Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Mar 2011, 02:31 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
iulian petre :
incercati aroma de squid in combinatie cu otet ;) . E belea :-o


--------

pai nu glumesc :D .

Acum vre-o doi ani eram si un in faza de de teste si vroiam sa inventez "apa si sapunul" :)) .

Nu eram asa bagat tare cu nasul in bile si faceam diferite retete de porumb de carlig . Am facut fel de fel de borcanele cu diverse arome . George era si el in faza de testare si facuse si el cateva teste care au iesit foarte bune . El a facut un borcanel de porumb cu Csl +aroma de squid + scopex . Era prinzatoare reteta si inlocuia cu succes bilele la carlig . Am facut si eu un borcanel de porumb cu aroma de squid (sbs) in care am adaugat otet alimentar . Mirosea foarte tare si intepator si mi se parea interesanta combinatia . La primul pescuit am iesit cu borcanelele la testat sa vad ce prind dar balta era Moara si nu mergeau decat aromele dulci .Eram in concurs cu Tibi si la plecare a luat el borcanul ca i se paruse si lui interesanta combinatia de otet cu squid . Anul trecut Tibi a fost la un concurs in Ungaria si a cazut pe o zona cu apa mica unde veneau numai pesti nepunctabili si in disperare a inceput sa incerce tot ce avea la el in truse . A incercat fel de fel de bile si diferite tipuri de porumb pana a ajuns la borcanul buclucas .....si surpriza prinde punctabil :-\ mai arunca o data inca unul :-\ si tot asa shimba la toate si incepe sa prinda numai punctabili :-o :-o . Dupa doua zile de pescuit nu-i venea sa creada ca incepe sa prinda si pesti mai mari de 1 kg :)) . Primul lucru cand a ajuns in Romania a fost sa ma sune sa mai fac cateva borcane ca terminase tot borcanelul :)) :)) .

Din pacate din lipsa de timp am terminat cu testatul dar am ramas cu doua reteta bune de porumb
Squid +CSL +scopex si Squid + otet si le folosesc cand trebuie sa pescuiesc cu momeli mai mici si inlocuiesc bilele .

Boabele de porumb le gauream inainte ca sa intre bine aromele in interior ;) si foloseam boabe care se gasesc la pungulite in vid ca sa le pot gaurii .
;) ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România