Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Noutati Tancabesti
MesajScris: 29 Noi 2010, 10:26 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
http://pv-tv.tv/romanian/?p=3164


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 15 Feb 2011, 19:06 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
Vladut Mateianu "Totusi, ca o concluzie, Tancabestiul are asa de multi crapi incat trebuie sa fi prea ghinionist(sau prost ! ) incat sa nu prinzi crap in 24 de ore ! Important este insa sa-i poti selecta, multi pescari ajungand sa pescuiasca cu bile de 35-45 ** !!!!!! ptr a selecta exemplarele mari."


deci,pentru tancabesti la concursul din iunie,(mai este pana atunci)..am sa rog pe iulian sau pe presidente sa imi spuna sau sa ma ajute sa fac bile mari ....
iulica simt ca o sa ma ajuti tu... :x

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 15 Feb 2011, 20:04 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Apr 2010, 18:50
Mesaje: 1497
Localitate: Bucuresti
Sa faci gogosi =)) =)) =))

_________________
Privesc mult si simt monstros
0721 724 456


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 15 Feb 2011, 20:12 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
pudrate frumos ca la Gogoasa Infuriata. Si sa fie pus pe rig prin gaura de la gogoasa:)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 15 Feb 2011, 21:54 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
=))

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 16 Feb 2011, 07:12 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
ce-a mai buna selectie este sa/i iei la rand :-\ . Nu pot sa cred ca din 50 de pesti nu intra si 2-3 mari . Am vazut anul trecut cum mi-am luat "bot" de doua ori pe Tancabesti ca am nadit moderrat cu bile tari si solubile sa prind marea captura ....Gresit [-x trebuie sa nadesti in disperare cu porumb amestecat cu grau ,arpacas etc si un strat de bile deasupra . Am plecat sa pescuiesc numai la bile chitit ca e balta invatata cu asa ceva si am facut vre-o 15 kg de bile tari si vre-o 10 kg de solubile . In 4 zile ce aveam eu nu le ajungea nici la o masea .... =)) . In stanga mea la vre-o doua standuri vazand ca nu prea SUNT in carti a adus un butoi de porumb preparat amestecat cu diferite cereale . Era ultima zi si au riscat pe nadire masiva si au inceput sa arunce in apa tot :-o :-o ...cateva ore au nadit in continuu toti trei ,doi cu bulgari si unul cu racheta .Dupa ce au terminat butoiul au inceput sa nadeasca cu bile . Cel din stanga lor au vazut ce fac si au scos si ei artileria grea si au nadit si ei tot mult ..... IN ultima noapte au prins asa de mult incat unul a iesit pe locul 1 si altul pe doi ..... ;) . In concluzie Tancabestiul are peste mult si trebuie si sa nadesti mult sa-l ti pe pat . Orice nada este buna pentru ei ...Am uitat sa va zic ca pescuiau numai cu bila cu pop-up amandoi .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 16 Feb 2011, 08:14 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
Ok, dar la concursul din 22 iulie e cu 4 manse a cate 20 de ore cu schimbarea locului. Ar trebui mizat tot pe cantitate mare de nada? E si mijlocul verii. Tinand cont de adta eu as merge pe mix de cereale pelete si bile mici. Se castiga cu cantitatea cea mai mare de peste prins.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 16 Feb 2011, 09:29 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
ehe aici cu schimbatul locurilor si cantitatea nadita este o problema si tine de foarte multi factori si nu este o regula universal valabila.cert este ca pe locurile cele mai bune este bine sa cazi dupa jumatatea competitiei,nu o sa poti aduce pestii si prinde o cantitate de peste mai mare daca pici in primul interval pe un loc consacrat si nu numai decat cel care o sa vina dupa tine pe acelasi loc si pleaca cu un loc unde deja nadirea sa facut si nu trebuie decat sa intretina.Acum ideal si cine nu si-ar dori este sa si stii unde au fost vadurile pe care a pescuit cel care a plecat de pe locul unde ai picat,avand aceste coordonate treaba se simplifica putin.

Deci adrenalina si risc maxim din punctul meu de vedere,nu poti castiga acest gen de concursuri cu jumatati de masura,si aicima refer la tancabesti 2010-2011,pt ca inainte castigai si cu jumatati de masura ;)

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 16 Feb 2011, 09:32 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
lii3000 :
Ok, dar la concursul din 22 iulie e cu 4 manse a cate 20 de ore cu schimbarea locului. Ar trebui mizat tot pe cantitate mare de nada? E si mijlocul verii. Tinand cont de adta eu as merge pe imix de cereale pelete si bile mic. Se castiga cu cantitatea cea mai mare de peste prins.



PS.care este legatura intre vara si mix de cereale pelete si bile mici?

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noutati Tancabesti
MesajScris: 16 Feb 2011, 10:37 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
Eu am gandit asa: fiind foarte cald s-ar putea sa nu manance prea mult. In aceasta situatie as merge pe o nadire moderata cu particule cat mai mici pentru a-l tine ceva mai mult in zona nadita. Acum, acestea fiind primele mele concursuri s-ar putea sa gresesc. Dar asa am gandit eu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România