Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 20 Iun 2011, 14:40 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
lii3000 :
Ce adancime si ce fel de structuri aveati pe acolo? Scuze ca sunt asa insistent in detalii insa partida este scurta si cu cat am mai multe informatii cu atat am mai multe sanse sa prin peste...

crede-ma ca nu stiu noi am planat in scara la dif distante si rezultete au venit la 80 m si n-em retras cu toate pe linie de 80...... ancorata o sticla, nadit din barca si apoi aruncat cu saculet la semn.........

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 20 Iun 2011, 23:25 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2010, 23:25
Mesaje: 210
Localitate: Constanta
lii3000 :
RomIce :

2. - Se poate si aruncat. Plantat la cca 200 m

Fir intins!



Din ce am vazut balta are in medie 300-400m latime. Baietii care m-au invitat sa mergcu ei mi-au spus ca ei planteaza la 400m insa mie mi-e cam lene sa plantez pe acolo. M-ar interesa daca sunt structuri pana pe la 100-130m de mal si cam pe la ce adancimi merita cautat. As vrea sa gasesc o structura pe care sa incerc sa nadesc si sa bag 2-3 lansete si cu una sa incerc izolat pe langa mal ca am inteles ca este stuf destul pe ambele maluri.

Si inca ceva: am inteles ca baza pestelui este cteno, romanesc mai putin. Este adevarat?


eu nu am plantat niciodata la 400m...balta are cca 400-500m latime...mai bine ma duc pe malul de vis a vis...in apa nu sunt structuri, acum depinde si de unde dai - rar am gasit prag, in rest curat ca in palma. Stuffff mult tare. Cum spuneam si mai devreme ten, romanesc, caras la palma. Eu mai rar am dat la ten, chiar foarte rar - pentru mine romanescul a fost baza!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 25 Iun 2011, 14:28 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2010, 23:25
Mesaje: 210
Localitate: Constanta
lii3000 te rog sa-mi spui si mie cum a fost la Blasova. Multumesc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 25 Iun 2011, 19:28 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
Salut, in primul rand datorita unor motive independente de mine nu am stat decat cateva ore. Insa am reusit sa imi fac o parere. In primul rand ofarte aglomerat, ne-am facut loc doborand stuful. La plantat in stuful de vis a vis a intrat un ten la 6kg si au mai fost doua trasaturi. Eu peronal am dat din mana dar nu am vazut nici o trasatura, lucru de asteptat tinand cont de durata. La vreo 80m apa avea 8m, la 25m apa avea 6m si la 5m apa avea 3m. Aste erau si distantele la care am nadit insa s-a scurtat partida inainte de a vedea rezultatele. On jurul pranzului, fix pe mijlocul apei au trecut cu o barca din care aruncau furaje cu lopata, insa sincer cred ca influenteaza prea putin pestii care stau pe langa maluri in stuf. Oricum cea mai pregnanta impresie a fost data de aglomeratie (nu puteai gasi un loc).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 26 Iun 2011, 11:20 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2010, 23:25
Mesaje: 210
Localitate: Constanta
lii3000 :
(nu puteai gasi un loc).

Am ajuns intr-o vineri noapte acolo si nu am gasit nici un loc pe toata balta, pe ambele maluri. Cat despre hranit pestele pe mijloc...nu are nici o treaba. Balta este foarte buna!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 26 Iun 2011, 12:26 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
As mai merge acolo, insa numai pentru partide de minim 72h.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Merita Blasova?
MesajScris: 30 Iun 2011, 09:34 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2010, 23:25
Mesaje: 210
Localitate: Constanta
reitcatalin :
Poate sami spuna cineva pe balta Blasova unde sunt locurile mai bune de pescuit?
Am inteles ca ar fi cateva locuri bune undeva spre cabana lui Ceausescu sau asa ceva...Poate cineva sami spuna mai concret?Multumesc.

toate sunt la fel de bune-daca plantezi nu ai "nevoie" de lcuri bune- le faci singur!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România