Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 15:14 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
A incercat cineva pe parcursul partidelor de pescuit asa ceva:

http://www.roinsect.ro/pesticid/aparat- ... obolani/45

Ma gandesc ca ar fi un accesoriu cat de cat util, cu conditia sa nu nimerim vreun sobolan surd (sau cu apa in urechi :D)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 15:55 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
oare chiar o fi bun ??

Cred ca Pompierul e perimul care-si cumpara =)) . La banii astia daca chiar face ce zic in reclama merita sa stai linistit... ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 17:55 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Pompierule.....salvarea ta :))

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 18:16 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
Din ce am mai citit drspre ele au un efect in 7-14 zile dupa ce il instalezi. Acum ei zic ca asta face fata la 1000mp. Pe de alta parte daca efectul se face simtit imediat in 50mp eu tot zic ca e o treaba.

Pe mine m-ar multumi macar sa nu dorm cu ei in cort/pat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 18:22 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 22:27
Mesaje: 862
Localitate: Bucuresti
Si daca afecteaza si pestele?

_________________
Aventurile mele


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 18:44 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
M-am gandit si la chstia asta insa trebuie vazut daca frecventele pe care emite echipamentul sunt perceptibile de catre domnul peste (adica da, sunt perceptibile) si daca sunt daunatoare (adica il gonesc). Pe de alta parte raza de actiune este de 30m, asa ca nu cred ca afecteaza foarte mult pescuitul. Eu sunt curios daca a folosit cineva asa ceva si daca a avut rezultate. Ca reclama suna foarte bine:)

Hearing

Carp do not have a visible set of ears; rather they are inside of the carp’s body on either side of the head just above the gills. These ears, located at the rear of the brain, consist basically of a fluid filled sac that contains set of tiny hairs on an ear bone (the ‘Otolith’) which detect vibrations in the water outside. The ears are also conncted via a set of bones to the swim bladder, which acts as an amplifier, so all in all the carp has a highly effective aural detection system capable of detecting frequencies from 60 to 6,000 Hz.


PS: poate fi o metoda folosita de proprietarii de balti sa bage tot pestele intr-un colt unde e interzis pescuitul hahahaha


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bizamii, prietenii mei
MesajScris: 15 Feb 2011, 18:52 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
lii3000 :
M-am gandit si la chstia asta insa trebuie vazut daca frecventele pe care emite echipamentul sunt perceptibile de catre domnul peste (adica da, sunt perceptibile) si daca sunt daunatoare (adica il gonesc). Pe de alta parte raza de actiune este de 30m, asa ca nu cred ca afecteaza foarte mult pescuitul. Eu sunt curios daca a folosit cineva asa ceva si daca a avut rezultate. Ca reclama suna foarte bine:)

Hearing

Carp do not have a visible set of ears; rather they are inside of the carp’s body on either side of the head just above the gills. These ears, located at the rear of the brain, consist basically of a fluid filled sac that contains set of tiny hairs on an ear bone (the ‘Otolith’) which detect vibrations in the water outside. The ears are also conncted via a set of bones to the swim bladder, which acts as an amplifier, so all in all the carp has a highly effective aural detection system capable of detecting frequencies from 60 to 6,000 Hz.
traducere:
Crapi nu au un set vizibil de urechi, ci mai degrabă ele se află în interiorul corpului pe fiecare parte a capului, chiar deasupra branhiilor. Aceste urechi, situate în partea din spate a creierului, constau în principal dintr-un sac umplut cu un lichid care conţine un set de mici fire de păr pe un os ureche ("Otolith"), care detecta vibraţii în apă de afara. Urechile sunt, de asemenea, unite printr-un set de oase de vezica urinara, care acţionează ca un amplificator, astfel încât crapul are un sistem extrem de eficient de detectare acustic capabil să detecteze frecvenţe de la 60 la 6.000 Hz.
PS: poate fi o metoda folosita de proprietarii de balti sa bage tot pestele intr-un colt unde e interzis pescuitul hahahaha

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România