Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 01 Feb 2010, 09:25 
Neconectat
User nou

Membru din: 20 Ian 2010, 17:20
Mesaje: 28
Pt fisher
De ce daca esti nou in pescuitul crapului te bagi sa iti cumperi ingrediente de boiles?
De ce nu incepi cu un mix consacrat sa il testezi sau o reteta deja testata care are succes?
Nu ar fi mai simplu asa?

Si toata partea lichida, aromatica si nutritva la ce iti va folosi ca nu am vazut nimic legat de mix?

ca o idee........
Sunt 2 lichide ieftine care merg combinate ok si se completeaza foarte bine CSL + Melasa. Merg adaugate si in boiles si in mixurile de seminte si peste pelete pt boostare etc. Si costa putin (cam 50 ron in total ambele). Da cred ca as renunta la multe din lichide in favoarea unuia singur Marine Amino de la Moore (proteina lichida de peste)

:)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 00:31 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
manfishing :
Pt fisher
De ce daca esti nou in pescuitul crapului te bagi sa iti cumperi ingrediente de boiles?
De ce nu incepi cu un mix consacrat sa il testezi sau o reteta deja testata care are succes?
Nu ar fi mai simplu asa?

Si toata partea lichida, aromatica si nutritva la ce iti va folosi ca nu am vazut nimic legat de mix?

ca o idee........
Sunt 2 lichide ieftine care merg combinate ok si se completeaza foarte bine CSL + Melasa. Merg adaugate si in boiles si in mixurile de seminte si peste pelete pt boostare etc. Si costa putin (cam 50 ron in total ambele). Da cred ca as renunta la multe din lichide in favoarea unuia singur Marine Amino de la Moore (proteina lichida de peste)

:)

Salut.Sunt intrebari normale,spun eu,cele puse de tine.Hai sa iti explic ceva.Sunt un om caruia nu ii place sa faca lucrurile pe jumatate,cel putin cele la care tin foarte mult.Prin urmare nu vreau sa ma trezesc pe balta parandu-mi rau ca nu am ceva,ca nu am incercat o aroma pe care puteam sa o am.Adica sa incerc la tot ce este posibil,la tot ce ma tine pe mine buzunarul sa-mi iau.Anul asta vreau sa experimentez ceva ce nu am facut niciodata.De felul meu sunt un om care tinde spre perfectiune in orice domeniu,nu conteaza ca sunt incepator.Mi-am propus sa-mi fac porumbul singur,sa nu-l mai cumpar,si sa folosesc aromele astea,simple sau combinate(forumurile m-au adus aici).In viata mea am dat mult la mamaliga, pe care vreau sa o imbunatatesc cu unele dintre arome si betaina...
Spui ca nu am zis nimic de mixuri pentru boilies.Ai dreptate.Nu vreau sa vorbesc dinainte de a avea marfa acasa(toate cele enumerate de mine).Apoi voi pune intrebari legate de mix,in functie de ce seminte,fainuri...am.
Vreau sa-mi iau toate astea pentru a le incerca atunci cand pestele nu mananca la ceva obisnuit cu care dau.Nu vreau sa am regrete ca nu am folosit cam tot ce se cere sau se spune.Sa fie de la bun inceput inteles ca nu am bani de aruncat;din contra, am facut sacrificii pentru a strange bani pentru a-mi cumpara aceste nade.
Si de exemplu,George mi-a spus ca nu imi trebuie multimino,nutramino,maximino bio liver;ca pentru mine sunt super suficiente celelalte,dar eu,in incapatanarea mea le voi lua.Nu ca nu ar fi fost un sfat foarte bun din partea lui George,dar vreau sa fiu impacat 100%.Si daca nu voi avea rezultate ,asta e.Nu-mi va parea rau.Nu voi mai gresi alta data.Imi place sa dau cu capul de pragul de sus ca sa ma invat minte.Sau poate ca nu va fi asa.Poate voi avea de castigat.Cam asta e.
Multumesc pentru sfat.
Numai bine.
Ps.:Adica multimino+nutramino+maximino bio liver = marine amino ccmoore?Sau mai bun ca toate 3 la un loc?

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 00:50 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Marine amino = L030 in stare lichida

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 01:18 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
George_Alexandru :
Marine amino = L030 in stare lichida

Va puteti da cu parerea despre el ,va rog?Multumesc.Numai bine.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 10:16 
Neconectat
User nou

Membru din: 20 Ian 2010, 17:20
Mesaje: 28
Salut
Este proteina solubila de peste. Este un lichid care se gaseste separat. Are o aroma puternica de "peste". =))

Revenind la cealalta discutie. Pai e normal sa experimentezi asta doreste toata lumea. Insa de ce sa nu incepi cu inceputul? si de ce crezi ca totul se leaga numai de aroma? Poti sa ai 100 de arome la tine si risti sa se prinda la porumb sau poti sa ai acelasi 100 de arome la tine si nici macar sa nu guste nimci pt ca e suprasaturaty de aroma respectiva pt ca a fost incercat la greu cu arome si e suprasaturat si asociaza aroma cu pericolul?

Toti facem la fel. Si eu am cazut in plasa asta. E placut sa iti faci bile singur dar cred ca la final cel mai usor e sa asculti un sfat care initial l-am ignorat si acum ii dau mare crezare. Pana sa ajungi sa iti faci tu reteta ta foloseste o reteta deja testata cu rezultate. Sunt o gramada de mixuri bune care nu nevoie decat de oua si un singur lichid bun si atat. Dynamite baits, Moore au la mix si lichid gata preparat. Multi avem tendinta de a imbunatati mixuri care nu au nevoie de asta si uneori mai mult strici decat sa imbunatatesti. Firmele de nada au mixuri de ani de zile si nu le schimba de ani de zile
De ce?

Trebuei sa pescuiesti minim un sezon pe cateva balti si destul de des cu acelasi mix ca sa poti sa zici daca un mix e bun sau nu sau ar mai fi nevoie de un strop de glm etc
:)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 11:39 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Fisher :
George_Alexandru :
Sincer pt partide de 24 de ore un boilies facut de tine pe un mix prinzator doar cu melasa si csl plus aroma,solubile sau tari proaspete vor fi perfecte pentru astfel de partide.
Cu celelalte lichide adaugate creezi isterie =p~ in randul crapilor,incerci ca nada ta sa emita un puternic semnal chimic pt a fi gasita repede de tot ce misca in apa,sa prinzi peste cat mai mult,sa.ti stea cat mai mult pe patul tau de nada si sa nu se sature si multe altele.La o partida de 24 de ore o bila simpla este tot ce-ti trebuie.


Ps -
Cu siguranta Iulian va avea aceiasi parere ca doar suntem echipa :p .

Salut.Sicer,ma miram sa aveti pareri diferite.Va multumesc frumos amandurora pentru raspunsuri asa promte.Ce ma incanta cel mai tare(aici nu e vorba ca periez pe cineva sau ca as fi pupincurist,ca sincer e departe de mine gandul asta) este faptul ca mi se raspunde foarte corect si logic,nu sunt tratat de sus,si ceva foarte,foarte important este ca sunteti oameni de caracter.Puteam foarte simplu sa fiu expediat cu niste raspunsuri de 2 lei, fiind luat peste picior.Cand spun ca suneti oameni de calitate stiu ce zic.De exemplu, cu Iulian am vorbit pe messenger si e adevarat "omusorul".Sincer acesta este forumul unde intru cu foarte mare placere si e abia la inceput.
Scuze pentru off ,dar nu ma puteam abtine,ca ma simt extraordinar aici.
Ps.: deja am facut lista completa pentru ce voi cumpara peste maxim o saptamana jumatate.De magazin ,ce spuneti?Carpio are produsele originale?Multumesc.
Numai bine.



Mai ai o varianta excelenta mai ales ca sunt reduceri:

http://www.bigfish.ro/ ;)

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 14:36 
Neconectat
User nou

Membru din: 20 Ian 2010, 17:20
Mesaje: 28
Ce faci ma George faci reclama? ;)
Vrei sa devii "celebru" ca mine si sa apari la sectiunea sa ne mai descretim funtea? Mare grija

=)) =)) =))

Pt fisher ca s ail completez pe George....la bigfish gasesti nade de la Solar, Nutrabaits, VisionBaits, CCMoore, DDBaits, Dynamyte baits, Esential Baits si da au si reduceri


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 02 Feb 2010, 15:19 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
:)) :)) :))

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 03 Feb 2010, 09:16 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
Asa e.Aveti dreptate cu Bigfish-ul ,dar in comparatie cu carpio, au preturi mult mai mari.Eu vreau sa le iau toate dintr-un loc.De exemplu o aroma de la nutrabaits, la carpio e 28 de lei si la Bigfish e 36 de lei.E o diferenta care se simte daca vreau sa cumpar tot dintr-un singur loc.De ce sa platesc taxele de transport de 2 ori?!Tot spre carpio cred ca ma orientez.Multumesc de sfaturi.
Numai bine.
Ps.: eu vreau sa fac o comanda de vreo 500 ron,nu mai mult(atat pot duce);arome,lichide nutritive,fainuri,pop-up-uri,carlige si alte cateva...

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 03 Feb 2010, 09:46 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 22:27
Mesaje: 862
Localitate: Bucuresti
Salut,
Nu vreau sa fac reclama, dar eu numai de la bigfish cumpar deoarece am garantia calitatii si toti sunt foarte de treaba acolo.
Eu te sfatuiesc sa dai un telefon la ei, din cate stiu eu au ieftinit foarte multe produse. Actuallizarea nu s-a facut si pe net.

_________________
Aventurile mele


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România