Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: lichide,substante,aditivi,ce tin de purgatie,pt. crap
MesajScris: 09 Feb 2010, 15:55 
Neconectat
User nou

Membru din: 08 Feb 2010, 12:43
Mesaje: 24
Localitate: bucuresti
m-ar interesa si pe mine,care sant aceste produse,care se adauga la mixul de bile,sau nada,cele consacrate,cu ,,nume",dar si produse care se gasesc ln comert(farmacii,etc),pe care le a-ti folosit,si ati avut rezultate..pescarii,cu state vechi,stiu ca,ce elimina crapul atunci cand este pe salteaua de primire,este rezultatul direct,al acestor adaosuri,care provoaca purgatia,ceea ce fac ca pestele,o data intrat pe patul de nada,sa si ramana acolo sa se hraneasca...as vrea mai mult dezvoltat acest subiect,de Iulian,George,si pescarii cu experienta,ln competitii,eventual si cateva dozaje pe kg de mix..etc...ce se poate folosi din comert...eu stiu cate ceva,dar vreau sa vad daca mi se confirma...aici zic eu ca se poate numi, ,,a da din casa",bine ln masura,ln care informatiile sant si adevarate...cine stie,cunoaste,oricum...va multumesc mult,si astept cu nerabdare raspunsurile.. :p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lichide,substante,aditivi,ce tin de purgatie,pt. crap
MesajScris: 09 Feb 2010, 18:12 
Neconectat
User GL

Membru din: 18 Ian 2010, 15:59
Mesaje: 382
Localitate: EFORIE NORD
tibi :
m-ar interesa si pe mine,care sant aceste produse,care se adauga la mixul de bile,sau nada,cele consacrate,cu ,,nume",dar si produse care se gasesc ln comert(farmacii,etc),pe care le a-ti folosit,si ati avut rezultate..pescarii,cu state vechi,stiu ca,ce elimina crapul atunci cand este pe salteaua de primire,este rezultatul direct,al acestor adaosuri,care provoaca purgatia,ceea ce fac ca pestele,o data intrat pe patul de nada,sa si ramana acolo sa se hraneasca...as vrea mai mult dezvoltat acest subiect,de Iulian,George,si pescarii cu experienta,ln competitii,eventual si cateva dozaje pe kg de mix..etc...ce se poate folosi din comert...eu stiu cate ceva,dar vreau sa vad daca mi se confirma...aici zic eu ca se poate numi, ,,a da din casa",bine ln masura,ln care informatiile sant si adevarate...cine stie,cunoaste,oricum...va multumesc mult,si astept cu nerabdare raspunsurile.. :p

@tibi...parerea mea este ca onada indiferent ce e,bila.mix momitor ,mehlem,etc,mai intai trebuie sa fie acceptata ca nada.Dupa acea crapul,consumind o o digera rapid,stind mai mult la locul nadit.Sint multe produse cu efect de laxativ,substantele nutritive,extractele ,subst.predigerate,betaina.Cred ca si grasimile au efect laxativ asupra sistemului digestiv rudimentar al crapului.Gasesti pe net tabele de nutritie de la care poti sa faci tu propriul studiu.multe din produse asi pierd din calitati la fierbere,altele cum ar fi betaina ajuta la alterarea rapida a proteinelor si grasimilor la nivelul aparatului digestiv,deci usureaza digestia si implicit daca nada nu a fost bogata proteic va revenii iar ..LA MASA. \m/

_________________
CS.GREEN LAKE

http://www.crapfan.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lichide,substante,aditivi,ce tin de purgatie,pt. crap
MesajScris: 10 Feb 2010, 20:24 
Neconectat
User nou

Membru din: 08 Feb 2010, 12:43
Mesaje: 24
Localitate: bucuresti
nimeni altcineva??multumesc Misu..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lichide,substante,aditivi,ce tin de purgatie,pt. crap
MesajScris: 10 Feb 2010, 20:28 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
PAI.....nu folosesc decat produsele speciale facute pentru asa ceva care se gasesc in magazine. Nu pun alceva in plus si dozajele sunt pe produs.

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lichide,substante,aditivi,ce tin de purgatie,pt. crap
MesajScris: 10 Feb 2010, 21:23 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Nu am o specializare in domeniu ca sa pot da un raspuns ferm si bazat o analiza academica si nu ma pot scufunda in discutii care ma depasesc.Pot cel mult asa sa-ti explic cum vad eu lucrurile din punctul meu de vedere.Din cate am auzit :D crapul are un sistem primitiv de digestie si nu are stomac,deci... purgatia de care spui tu o sa o vezi si daca pescuiesti cu porumb uscat,crapul il va elimina sub forma de spartura de porumb.Accea purgatie mai deosebita pe care o vedem la boiliesuri,mai ales la cele solubile se datoreaza faptului ca-i oferim crapului o coca dintr-un mix fin pe care il va digera mult mai usor.Este practic diferenta de efort pe care o facem si noi atunci cand mancam o friptura fata de cand servim o ciorba :D .
Cam asa vad eu situatia :gl3

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lichide,substante,aditivi,ce tin de purgatie,pt. crap
MesajScris: 11 Feb 2010, 10:56 
Neconectat
User nou

Membru din: 08 Feb 2010, 12:43
Mesaje: 24
Localitate: bucuresti
cateva nume de produse pe care le folositi,se poate?Vladut Mateianu,zice ceva de Atractul de la SBS...ne spui si produsele iuliane??multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România