Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 18 Feb 2010, 23:26 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 15:27
Mesaje: 111
Localitate: Bucuresti
misu_sipanu :
Moshare,baga ceva cu bile de mamaliga ,ca ne o lom in freza. :ymbringiton:


bah mishule, in freza sa ti-o iei tu ca io's tuns la chilaia :))

bilele din mamaliga nu's greu de facut. pt. cine'l duce capu' ie' chiar usor. ;))
da' parerea mea este ca va complicati aiurea cu bile din mamaliga.....
ori mergi pe boilies ori pe patratica. punct. no comment. game over. koniek. finish. end...mai zi mishule si tu ca io nu mai stiu :)) ;))

_________________
Cristian Surdu
mosharu carpfishing team

Crap-One
producator accesorii pescuit
http://www.crap-one.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 19 Feb 2010, 14:46 
Neconectat
User GL

Membru din: 18 Ian 2010, 15:59
Mesaje: 382
Localitate: EFORIE NORD
Stai sa vezi ce tunsoare mi am tras eu B-) mereu tip cind ma uit in oglinda :))
Despre bilele de mamaliga ce sa zic,am doua variante pe care vreau sa merg la nadit ,in paralel cu mamaliga cu spartura,executata la ceaon pe loc.
Dar nu le am testat,de ,,topit,,se topesc cam in 4 ore,e cam mult,mai lucrez.
Despre patratica....nu ami place deloc,nici nu stiu ,cum dreak o pui pe rig,daca e patrata opune rezistenta la lansat,nu stiu cesa zic.Celor care pescuiesc pe cirlig,le trebuie o reteta de mamaliga mai tare,dar nici prea tare ca din ce stiu de la ,,tevari,,nu pune botu.
Nu ma intereseaza nimic in afara de ce se pune pe fir de par,pt ca nu pescuiesc altfel :-?

_________________
CS.GREEN LAKE

http://www.crapfan.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 19 Feb 2010, 19:50 
Neconectat
User nou

Membru din: 12 Feb 2010, 20:34
Mesaje: 82
@mosharu
nu vreau sa ma bag ca supozitorul dar din moment ce crapului ii place asa tare mamaliga de ce sa nu i placa si boilesul de mamaliga?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 19 Feb 2010, 21:02 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 15:27
Mesaje: 111
Localitate: Bucuresti
roni :
@mosharu
nu vreau sa ma bag ca supozitorul dar din moment ce crapului ii place asa tare mamaliga de ce sa nu i placa si boilesul de mamaliga?


stai izi ca nu te bagi ca supozitoru' ;) si iti mai zic alta: cand o da' crapu cu botu' de boilies se pisha pe ea de mamaliga. aici nu vorbim de ciortani de 1-3 kg, vorbim de CRAP de la 5 ocale in sus.
pa' ciortan il torni si la ciunga de mestecat daca esti dibaci :))
da' mor de unii care, in loc sa testeze da' fuga si baga mare pe forumuri ( da, stiu ca de asta sunt forumurile.... :ymdevil: ) cum se face aia si aia. ;))
in locu' lor, deja stiu ( cred....) principiul cum se fac solubilele, si ce mare smekerie sa incerce si cu mamaliga noastra ? LOL :-q
Da, am vazut bile facute din maliga' la mitra.....escu si mi-am fotut mintea si bucataria :)) pana mi-au iesti si mie....culmea e ca am si prins la ele #-o
Intradevar se fac mai greu, dar se fac. S-a strigat BINGO la ceaunu' 46 :))

_________________
Cristian Surdu
mosharu carpfishing team

Crap-One
producator accesorii pescuit
http://www.crap-one.ro


Ultima oară modificat de mosharu pe 19 Feb 2010, 23:05, modificat de 4 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 19 Feb 2010, 21:04 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 15:27
Mesaje: 111
Localitate: Bucuresti
misu_sipanu :
Stai sa vezi ce tunsoare mi am tras eu B-) mereu tip cind ma uit in oglinda :))
Despre bilele de mamaliga ce sa zic,am doua variante pe care vreau sa merg la nadit ,in paralel cu mamaliga cu spartura,executata la ceaon pe loc.
Dar nu le am testat,de ,,topit,,se topesc cam in 4 ore,e cam mult,mai lucrez.
Despre patratica....nu ami place deloc,nici nu stiu ,cum dreak o pui pe rig,daca e patrata opune rezistenta la lansat,nu stiu cesa zic.Celor care pescuiesc pe cirlig,le trebuie o reteta de mamaliga mai tare,dar nici prea tare ca din ce stiu de la ,,tevari,,nu pune botu.
Nu ma intereseaza nimic in afara de ce se pune pe fir de par,pt ca nu pescuiesc altfel :-?


ten' haripa sipaneeeeee....ai nr meu, ma "deranjezi" vo' juma de ora si iti zice taica cum iti ies din prima si la topire sa nu sara de 1,5 ore aia de 20 si cum poti sa "aranjezi" patratica pe fir sa nu sara in lansare. Da' vezi ca te bag la plata $-) $-) pe bune de data asta. Te costa 1000m de 0,22 trabucco made :-$ :ympray:

_________________
Cristian Surdu
mosharu carpfishing team

Crap-One
producator accesorii pescuit
http://www.crap-one.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 20 Feb 2010, 14:37 
Neconectat
User nou

Membru din: 27 Ian 2010, 16:38
Mesaje: 7
mosharu :
roni :
@mosharu
nu vreau sa ma bag ca supozitorul dar din moment ce crapului ii place asa tare mamaliga de ce sa nu i placa si boilesul de mamaliga?


stai izi ca nu te bagi ca supozitoru' ;) si iti mai zic alta: cand o da' crapu cu botu' de boilies se pisha pe ea de mamaliga. aici nu vorbim de ciortani de 1-3 kg, vorbim de CRAP de la 5 ocale in sus.
pa' ciortan il torni si la ciunga de mestecat daca esti dibaci :))
da' mor de unii care, in loc sa testeze da' fuga si baga mare pe forumuri ( da, stiu ca de asta sunt forumurile.... :ymdevil: ) cum se face aia si aia. ;))
in locu' lor, deja stiu ( cred....) principiul cum se fac solubilele, si ce mare smekerie sa incerce si cu mamaliga noastra ? LOL :-q
Da, am vazut bile facute din maliga' la mitra.....escu si mi-am fotut mintea si bucataria :)) pana mi-au iesti si mie....culmea e ca am si prins la ele #-o
Intradevar se fac mai greu, dar se fac. S-a strigat BINGO la ceaunu' 46 :))



Am urmarit cat-de-cat topicurile si postarile dvs. si de aici si de pe alte site-uri si sincer nu am vazut unul constructiv sau macar pe aproape.
Fara suparare si fara sa intru in vreo' polemica cu dvs va spun ca exista o gramada de site-uri de facut "mistouri" si tot felul de glumite care sincer vi se potrivesc ca o manusa.
Pe forumurile astea de pescuit............se dicuta tot felul de chestii de pescuit domnule Cristian Surdu.Se intreaba de o nada ,de un carlig,de o lanseta si cine vrea raspunde cine nu......nu este obligat(dar nici misto sa faci tot timpul de topicurile oamenilor.......parca nu este corect)
Cu tot respectul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 20 Feb 2010, 14:39 
Neconectat
User GL

Membru din: 18 Ian 2010, 15:59
Mesaje: 382
Localitate: EFORIE NORD
OK,am inteles,firul ti l fac cadou,la ,,timp,, nu am avut ..timp sa umblu si cu patratica......
nu ami place sa pescuiesc cu mamaliga patratica,..stiu sa fac un jelybaits de mori :-*

_________________
CS.GREEN LAKE

http://www.crapfan.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 20 Feb 2010, 16:50 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 15:27
Mesaje: 111
Localitate: Bucuresti
mai madapescar...are romanu' o vorba; cel mai bun e moka, asa e? se vede ca esti "proaspat" pe forumuri. ei prietene, afla de la mine, om batran, ca NIMENI care chiar stie ba una ba alta nu da din casa moka, doar asa de dragul celor mai "tineri" de pe forumuri. daca vrei sa inveti ceva pe bune, fa-o nenica cu mana ta...cheltuieste la bani pana ti-o iesi okii din cap, arunca in balta zeci de kg de bile sau nada facuta cu manutele tale si tu singur trage o concluzie. asa cred unii ca, daca intreaba pe forumuri, toata pulimea pescareasca care se pricepe sa faca un mix bun, sau o nada prinzatoare le sare in ajutor si posteaza pe bune...hai sa fim seriosi nenica. dupa nick-u pe care il ai nu cred ca ai mai mult de 18 ani......pana acum ai prins si tu macar unu de 5 kg? da, sigur ca da.....
sa nu crezi ca, daca pana "ieri" ai pescuit la bomba si azi ti-ai facut cont pe forum si pui intrebari la "nada si momeli", "maine" esti deja profesor. :))
voi, cei care nu sunteti cunoscuti ca pescari, uitati un lucru: aprox. 75% dintre pescarii care posteaza pe forumuri se cunosc intre ei si isi permit glume ( vezi eu cu sipanu...)
de aici si "nedumerirea" ta ca postarile mele sunt la caterinca :))
ai dreptate doar la o mana .... ;)

cand o sa posteze George, Iulian sau eu de ex. retetele lor pe bune, sa sti ca se apropie Apocalipsa :))

ps. cauta si nu intra in vro' polemica cu mine...madapescar.

_________________
Cristian Surdu
mosharu carpfishing team

Crap-One
producator accesorii pescuit
http://www.crap-one.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 20 Feb 2010, 17:02 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Va rog frumos .....discutati pe subiect -"Boilies de mamaliga".

ps. Am facut special o sectiune de "dispute si carcoteli"

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boilies de mamaliga
MesajScris: 20 Feb 2010, 17:16 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 15:27
Mesaje: 111
Localitate: Bucuresti
iulian petre :
Va rog frumos .....discutati pe subiect -"Boilies de mamaliga".

ps. Am facut special o sectiune de "dispute si carcoteli"


iulica, daca nu-ti convin postarile mele sterge-mi contul nene. si vorbim fata in fata la primul concurs...ok?!
vrei sa zic pe bune cum se fac bilele din spartura, faina de malai & altele? ete pola...nu dau nene din casa. sa puna mana "bibanii" sa faca experiente pana isi tocesc mainile asa cum am facut si noi.
tu de ex, de ce plm nu dai reteta voastra de bile cu care ati castiga N concursuri pe net?
hai sa fim seriosi iulica....esti la fel de mancat de forumuri ca si mine.

_________________
Cristian Surdu
mosharu carpfishing team

Crap-One
producator accesorii pescuit
http://www.crap-one.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România