Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 26 Ian 2010, 18:08 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Cumpara pelete cu o marime diferita si solubilitate diferita si stropestele(umezeste) cu un dip facut de tine din lapte porumb-aroma dorita-lichide nutritive- csl. Poti adauga si porumb ,canepa ,grau in pelete .Nadeste cu ele si pe firul de par pune o bila solubila cu aroma folosita la dip.Daca ai si bile tari spargele in 4 si adauga la "reteta".

Fir intins ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 27 Ian 2010, 07:07 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
iulian petre :
Cumpara pelete cu o marime diferita si solubilitate diferita si stropestele(umezeste) cu un dip facut de tine din lapte porumb-aroma dorita-lichide nutritive- csl. Poti adauga si porumb ,canepa ,grau in pelete .Nadeste cu ele si pe firul de par pune o bila solubila cu aroma folosita la dip.Daca ai si bile tari spargele in 4 si adauga la "reteta".

Fir intins ;)

Stiam eu ce spuneam cand am zis ca mai astept pareri. ;) Multumesc.Numai bine.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 04 Feb 2010, 01:50 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2010, 01:41
Mesaje: 200
Localitate: bucuresti
si daca in loc de bila solubila sau bila tare pe firul de par pun pelete de carlig tari nesolubile ???? am vro sansa de reusita ?? nu de alta dar imi plac cele de la nutrabaits (csl, trigga, trigga ice, total hmp si 3d) astea sunt variantele pt carlig adica cele tari nesolubile si mai au aceleas arome in varianta solubila pt saculeti........ce ziceti ?????? merge la ciortanel viteza ????

_________________
OveR 10 my love


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 04 Feb 2010, 08:17 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 10:46
Mesaje: 114
Localitate: Bucuresti
In afara de peletele CSL celelalate nu prea sunt pt ciotan viteza. Dar vezi sa fie pt carlig pt ca altfel si cele ce canepa si cele de CSL se topesc foarte repede. Totusi pt pescuit de ciortani cred ca tot solubilele sunt cele mai rapide.

_________________
Mihai Tomescu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 04 Feb 2010, 13:44 
Neconectat
User nou

Membru din: 20 Ian 2010, 17:20
Mesaje: 28
in alta ordine de idei un mare "trick" indicat de multi e sa nadesti cu mini boilesuri. Se pare ca are un efect foarte bun si multi il considera extraordinar. De asemeni este bine sa nadesti cu bile si boilesuri de marimi diferite si chiar cu boilesuri diferite in acelasi pat de nada. Asta va face ca, crapul sa fie curios si dezorientat si il poate "pacali" in asa fel incat sa nu recunoasca acea nada ca un pericol.

Am vazut ca e forum nou si cativa doresc sa citeasca informatii asa ca o sa deschid un topic separat zilele acestea despre "Boiles crumb" si "boiles soup"; sunt mici idei de "rumegat" din cartea lui Townley, Beekay guide to carp baits

;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 04 Feb 2010, 16:51 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 16:59
Mesaje: 635
Foarte bine, multumim. Cat mai multe informatii utile sunt sigur ca vor fi apreciate de toti cei care citesc acest forum.

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pellete
MesajScris: 05 Feb 2010, 00:16 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:39
Mesaje: 77
Localitate: Bacau
manfishing :
in alta ordine de idei un mare "trick" indicat de multi e sa nadesti cu mini boilesuri. Se pare ca are un efect foarte bun si multi il considera extraordinar. De asemeni este bine sa nadesti cu bile si boilesuri de marimi diferite si chiar cu boilesuri diferite in acelasi pat de nada. Asta va face ca, crapul sa fie curios si dezorientat si il poate "pacali" in asa fel incat sa nu recunoasca acea nada ca un pericol.

Am vazut ca e forum nou si cativa doresc sa citeasca informatii asa ca o sa deschid un topic separat zilele acestea despre "Boiles crumb" si "boiles soup"; sunt mici idei de "rumegat" din cartea lui Townley, Beekay guide to carp baits

;)

De abia asteptam.Multumirile dupa ce vede ochiul :D .
Numai bine.

_________________
Viata mea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România