Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 19 Ian 2010, 15:48 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 10:46
Mesaje: 114
Localitate: Bucuresti
Pe ce boiliesuri veti merge pe 2010?
Eu voi merge in general pe The Source si voi incerca si bilele lui George.
La sfarsitul anului trecut am pescuit cu Red Herring la care am adaugat cam 100gr de CSL praf, fierte, si care au prins destul de bine, zic eu, pt perioada oct-nov. Nu au fost capturi impresionante, cel mai mare a avut 7,2 kg iar cel mai mic in jur de 4. Oricum pt perioada aceea a anului nu ma pot plange.
Toate cele bune si Fir Intins, Mihai.

_________________
Mihai Tomescu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 19 Ian 2010, 16:37 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Personal sunt genul de pescar conservator si voi merge si in 2010 tot pe gama de mixuri Solar (red hering,squid octopus,club mix)care pe parcursul ultimilor doi ani mi-au adus numai rezultate pozitive.Aceste mixuri combinate cu o parte lichida echilibrata prid bine peste tot.Anul acesta vreu sa incerc sa mosmondesc o reteta pe care o am in cap de un an de zile facuta pe un mix pe baza de bird food de fructe.Nu stiu de ce dar am mari sperante ca va fi o reteta foarte prinzatoare.
Mult mai multe detalii ve-ti primi in momentul in care va demara emisiunea CarpShow TV in care componentele necesare fabricarii bilelor,retetele de succes si nu in ultimul rand rezultatele in teren si procesul de fabricare vor ocupa un spatiu important in emisiune. :ymdaydream:

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 19 Ian 2010, 19:12 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
Pana acum pe balta Chiroiu4 bilele lu George mi-au adus satisfactii mari..inclusiv captura baltii pe 2009...un crap de 12 kg...dar am avut rezultate si la bile 3D.....am avut un animal mare la carlig...si la stinky fish pe care le voi incerca si de acum incolo.
ps:am o braila cu iulica....eu cu bile de Frankfurter si el cu bile de capsuni :ymdevil:

_________________
C.S Green Lake


Ultima oară modificat de Trofim Cristian pe 19 Ian 2010, 20:21, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 19 Ian 2010, 19:41 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
in 2010 o sa mergem tot pe reteta Gy1 pentru ca am incredere in ea .Reteta originala castigatoare in 2008 avea in componenta si produse de la SBS dar nimeni nu a mai importat aceasta firma si a trebuit sa ne reorientam spre alte firme dar anul asta revenim la reteta castigatoare ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 20 Ian 2010, 00:05 
Neconectat
User nou

Membru din: 17 Ian 2010, 22:43
Mesaje: 5
In functie de locatie Nutra - Squid-Octopus Sbs home made =:) ...Stinky-Crab home Bogdan D. :p si cred ca anul asta o sa incerc si ceva "noutati" facute de George... :D

_________________
Tu ferais mieux de se taire et donner l'impression que vous êtes stupide que de parler et confirmer ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 20 Ian 2010, 17:43 
Neconectat
User GL

Membru din: 19 Ian 2010, 19:49
Mesaje: 106
Doamne ce termeni, ce notiuni, ce denumiri :-\ Pentru mine ca pescar de crap ce am folosit atat ca nada si ca momeala doar porumb,sub diferite stari:verde uscat,jilav,conservat, este cu totul strain modul vostru de discutie. Va asigur ca am avut rezultate remarcabile.
Dar *-:) odata cu informatia referitoare la un site nou,am venit sa aflu avantajele si metodele pescuitului cu boillesuri. Cred ca vom avea o comunicare interesanta si costructiva.
Cine ma ajuta si cu ce sa incep? :-\

Iubiti natura,merita :x


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 20 Ian 2010, 17:52 
Neconectat
User nou

Membru din: 20 Ian 2010, 17:20
Mesaje: 28
Salut

Care sunt bilele lui George?

Eu anul asta o sa merg doar pe Source


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 20 Ian 2010, 17:53 
Neconectat
User nou

Membru din: 20 Ian 2010, 17:20
Mesaje: 28
Pt Iorgu

Zii ce vrei sa afli si ne dam si noi cu parerea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 20 Ian 2010, 18:42 
Neconectat
User GL

Membru din: 19 Ian 2010, 19:49
Mesaje: 106
Pentru inceput doresc sa aflu montura necesara pescuitului de crap, marime carlig,marca recomandata, fir (textil sau normal) grosime, cotele aprox.ale monturii si modul de legare a
bilei <fermecate >, care am auzit ca pe anumite balti face minuni :ymhug:
Doresc sa stiu daca pe o balta unde nu s-a dat la boillesuri, avem rezultate sau trebuie sa il
invatam cu ele :-\ (bilele)
Conteaza diametrul,culoarea,aroma,combinatia cu altceva sau depinde de marimea crapului pe care dorim sa-l capturam ? (normal vrem numai bucati de top :) )
Exista o anumita perioada a anului cand suntem favorizati de pescuitul cu boillesuri?
Cu mentiunea ca ptr. inceput cam atatea necunoscute am, va rog sa ma luminati si pe mine
cu acestea ^:)^ Cred ca este un subiect frumos si fierbinte :)

Iubiti natura,merita :x


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pt 2010
MesajScris: 20 Ian 2010, 19:36 
Neconectat
User GL

Membru din: 18 Ian 2010, 15:59
Mesaje: 382
Localitate: EFORIE NORD
iulian petre :
in 2010 o sa mergem tot pe reteta Gy1 pentru ca am incredere in ea .Reteta originala castigatoare in 2008 avea in componenta si produse de la SBS dar nimeni nu a mai importat aceasta firma si a trebuit sa ne reorientam spre alte firme dar anul asta revenim la reteta castigatoare ;)

Cind citesti printre rinduri aflii multe,Iulica e a doua informatie tare ,dupa cea cu cirligele de la Cup Chiroiu vara.De sbs...am auzit ceva birfe despre importator.De fapt importatori ca sint mai multi. \m/

_________________
CS.GREEN LAKE

http://www.crapfan.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România