Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 07:19 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
Salut.
Fiind un novice in pescuitul crapului la boilies-uri solubile home-made si la porumb deasemenea pregatit acasa,am de gand zilele astea sa-mi cumpar urmatoarele produse (de la un magazin on-line ca la noi nu se gasesc in magazine) si vreau sa imi dati unele pareri despre ele pentru realizarea nadei(boilies-uri,porumb si groundbait).Acestea ar fi:
-betaina 500g ccmoore;
-arome:-nutrabaits de capsuni si tutti-frutti 100ml;
-aroma s&o koi rearer 100ml de la solar;
-indulcitor:nutra sweetener;
-lichid nutritiv:multimino ppc de la nutrabaits sau mainline meta-mino(ce ziceti de mainline?),csl nutrabaits sau vision baits csl(ce ziceti de vision baits?), RICHWORTH Liquid Liver,robin red de la nutrabaits.Este vreo diferenta intre multimino si nutramino?Trebuiesc amandoua?Si daca iau unul din astea doua mai trebuie lichidul de ficat?Cam astea ar fi.Daca puteti sa imi dati sfaturi sau unde credeti ca exista produs mai bun (pret/calitate) decat cel pus de mine,va sunt recunoscator.Va mltumesc.
Numai bine.
Ps.:rog "taticii crapului" sa nu ma ocoleasca...

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 08:16 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 10:46
Mesaje: 114
Localitate: Bucuresti
Cam tot ce ai enumerat tu isi are aplicatie in prepararea bilelor.
Doar renunta la RR de la Nutra si ia de la CC Moore. E mai mult la bani putini.
Diferenta intre Nutramino si Multimino este ca unul este sarat si celalalt dulce.
Ficatul lichid eu nu-l mai folosesc in boiliesuri, ci il folosec doar sa glazurez anumite boiliesuri, in general in perioada rece. Dar cel mai mult il folosec in stick mix-uri si in pungi solubile.
Referitor la firme, toate cele enumerate de tine sunt firme bune, dar ca de obicei trebuie sa fii pregatit sa platesti si numele. Toate au produse bune cu care s-au prins mii de crapi, dar depinde doar de tine cum le folosesti si unde.
Numai bine,daca am uitat ceva revin mai tarziu,Mihai.

_________________
Mihai Tomescu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 13:56 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Atentiune Natiune :ymalien:

Bazandu-ma pe experienta acumulata pana in prezent iti spun ce folosesc personal si ce nu-mi lipseste de obicei din structura unui boilies de cursa lunga care poate castiga orice concurs pe un loc bunicel B-)

-aroma capsuna(nash,sbs)
-aroma s&o(solar,sbs)
-indulcitor(merge orice)
-nutramino(nutrabaits)sau minamino(cc more)
-multimino PPC nutrabaits sau attractamino PPC sbs (au in plus fata de nutramino si minamino:phosphorylcolamine-PPC si lipsa indulcitor)
-csl-nutra,ccmore,sbs etc(vezi pretul care te coafeaza)
- maximino bio liver formula 250ml vision baits
-betaina de care vrei,doar la solubile,la tari eventual putrade dupa fierbere
-robin red cc more
(*)

Pentru partide de placere este de ajuns ca in mix la partea lichida sa ai doar aroma,csl si melasa(cc more)si bineinteles Extractul de porumb dulce :)pt solubile .

Stati sa ne dezamortim putin sa treaca frigul sa demareze CarpShow TV si sa vedeti atunci surprize ;) .

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 15:35 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
Multumesc frumos pentru sfaturi.Am calculat si imi cam ajung banii :D;cu sacrificii dar ajung.Alte intrebari suna in felul urmator:e bine daca fac comanda de la carpio?Sunt produsele de la ei originale?Am tot cautat pe net in lung si-n lat si la ei am gasit cele mai bune preturi.
Revin cu intrebari despre prepararea boilies-urilor dupa ce vad toate produsele acasa :D.Multumesc.
Numai bine.
Ps.:ca totul sa fie pe deplin implinit ,astept si sfat de la Iulian Petre.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 15:49 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
George_Alexandru :
Atentiune Natiune :ymalien:

Bazanduma pe experienta acumulata pana in prezent iti spun ce folosesc personal si ce nu-mi lipseste de obicei din structura unui boilies de cursa lunga care poate castiga orice concurs pe un loc bunicel B-)
Pentru partide de placere este de ajuns ca in mix la partea lichida sa ai doar aroma,csl si melasa(cc more)si bineinteles Extractul de porumb dulce :)pt solubile .

Sa inteleg ca eu,care dau doar de placere la peste si nu ma hazardez la concursuri, trebuie sa renunt la multimino,nutramino si maximino bio liver,sau nu sunt absolut necesare?Dar ce rol au aceste lichide?Ca cine stie,poate ma incapatanez sa le iau,totusi...Mentionez ca nu fac partide mai lungi de 24 de ore niciodata,ca nu am timp.Multumesc.
Numai bine.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 22:44 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Sincer pt partide de 24 de ore un boilies facut de tine pe un mix prinzator doar cu melasa si csl plus aroma,solubile sau tari proaspete vor fi perfecte pentru astfel de partide.
Cu celelalte lichide adaugate creezi isterie =p~ in randul crapilor,incerci ca nada ta sa emita un puternic semnal chimic pt a fi gasita repede de tot ce misca in apa,sa prinzi peste cat mai mult,sa.ti stea cat mai mult pe patul tau de nada si sa nu se sature si multe altele.La o partida de 24 de ore o bila simpla este tot ce-ti trebuie.


Ps -
Cu siguranta Iulian va avea aceiasi parere ca doar suntem echipa :p .

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 29 Ian 2010, 22:55 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Fisher :
Ps.:ca totul sa fie pe deplin implinit ,astept si sfat de la Iulian Petre.


---------

George este partenerul meu de concursuri de 4 ani si folosim aceleas produse .

Totusi eu sunt de parere ca trebuie si SBS Black Pepper Oil

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 30 Ian 2010, 07:24 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
George_Alexandru :
Sincer pt partide de 24 de ore un boilies facut de tine pe un mix prinzator doar cu melasa si csl plus aroma,solubile sau tari proaspete vor fi perfecte pentru astfel de partide.
Cu celelalte lichide adaugate creezi isterie =p~ in randul crapilor,incerci ca nada ta sa emita un puternic semnal chimic pt a fi gasita repede de tot ce misca in apa,sa prinzi peste cat mai mult,sa.ti stea cat mai mult pe patul tau de nada si sa nu se sature si multe altele.La o partida de 24 de ore o bila simpla este tot ce-ti trebuie.


Ps -
Cu siguranta Iulian va avea aceiasi parere ca doar suntem echipa :p .

Salut.Sicer,ma miram sa aveti pareri diferite.Va multumesc frumos amandurora pentru raspunsuri asa promte.Ce ma incanta cel mai tare(aici nu e vorba ca periez pe cineva sau ca as fi pupincurist,ca sincer e departe de mine gandul asta) este faptul ca mi se raspunde foarte corect si logic,nu sunt tratat de sus,si ceva foarte,foarte important este ca sunteti oameni de caracter.Puteam foarte simplu sa fiu expediat cu niste raspunsuri de 2 lei, fiind luat peste picior.Cand spun ca suneti oameni de calitate stiu ce zic.De exemplu, cu Iulian am vorbit pe messenger si e adevarat "omusorul".Sincer acesta este forumul unde intru cu foarte mare placere si e abia la inceput.
Scuze pentru off ,dar nu ma puteam abtine,ca ma simt extraordinar aici.
Ps.: deja am facut lista completa pentru ce voi cumpara peste maxim o saptamana jumatate.De magazin ,ce spuneti?Carpio are produsele originale?Multumesc.
Numai bine.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 30 Ian 2010, 20:43 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Poti cumpara cu incredere de la ei ;)


PS -multumim pentru aprecieri ;) nu am uitat de unde am plecat :p

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Arome,atractanti,indulcitori,lichide nutritive,etc...
MesajScris: 31 Ian 2010, 02:03 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
George_Alexandru :
Poti cumpara cu incredere de la ei ;)


PS -multumim pentru aprecieri ;) nu am uitat de unde am plecat :p

Salut.Voi cumpara de la ei.Si sa stii ca asa ii sta bine omului,sa nu uite radacinile,sau asa cum imi place mie sa spun,sa fie oameni cu caracter.De multumit nu trebuie voi sa multumiti.Noi suntem cei care trebuie sa multumim atat voua cat si lui Dzeu ca mai exista oameni de calitate rapotandu-ne la vremurile in care traim,o adevarata jungla(ma tot abtin cu greu sa fac comparatii cu alte locuri si oameni).
Numai bine.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România