Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 14 Dec 2011, 21:37 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Iulian Petre director sectiunea competitii al clubului Green Lake are placerea sa va invite la concursul anual intre membrii clubului .Cupa Green Lake editia 3-2012 (echipe) intre membrii clubului.


Organizator : Clubul Sportiv GREEN LAKE
Locul de desfasurare-Baza Sportiva GREEN LAKE -Chiroiu 4
Perioada : 27-29 Aprilie 2011 -Vineri -Duminica (41 de ore)
Echipa de 2/3 pescari
Taxa : -0 (pentru cei care au achitat integral taxa de aderare si cotizatia anuala )
Locuri : nelimitate

Premii

LOCUL I -cupe ,diplome,medalii -/ un loc gratuit la Cupa Pescarilor Sportivi ed 4
LOCUL II cupe ,diplome,medalii
LOCUL III cupe ,diplome,medalii
CAPTURA -cupe ,diplome,medalii .

Toti participantii vor primii diplome de participare

Taxa -0 (pentru cei care au achitat integral taxa de aderare si cotizatia anuala )

REGULAMENTUL DE DESFASURARE


1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare
2. Este interzisa nada sau momeala vie.
3. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti.
4. Pestii trebuie manevrati cu grija pe mal.
5. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 10. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac.
6. Este interzisa folosirea inaintasului de orice fel. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea rapida a plumbului in caz de ruptura.
7. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la
stand pana la ora 18
8. Concurentii au voie sa circule cu masina.
9. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte
manifestari huliganice.
10. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit.
11. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap si lampa de masa cu leaduri.
12. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji
de seminte sau gunoaie imprastiate.
13. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara din stand.
14. Se poate intra cu minciocul sau lanseta in apa numai pana la nivelul cizmelor sau al genunchilor.
15.Nadirea grea este permisa doar pe timpul zilei, intre orele 8 si 18
16.Se poate folosi arc naditor sau feeder.

ARBITRAJ

Se fac 2 cantariri pe zi, dimineata incepand cu ora 9.00, si seara incepand cu ora 18.
La aceste cantariri arbitrul o sa fie un coleg din standul alaturat ajutat de cei din standul in care se face cantarirea
Exceptie face cazul cand un concurent a prins mai mult de 10 crapi, amur sau o captura mai mare de 10 kg. Atunci se pot face si cantariri suplimentare.
Cu acceptul vecinilor de stand, se pot face cantariri si intre cantarele oficiale.
Chiar si in timpul cantarelor oficiale, concurentii au dreptul sa acorde prioritate activitatiilor de pescuit in
defavoarea cantaririi crapilor.
In cazul in care apar neintelegeri intre doi concurenti vecini (referitoare la zona de pescuit) cel care ia decizia este directorul de competitii care amplaseaza markerul .
Se puncteaza crapul romanesc si amurul de orice greutate.
Inainte de inceperea concursului, se vor verifica prezenta saltelei de receptie, a minciocului ecologic, a
celor 10 saci mari obligatorii, a sprayului dezifectant precum si a monturilor care sa permita eliberarea rapida a crapului in caz de ruptura. Echipele care nu detin echipamentul corespunzator vor incepe concursul mai tarziu, cand vor remedia situatia.
La incheierea concursului se verifica starea de curatenie a standurilor.
Sanctiuni ===================================================
Incalcarea punctelor 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13 , 14 si 15 din regulament atrage dupa sine un AVERTISMENT (la a doua
incalcare a unuia din punctele de mai sus se dicteaza depunctarea cu 10 de kilograme, iar la a treia eliminarea
echipei din concurs)
Incalcarea punctelor 1, 2, 3, 8 si 10 atrage dupa sine ELIMINAREA DIRECTA din concurs.
Incalcarea punctului 12 atrage depunctarea cu 20 de kilograme.



Concursul incepe VINERI la ora 17.00 si se termina duminica la ora 10,00.(41 ore) Daca o echipa inteapa un crap in ultimele minute are la dispozitie 15 minute dupa ora 10,00 sa-l scoata.
Adunarea pe balta VINERI la ora 15,00, tragerea la sorti la ora 15.30 Pana la ora 17 se poate sonda si nadi. La ora 17 incepe pescuitul efectiv.
Festivitatea de premiere duminica la ora 11,00 .


=====Va rog sa cititi cu atentie regulamentul ========

In functie de numarul de echipe voi alege standurile cat mai echilibrate valoric.
Va rog sa confirmati echipele participante pana pe data de 15 Aprilie sa pot comanda diplomele in functie de numarul de participanti.

Va astept in numar cat mai mare si va urez fir intins.

O rugaminte de la mine : Va rog luati in echipa voastra de doi un membru nou intrat ca sa/l integram in familia noastra . Este greu pentru ei ca nu cunosc pe nimeni ....Multumesc .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 04 Ian 2012, 08:46 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
iulian petre :
iulian petre :
;;)


discutii si inscrieri in alt topic viewtopic.php?f=64&t=1522 ... trec eu echipele aici


;;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 27 Feb 2012, 17:27 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Standuri pana in momentul asta

C1-C2-C3-C4
P3-P4-P5-P6

P=ponton


1-Govoreanu Catalin -Iulian Petre+ Florin Pocris
2- Pompi-Ciprian-Andone S .
3-Florin Sudor -Andrei Stanica
4-Dan Stoica + Dragnea A +Dragnea E
5-Pate Florin -Matei Marius
6-Ionescu Marian-Georgescu Nicolae-Cramer Ciprian
7-Trofim-Liviu
8-Dan Serban + Mihai Aldea

discutii si inscrieri in alt topic viewtopic.php?f=64&t=1522 ... trec eu echipele aici

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 16 Apr 2012, 18:31 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
mai sunt 11 zile ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 19 Apr 2012, 05:53 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Actualizare


1-Govoreanu Catalin -Iulian Petre+ Florin Pocris
2- Pompi-Ciprian-Andone S .
3-Florin Sudor -Andrei Stanica
4-Dan Stoica + Dragnea A +AlexDumi
5-Pate Florin /sotie -Matei Marius /sotie /copil
6-Ionescu Marian-Georgescu Nicolae-Cramer Ciprian
7-Trofim Cristian + Mihai Aldea
8-Mara Jantea + Alin Jantea + Vali Bosman

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 29 Apr 2012, 21:16 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
REZULTAT FINAL (kg din `amintite`)

LOC 1 Iulian- Govo-Pocris -ponton 6- 48 kg
LOC 2 Pate-Ionescu- Georgescu- ponton 5--41 kg
LOC 3 Vali Bosman - Alin Jantea -Mara Jantea -ponton 3--38 kg
Dan Stoica - Alexandru Dumitroiu-Alex Dragnea -captura 9,85 kg -ponton 4


LOC 4 Trofim- Eugen Dragnea- (stanga ponton 1)
LOC 5 Dan Stoica - Alexandru Dumitroiu-Alex Dragnea -ponton 4
LOC 6 Stanica - Strumfu-Robert -ponton 1
LOC 7 Valer - George - Ionut -ponton 2

UN concurs la care locul 1 s/a disputat pana in ultimul minut si 5 echipe au luptat pana in ultimul minut sa intre pe podium .
Am castigat acest concurs cu ultimul peste prins de 8 ,3 kg si diferentele intre primele 3 locuri au fost de maxim 2 pesti ;)

Ne vedem la concursul intre membrii la individual ;)

ps.Frankfurtul a facut din nou `legea ;)
;) ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 29 Apr 2012, 21:17 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
asteptam pozele si comentariile :ymhug:

Acest concurs a fost unul GRATUIT ,de socializare intre membrii si pescuitul a fost pe locul 2 ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 29 Apr 2012, 22:17 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
A fost un concurs frumos care l/am abordat mai relaxat la inceput dar cateva cuvinte au facut diferenta intre podium si `esec .Pescuiam relaxat cu spritzul langa mine si plecat din stand la o sueta pana o echipa s/a vazut castigatoare in ultima seara si a inceput sa faca glume pe seama nadei care o folosesc (frankfurter) . Aici am schimbat tactica si le/am aratat cum trece intercity pe langa ei in ultima noapte si i/am intrebat daca au bilete sa se urce in el :)) (i/am anuntat si credeam ca glumesc ). Greseala lor ca m/a ambitionat si m/a facut sa pescuiesc in regim de concurs in ultima noapte si de pe locul 4 am terminat pe 1 .

SA NU UITE ACEASTA MELODIE :ymhug:




_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 29 Apr 2012, 23:43 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
"Nu ma ambitionati !"

By Iulian Petre



Dupa o noapte in care am lucrat am plecat pana la Buzau si pe urma am ajuns obosit `frant ` pe balta la concurs . Ne strangem toti si la ora 15/30 facem extragerea . Din toate locurile nu/mi doream pontonul 2 si 6 ca nu mai pescuisem pe ele si stiam ca nu prea am sanse sa castig ceva de aici . Trage Florin numarul 5 de ordine asa ca mi/a ramas sa trag eu din 3 bile si mai era netras ponton 1,2 si 6 X( .Bag mana fermecata si extrag ponton 6 :(( .Ajungem pe stand si ma gandesc ca pe locul asta nu s/a castigat niciodata si eram curios daca reusesc sa prind ceva nestiind nimic de acest stand . Vorbesc la telefon cu cei care pescuise pe acest stand si din prima am zis ca trebuie sa pescuim pe alte zone decat au pescuit ei :ymhug: . In dreapta aveam un plaur si din prima m/am gandit ca toti au pescuit la el si am vrut sa renunt din prima la acel loc dar pana la urma am convenit sa tatonam cu 2 lansete pe el si alte doua sa pescuim in fata noastra unde nu aveam nici un stuf . Am nadit grupat exact unde pescuiam si am asteptat sa vedem unde trage ca sa ne orientam pe o zona . Se face 10 seara si plecam sa bem un spritz la pontonul 5 toti 3 si dupa zece minute auzim statia cum urla :-\ .Cu 5 minute inainte un coleg de club facu/se o gluma si trasese de un fir de/al nostru vazand ca nu suntem nici unul pe ponton . Culmea ca el a tras de un fir de la un senzor cu lumina galben si acum urla statia tot pe aceeas lanseta asa ca la inceput am crezut ca este o gluma . :)) . Ne dam seama ca trage pana la urma ca swingerul era luminos si se vedea in bat si incepea sa traga Sky-podul in apa ca incepuse sa semnalizeze si celalalt swinger . Fugim cat putem de la un ponton la altul si ajung primul si intep sec si dupa o lupta cu pestele reusesc sa/l aduc pe saltea . Bun zicem noi ,stim ca pe zona din fata trage pestele si maine bagam mai multe lansete . Plec noaptea tocmai la pontonul 3 si stau la un spritz cu baietii timp de o ora pana mi se face somn asa ca ma intorc la stand si aflu ca nu mai trasese nimic .Pe la ora 12 noaptea ma bag la somn obosit si pe carlige punem numai bile de 20 tari de frankfurter ca sa nu mai schimbam lansetele din ora/n ora .Pe la 5/30 dimineata aud statia si sar ca ars din pat buimac si intep sec la ultima lanseta din dreapta care era in partea dreapta a plaurului. Cu greu reusesc sa/l trag peste doua randuri de agataturi si ajunge pana la urma pe saltea . Arunc lanseta si aprind o tigara si aud iar statia si vad swingerul de la lanseta ce/a mai din stanga care era aruncata drept in fata in bat si intep iar sec si aduc al treilea peste pe saltea . Schimb toate lansetele si din 4 reusesc sa mai scot doar una intreaga asa ca punem alte monturi . Deja pana mi/am facut o mica idee unde trebuie sa pescuim am lasat in jur de 10 monturi si de frica ca la fiecare schimb las monturi in apa hotarasem sa pescuim numai cu bile tari si sa nu le scoatem decat cand trage !!.Cum monturile erau aruncate de la ora 8 seara ma`mancat sa le scot sa vad cum sunt bilele .... X( si uite asa a trebuit sa facem 3 lansete din nou . Aruncam lansetele in aceleas pozitii si dupa 20 minute trage a treia lanseta si al 4 -lea peste vine pe saltea . Eram bulversat si dupa o noapte nu am putut trage nici o concluzie ca am prins 4 pesti pe 4 lansete diferite :-o :-o .
Dimineata la ora 10 plec sa cantaresc pestii la toti impreuna cu Florin Pocris si in stand ramane doar Govo si reuseste pana sa venim noi sa scoata un peste \:D/ .Dupa cantarul de dimineata locul 1 si 2 avea 26 kg si noi aveam 24 .

"Cate mai am de invatat oare "?


In timpul zilei incepe vantul tare si pe la ora 13 vine prima trasatura si intep eu si pe drum il scap X( , X( . Dupa 10 minute trage inca unul intep tot eu si/l scap pe drum la fel ca primul scuipa carligul pe drum :-? .Ma uit la montura si totul era ok si zic ca am avut ghinion . Trage iar si inteapa Govo si la 10 metrii de mal sare carligul din gura iar :-w . Trage iar ,inteapa Florin si la minciog sare iar carligul din gura ~x( . Deja era frustarant stiind ca orice peste conteaza . Pana seara ajungem la performanta ca din 7 trasaturi sa nu scoatem nici unul cu totul ca pescuiam cu aceeas bila de 20 tare si cu acelas carlig de 2 kurv shank . Seara la cantar vedem ca suntem pe locul 4 si ceilalti 3 se distantase de noi . Florin Pocris facea socoteala cat mai trebuie sa prindem in ultima noapte ca sa ajungem pe locul 3 atunci cand i/am atras atentia ca trebuie sa calculeze pentru locul 1 ca asa trebuie sa gandesti .Incepe sa ne tachineze vecinul de stand (ponton 5 ) care aveau avans fata de noi 13 kg ca bilele noastre nu prind peste si alte glume la adresa coechipierilor mei si aici mi s/a aprins luminita si am zis ca in noaptea asta pescuiesc ca la`carte si pana dimineata ii depasim . Anunt ca in noaptea asta o sa vada ei ce pot face daca/mi pun mintea si incep sa analizez tot ce se intamplase pana atunci sa fac o strategie buna . Dupa o ora de stat pe ganduri i/mi dau seama ca ziua din cauza vantului firul avea bolta mare si cand intepam noi nu intepam suficient de tare ca , carligul de 2 sa/l strapunga bine . Vorbim si convenim ca de acum in colo sa intepam tare sa vedem daca am dreptate si am avut dreptate :ymsmug: . Cu scapatul pestelui am rezolvat asa ca ramanea sa alegemin ultima noapte unde nadim ca nu aveam destula nada . Lasam `15 bile tari pe masuta si nadim tot ce mai avem . In jur de 2 kg de bile tari si solubile si cu mini spombul in jur de 2 kg de pasta . Am nadit la 80 metrii exact in fata noastra si am bagat doua in stanga patului si doua in dreapta cu gandul ca daca se apropie de nada trebuie sa ia monturile . Pe la ora 10 prindem primul peste si dupa 10 minute mai trage unul dar ramane in agatatura . Incepem sa facem noaptea caterinca ca prindem peste dupa peste stiind ca vecinii sunt cu ochiii pe noi ,dadam cu cobra dar pe camp sa zica ca nadim ,etc etc . Dupa aproape doi litrii de vin ni se face somn si era abia ora 11 dar convenim ca pun eu telefonul la ora 2/30 sa schimb lansetele . Am adormit bustean de nici telefonul nu l/am auzit pana s/a luminat =)) . Parca nu/mi venea sa cred ca nu mai trasese ca sa ma trezeasca si ma simteam vinovat ca nu m/am trezit sa schimb lansetele cand trebuia respectiv la ora 2/30 si 5 . De frica sa nu cumva sa cada toate monturile pe stepi cand le aruncam ca patisem asta , convenisem sa le schimbam de doua ori in acea noapte dar eu am fost asa de obosit de nu m/am trezit ... (-| .Deja aveam un singur peste in sac si vecinul tot unul si diferenta era aceeas de 15 kg . Schimb lansetele si aprind o tigare si stau la vorba cu Georgescu care venise in inspectie sa vada ce/am prins noi . In 5 minute pleaca o lanseta si intep violent si trag voiniceste de el si vine pe saltea . Dupa 2 minute trage iar si mai scoatem unul ;;) ......dupa 5 minute mai scoatem unul de 6 kg #:-s dar restul erau cam mici asa ca facem calculul si ne dam seama ca ne mai trebuie unul :-\ :-\ . Mai trec 10 minute si trage inca unul si la mal vad o frumusete de crap de peste 8 kg si cu acel peste inchid `tabela si se face liniste :D . In ultima ora orice peste prins de 5 echipe era important si se schimba situatia clasamentului pe podium dar, nu a mai prins nimeni nimic :ympeace: .

Si uite asa am invatat ceva nou referitor la intepare cand bate vantul si acest lucru nu mi sa mai intamplat pana acum pentru ca eu pescuiesc cu euroswingeri fox care/i tensionez pe pozitia 2 si se intinde firul bine dar acum am folosit alti swingeri care nu aveau reglaj de tensionare si firul facea `burta mare . Cat traiesti ai mereu ceva de invatat !!! :ymdaydream:

Multumesc partenerilor mei de echipa Catalin Govoreanu si Florin Pocris care au fost de mare ajutor .

Sa vedem ce/au invatat din acest concurs la concursul intre membrii la individual ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 27-29 Aprilie Cupa Green Lake(echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 30 Apr 2012, 09:33 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
Felicitari Iulica Govo si Florin. Mi-a placut povestea,ramai un adversar de temut oriunde ai concura.Inca odata felicitari :x

_________________
C.S Green Lake


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România