Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Retete porumb
MesajScris: 28 Ian 2010, 07:38 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 15:27
Mesaje: 111
Localitate: Bucuresti
dragan claudiu :
Eu am iesit cu retete.... dumneavoastra domnule Mosharu .....??? poate ne dati si noua citeva retete bune. asteptam cu nerabdare... :-?


asteptarea ta a luat sfarsit....domnu' Claudiu :ymsmug:
eu la porumb merg pe simplu: fiert bine si decojit un pic.vara. L-)
pe apa rece, o mai "incerc"; fiert si decojit, tinut in palinca(merge si alcool dublu rafinat) cu o aroma de fructa. de obicei pruna.
Mai este o reteta smekera pt. cteno cu coriandru. este mai greu de facut dar prinde 100% cteno. Dar...sorry, asta no' dau din casa ca m-a costat 100 de euroi. #:-s
la reteta asta, in 2006 la Cupa Cupelor- Hobaia, Bebe Moise si Daniel Dumitrescu, in 72 de ore au prins fix....450 kg numa' cten. George si Iulian despre cine e vorba :ymsmug:
Mi-au dat si mie o manutza de boabe de'astea si in 18 de ore am prins 128 kg...numa' cten :ymparty:

apropos' - nu am nimic ca ai dat copy-paste la "retetele" tale, ca nu ai copiat articolu' de la mine...da' ie' aiurea sa scri de o firma care a murit de 5 ani....bagi lumea'n ceatza dom'le Claudiu :-j

ps- stai ca uitai' sa-ti mai zic ceva /:)
ca sa fi si mai smeker, cand dai cu porumb aromat, fa-ti acasa spartura cu aceeasi aroma. ie' simplu; 2 kg de spartura pusa in apa de balta sau distilata ( nu robinet sau plata :-ss ) lasata 2 zile sa traga, scoasa si lasata la uscat. Si hai sa-ti mai zic alta; conteaza foarte mult ce ai langa carlig nu pe carlig. Pe carlig poti sa ai si porumb de cauciuc...uite aici si tine minte.....http://www.chiroiu4greenlake.ro/revista/
sa vi cu berica la nea' mosharu :ymbringiton:

_________________
Cristian Surdu
mosharu carpfishing team

Crap-One
producator accesorii pescuit
http://www.crap-one.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Retete porumb
MesajScris: 28 Ian 2010, 12:58 
Neconectat
User nou

Membru din: 18 Ian 2010, 01:35
Mesaje: 32
Localitate: brasov
Multumesc domnule Mosharu pentru raspuns,stiam ca nu o sa astept prea mult raspunsul.
La noi la BV se pescuieste doar la porumb,pe o singura balta poti da la boilles(vadu rosu) si eu nu cumpar porumb gata preparat, mi-l prepar singur, si am incercat o gramada de retete pe care cu timpul le-am selectat care sint cele mai bune si pe care le folosesc. Pentru cteno am si eu o reteta de nada si momeala cu care am scos o multime de cteni si cel mai mare cten record personal 24 kg. :p deci fiecare avem o reteta mai secreta.....prinzatoare :-bd Si in legatura cu retetele pe care le-am pus pe forum ,am vrut ca cei ce nu stiu sa-si prepare porumbul sa poata avea o idee despre cum si ce trebuie pentru a putea prepara porumbul si poate folosi arome,atractanti...etc de la ce firma vrea. :ar!

_________________
Iubiti si protejati *NATURA*cu tot ce tine de ea


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Retete porumb
MesajScris: 28 Ian 2010, 17:44 
Neconectat
User GL

Membru din: 19 Ian 2010, 19:49
Mesaje: 106
Cu asa ceva dau :ymhug:
:
chita 22 09 incoltit.jpg


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România