoarece este un consumabil si prefer sa il schimb cat mai des....dar.....cand vine vorba de fire fff subtiri,de la 0,20 in jos,prefer sa dau un pic mai mult dar sa ma bazez pe el....pe cel de sus l-am dat exemplu si mi-am permis sa il recomand ,doar pentru ca l-am folosit in regim de concurs pe multe balti ,in conditii destul de dure, dar cel mai mult l-am forjat la corbu, cu totii stim ca apa de la corbu este diferita de restul baltilor din bucuresti, pestii foarte rai si nu s-a rupt niciodata.....eu am fost super multumit de el si tot acest fir o sa il folosesc si anul acesta .....
iar la partea cu vizibilitatea.....tu stii cat de greu este sa nu poti vedea firul atat ziua ,dar mai ales noaptea........apropo....nici noaptea in lanterna nu se vede? ma refer la invisitec....pentru ca tehnium am avut anul trecut de 0,25 si noaptea se vedea cand puneai lanterna pe el...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 13 Feb 2017, 00:26 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2015, 22:29
Mesaje: 60
petrica balan :
drdan :
E cam scamp firul de la Colmic……..mai ieftin iesi cu Shimano technium sau technetium Invisidec si ai fir de fir, ca minus nu are vizibilitate dar e forta la nod, e super rezistent.
Am luat doi tamburi de 18,5mm(sunt de fapt 20,5 ca dimensiune) la 3000 m si cred ca am facut o alegere buna.



nu te contrazic ca este mai scump....bine ,acum 25 ron o rola de 300 nu cred ca e un capat de tara...... .de fel nici nu sunt adeptul la a cumpara fire de fite si scumpe.,deoarece este un consumabil si prefer sa il schimb cat mai des....dar.....cand vine vorba de fire fff subtiri,de la 0,20 in jos,prefer sa dau un pic mai mult dar sa ma bazez pe el....pe cel de sus l-am dat exemplu si mi-am permis sa il recomand ,doar pentru ca l-am folosit in regim de concurs pe multe balti ,in conditii destul de dure, dar cel mai mult l-am forjat la corbu, cu totii stim ca apa de la corbu este diferita de restul baltilor din bucuresti, pestii foarte rai si nu s-a rupt niciodata.....eu am fost super multumit de el si tot acest fir o sa il folosesc si anul acesta .....
iar la partea cu vizibilitatea.....tu stii cat de greu este sa nu poti vedea firul atat ziua ,dar mai ales noaptea........apropo....nici noaptea in lanterna nu se vede? ma refer la invisitec....pentru ca tehnium am avut anul trecut de 0,25 si noaptea se vedea cand puneai lanterna pe el...



La cate concursuri merge eu, am calculat ca daca folosesc 250 m pe un tambur, imi trebuie 1000 m pentru 4 mulinete, asa ca din 3000 de metri cat are rola imi ajung pentru 3 concursuri (asta daca firul sa uzeaza si sunt nevoit sa il schimb dupa un concurs) si folosesc Shimano care este un super fir.
Ca si costuri ies mai bine: oricare din cele doua fire de la Shimano ma costa 170 lei, acum compara si tu 12 role de Colmic cat costa…..chiar si cu 12 role de la Mitranescu si sa vezi diferenta.
In plus sigur nu se uzeaza repede, sunt sigur (dar aici depinde de temperatura, de numarul si greutatea pestilor, daca pescuiesti in agatatura, etc…..).
Dar fiecare pescuieste cu firul cu care s-a obisnuit si care ii inspira incredere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 13 Feb 2017, 00:47 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2016, 12:56
Mesaje: 29
ai perfecta dreptate ,nu te contrazic....doar la 0,20 ma duc pe un fir mai bun,restul nu mai pun asa mare pret pe un fir anume......un fir bun calitate-pret mi se pare sufix ultraknot....vreo 59 ron cam 2000 m....si mai sunt destule...
adevarul este ca la cat stai pe balta,ar trebui sa iti iei role de 10.000 metri :))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 13 Feb 2017, 23:30 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
trebuie sa ne interesam cine este distribuitorul/importatorul firului Colmic sa vedem ce preturi sunt pe en-gross ... ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 14 Feb 2017, 00:17 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2016, 12:56
Mesaje: 29
iulian petre :
trebuie sa ne interesam cine este distribuitorul/importatorul firului Colmic sa vedem ce preturi sunt pe en-gross ... ;)

o sa incerc sa aflu ceva de la prietenii de la ffb......pe claudiu popa nu pot sa il intreb direct ca na.........ce motiv as avea ca sa aflu.....ideea e ca doar la ei l-am gasit ,la altii nu....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 14 Feb 2017, 00:25 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2016, 12:56
Mesaje: 29
petrica balan :
iulian petre :
trebuie sa ne interesam cine este distribuitorul/importatorul firului Colmic sa vedem ce preturi sunt pe en-gross ... ;)

o sa incerc sa aflu ceva de la prietenii de la ffb......pe claudiu popa nu pot sa il intreb direct ca na.........ce motiv as avea ca sa aflu.....ideea e ca doar la ei l-am gasit ,la altii nu....

am vazut ca si big fish pot sa il aduca pe comanda in 2-3 zile....stiam ca george se are mai bine cu ei....poate afla el ceva .....sau macar o reducere....la ffb eu am 10%


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 15 Feb 2017, 10:20 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2017, 22:54
Mesaje: 30
Localitate: Bucurest
Pai nu scrie pe rola cine le importa? Ar trebui sa fie un lipita o eticheta cu importatorul sau cu furnizorul :D !!!

_________________
Claudiu Prioroc
0723 704 200


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 15 Feb 2017, 15:07 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2015, 22:29
Mesaje: 60
Firul este important de firma care aduce Maver in Romania.
Firma este la Tg. Mures


Ultima oară modificat de drdan pe 15 Feb 2017, 17:17, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare fire
MesajScris: 15 Feb 2017, 15:57 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2010, 23:25
Mesaje: 210
Localitate: Constanta
http://comenzi.maver.ro/users/login/?redirect=orders

Aici sunt datele de contact ale importatorului!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România