Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MOARA VLASIEI
MesajScris: 28 Oct 2011, 10:02 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 22:27
Mesaje: 862
Localitate: Bucuresti
Filmuletul de la concurs.

In curand si pozele.



update:

poze si info:

http://pebalta.blogspot.com/2011/10/sen ... i-mv2.html

_________________
Aventurile mele


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MOARA VLASIEI
MesajScris: 28 Oct 2011, 13:02 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Oct 2010, 08:52
Mesaje: 1672
Localitate: bucuresti
Felicitari echipelor :gl2 ,a fost primul meu concurs pe MV2,abia astept concursul din noiembrie,sper sa nu mai fim toate echipele :gl2 pe acelasi sector.

_________________
http://www.roxandy.ro 0723302830
Dan Stoica

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala.
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MOARA VLASIEI
MesajScris: 29 Oct 2011, 18:19 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
si cum v/am obisnuit
by Iulian


Vine ziua de luni si pregatiti sufleteste ajungem pe balta . Pompy este nelinistit ca avem bonul de ordine 24 dar il linistesc ca o sa ramane ce vrea "al de sus " . La extragere ramane biletul cu numarul 23 adica penultimul si biletul 24 ii ramane lui Coco . Ajungem la axtragerea standurilor si mai raman doua bilete cu standul 14 si 23 . Dan se uita la mine si ma intreaba ce vreau si eu zic ce o vrea "il de sus " . Trage stand 14 si ne indreoptam spre el si in stanga noastra pe 13 vad ca avem echipa Green Lake :(( :(( . Acum stiam ca este greu cu o echipa de/a noastra langa noi mai ales ca nu puteam sa fac fel de fel de "smecherii" sa/i fac sa greseasca . Incepem timid cu fire de 19 pe doua lansete si 0,28 pe celelalte doua . Pana la malul alaturat nu parea asa mult dar batea un vant puternic care te incurca . Am inceput din prima cu mamaliga pe naditoare si cu plastice . Pana la cantarul de seara vecinii nostrii din stanga se tineau scai de noi adica prindeam unul noi, unul ei si tot asa pana la cantar cand noi am avut parca 8 si ei 9 pesti . Pana atunci mai pescuiam si spre stanga dar am decis noi sa ne mutam spre dreapta sa nu mai impartim pestele . Am pus semne pe mulinete sa lansam in acelas loc si ne/am pus pe nadit din momitoare adica aruncam de 3,4 ori la rand dar le scoteam imediat . Noaptea am pescuit la 3 cu momitoare si una cu plumb cu bile si au intrat la bila unul de 9, doi de 8 si unul de 7 . Dimineata am avut la cantar 12 pesti . Totusi vecinii nostrii :gl2 tot se tineau scai dupa noi si nu puteam sa ma ascund cu ce pescuiesc sau alte mici artificii facute de noi . Am nadit dupa cantarul de dimineta cu vre-o 10 bulgari de pasta de bile cu 8/9 bile bagate in ei spre stanga standului si pe centru am dat vre/o 20 de bulgari de benzar +ttx+mamaliga . Din acel moment nu am mai avut nici o trasatura pana la cantarul de seara cand am facut niste modificari la monturi . In primul rand eram constient ca peste avem in fata dar nu mananca asa ca am schimbat carligele cu unele mici de tot adica numarul 8 si am pus o momeala mai mica care levita ...adica ba statea intre apa ba pe fund . Am facut o montura cu firul cel mai matasos care/l aveam si am lansat . Dupa 10 minute minune :-o :-o trage la noua montura . Zic eu prima oara ca a fost o intamplare dar dupa inca 5 minute trage tot la noua montura cu noua momeala . Si uite asa schimb toate monturile si incep sa prind peste dupa aproape 12 ore de stat degeaba . In noaptea a doua am dat cu doua pe bile si doua pe plastce si ne/am luat o mare teapa ca nu am luat nimic la bile asa ca dimineata am revenit cu toate 4 pe cantitate adica la mamaliga cu plastice . De fapt am avut o trasatura la bile si chiar l/am intepat si am tras de cateva ori de el dar si/a dat repede drumul la maini .... :(( :(( Cand ma uit la montura constat ca , carligul intrase prin firul de par la aruncare ...ceva ce mi sa mai intamplat de doua ori in mii si mii de aruncari in ultimii 5 ani dar cand este ghinion .....In timpul zilei am ciugulit ceva pesti dar in stanga noastra le/a mers mai prost asa ca decit ei sa nadeasca :-o Cand am vazut ca se pun pe bulgarit din catapulta pe afet m/am gandit imediat ca nu o sa mai prinda ca patisem si eu cu o zi in urma dar daca ma duceam sa le zic sa nu mai nadeasca i/mi era sa nu zica ca le zic sa nu nadeasca ca sa prind eu asa ca am stat sa vad cum nadesc . Culmea ca nadeau chiar langa sarma si dupa sarma cu totul ca ei nu prea ajungeau acolo cu momitoarele . Dupa ce au nadit si a venit Georgescu la noi in stand i/am zis ca nu o sa mai prinda peste si asa a fost pana la final .Practic si/au facut singuri rau . In ultima noaptea fost un frig de crapau pietrele si pestele nu prea s/a plimbat prin fata noastra asa ca dimineata am avut 12 pesti dar putin fata de cei de pe zona cu apa mare . Standurile din fata si doua din sectorul nostru (9 si 10 ) au inceput sa prinda din orice pozitie si era numai chestie de timp sa ne prinda din urma . Pana la final am trecut pe locul 4 la cantitate noi de la cantarul de dimineata nu mai am avut decat o trasatura cand pe standurile din fata faceau recital . Si vine ultima trasatura la ora 12 si 20 si intep sec ....cand simt ceva mare de tot . Incepe batraneste sa o ia spre dreapta si dupa o cursa de vreo 30 de metrii reusesc sa/l intorc . Vine mai mult tarat pe fund incet si la 7-8 metrii de mal incepe sa se foiasca putin si scuipa carligul din gura :-ss :-ss . ERa bucata mare si cu acel peste castigam detasat la calitate . Asta este riscul sa pescuiesti la carlige mici de 8 la pesti mari pentru ca nu au loc sa se intoarca in buza si agata putin de o pielita . Pana la urma am castigat un loc doi la calitate si prima mea cupa pe Moara Vlasiei dupa 9 concursuri .Poate data viitoare o sa avem mai mult noroc si culmea ca ultimul bilet ramas in urna numarul 23 a castigat balta .

Multumim sponsorului nostru de nada BOGDAN DRAGAN .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MOARA VLASIEI
MesajScris: 29 Oct 2011, 18:25 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 22:27
Mesaje: 862
Localitate: Bucuresti
concursul vazut de pe standul 10

http://pebalta.blogspot.com/2011/10/sen ... luzii.html

_________________
Aventurile mele


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România