Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 174 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 13 Mai 2012, 21:49 
Neconectat
User nou
Avatar utilizator

Membru din: 20 Mar 2012, 22:48
Mesaje: 4
Multumim pentru aprecieri!!!
A fost un concurs foarte reusit,o balta minunata dar si foarte dificil de pescuit!
Felicitari concurentilor pentru eforturile depuse chiar si pe ploaie sau vant puternic!!!
As vrea sa ii multumesc lui Mircea Gheran pentru nada,lu' tata si lu" Florin Mihalache(ospataru")pentru ca nu prea ne-au lasat sa dormim:))
Va salut pe toti !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 14 Mai 2012, 07:05 
Neconectat
VIP GL
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2010, 10:39
Mesaje: 1338
Felicitari Concurentilor,Organizatorului,Castigatorilor,Arbitrilor un concurs reusit

Daca scoteam macar jumate din pestii parcati era alta soarta acestui concurs ce este mai trist ca din toate trasaturile pe care le-am avut in ultimile ore nu am scos nimik si trageam pentru 2 pesti (5 Kg) sau unu mai maricel ,cand a venit cantarul si am vazut ca din 2 pesti (4 si 7) la sac mai era doar 1 (ala de 4 :( )mi-am dat seama ca am devenit pierzatori din aproape Castigatorii

_________________
Vice Campion 2014 GREEN LAKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 14 Mai 2012, 12:34 
Neconectat
User nou

Membru din: 13 Mai 2012, 20:33
Mesaje: 8
Multumim tuturor pentru felicitari!
Multumim arbitrilor ca ne`au suportat!
Multumim lacului chiroiu 4 ca ne`a oferit sansa sa devenim Maestrii lacului :gl2 de la prima editie,si cu siguranta vom participa si la urmatoarea editie!
Felicitari tuturor participantilor pentru lupta cu vremea,agataturile si cu pestii ca nu s`au lasat prinsi!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 14 Mai 2012, 23:23 
Neconectat
User GL

Membru din: 26 Apr 2010, 13:46
Mesaje: 119
Ceva poze baieti??? Comentariul din standul C mai vine? :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 01:49 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
pozele trebuie prelucrate mai intai si mai dureaza un pic ;;) .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 02:27 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
............................Ziua Z-et......................

by Iulian P.


A venit in sfarsit ziua concursului pe care-l asteptam din iarna si increzator m/am deplasat pe balta cu Alex . Pentru mine nu conta locul care/l extragem asa ca nu prea am avut emotii la extragere . Alex Dumi extrage numarul 1 asa ca eu am onoarea sa bag primul mana in bol si extrag standul "zona C ". Cum stiam zona bine m/am bucurat si am plecat increzator pe stand impreuna cu coechipierii mei Govo si Alex . Ajung pe stand si constat ca apa este putin scazuta fata de normal dar nu dau importanta la inceput acestui lucru . Afara ploua destul de tare asa ca intinsul echipamentului se face destul de greu . Cum eu stiam zona bine bagam o miontura in dreapta in fata wc-ului la 10 metrii , doua in fata plaurasului si restul la diferite distante de mal . Dupa aproape o ora lanseta din 10 metrii aruncata pleaca pe bait de ziceai ca iese fum din ia asa ca fug si intep sec si scoatem primul peste de aproximativ 6 ,5 kg . Punem montura in acelas loc si ne apucam mai departe de intins echipamentul ca intre timp se oprise ploaia . Dupa inca o ora aceas lanseta pleaca pe bait si Govo inteapa sec si aduce inca un crap pe saltea in jur de 7 kg . :ymapplause: .Aruncam lanseta la loc si dupa inca o ora pleaca iar aceas lanseta si Alex inteapa sidupa o lupta cu pestele se parcheaza dar pana la urma iese la saltea . In 3 ore aveam 3 pesti frumusei si ma gandeam ca noaptea o sa facem recital :)) . Pana la cantarul de seara mai scapam unul si cu 3 pesti ajungem la 20 kg . Totul mergea bine pana cand a inceput o ploaie cu vant care a tinut toata noaptea pana la 8 dimineata . Noaptea am reusit sa prindem 3 pesti si sa scapam inca doi dar numai cat nu a plouat . Dimineata ma uit la apa si constat ca scazuse mai mult ...... X(


a doua zi /joi ....(apa scade p..a cade )


Cum am zis noaptea a plouat asa ca nu prea am iesit sa schimbam lansetele (de loc :)) ) asa ca dimineata asteptam increzatori sa prindem dar pana la cantarul de dimineata am ramas cu 3 pesti prinsi si am ajuns la 6 pesti in total . Toata ziua am schimbat momeli ,locuri de pescuit ,distanta de malul alaturat etc etc si nimic nu am prins toata ziua X( X( :-\ .Eram increzator ca noaptea o sa prindem asa ca am nadit bine locurile care le alesesem noi sa pescuim si am asteptat sa vina noaptea ...... :-bd .Toata ziua a batut vantul tare numai de la dig si nu ne ajuta deloc directia vantului dar timp era suficient sa se schimbe ceva . Toata noaptea am prins un singur peste si am mai scapat cred ca doi asa ca dimineata la cantar am avut fix 1 peste :-o . Initial am crezut ca nu s/a prins dar cand am fost martor la cantar la baietii de pe pontoane am vazut 5-6 pesti toti maricei la 7-8 kg pe langa unul de 10,8 kg pe care/l prinsese seara si uite asa am simtit ca ceva este in neregula si asa a fost ca toata ziua nu am prins nimic . In continuare vantul batea tare tot de la dig......


a treia zi/vineri....(apa scade p..a cade )

Dimineata am observat ca apa eram mai scazuta asa ca vorbesc cu paznicul sa vad ce se intampla si aflu ca calugarul baltii nu se inchide etans asa ca sunt pierderi de apa si din Chiroiu 3 nu vine deloc apa . Ma duc pe dig si vad ca balta cealalta este full de apa si ma gandeam ca in curand trebuie sa de/a drumul la apa si asa poate incepem sa traga . Ce nu stiam eu , a fost ca discutase cu patronul lui Chiroiu 3 sa nu umble la apa cat este concursul ca sa nu iasa discutii :-o . Noi ne uitam toata ziua la swingere si nu se misca nici unul si in dreapta noastra la standul "la bursuci" vedeam cum fuge de la o lanseta la alta si le trage in continuu :-ss . Toata ziua nu am vazut nici macar un tac si uite asa la cantarul de seara n/am avut iar nici un peste..... De fapt am avut o trasatura si chiar pestele a fost intepat dar parca eram intr-un film de groaza ca exact la 15 metrii de mal pestele a gasit o agatatura si nu a mai vrut sa iasa de acolo . :(( .Pe la ora 20 se aude un senzor de la o lanseta care era la cel putin 100 metrii asa ca Govo sprinteaza pana la dig si pana sa ajunga la lanseta zmulge lanseta de pe Sky-pod cu totul ca era batrunnerul liber . Inteapa si incepe lupta prin agatatura cu el siin timp cat era in lupta mai pleaca o lanseta pe bait dar de data asta la una care era chiar langa mine :-o . Eu dadeam din cobra si prima data cand am auzit statia nu am dat importanta ca deja nu mai stiam cum este sa/ti traga dar cand a inceput sa iasa `fum din bait am realizat ca trage si am intepat sec . Parca nu/mi venea sa cred ca avem drill dublu si ma ciupeam sa vad daca visez =)) . Toata ziua a batut vantul din ce in ce mai tare numai din/spre dig parca in ciuda noastra .... :((

a patra zi /sambata ......(vantul bate ...p..la cade )

Dupa o noapte de cosmar cu o sigura trasatura dar parcat , dimineta constat ca matasea broastei deja este pe uscat .,,,deci apa scade incet dar sigur . Vorbesc cu paza si aflu ca a vorbit cu patronul de la Chiroiu 3 sa nu deschida calugarul pana la finalul concursului ... dar daca cer asta se rezolva .. :ymsmug: . Cu totul ca stiam ca suntem victime sigure atata timp cat nu circula apa sa urce si la noi pestele decid sa ramana calugarul blocat ca sa nu iasa discutii . Vantul batea tare tot de la dig asa ca nu intra nici un peste in zona noastra . Dimineata la cantar am dat cei doi pesti prinsi de seara respectiv doi 7 -tari si uite asa am ajuns la 9 pesti .Deja doar un miracol putea sa se intample si speram in continuare sa se schimbe directia vantului sa ne intre si noua peste ,dar mai rau a fost ca a venit o furtuna mare peste noi de tineam cortul toti de el sa nu/l ridice si tot din stanga noastra (dig) batea vantul . X( . Seara o vijelie cu ruperi de nori si grindina se abate asupra noastra si cu un vant de ne era frica sa nu zburam cu tot cu cortul de care ne tineam . Dupa ruperea de nori si vantul care matura tot in calea lui s/a mai linistit putin afara dar in stanga noastra veneau nori negrii :-o . Ne pregatim de furtuna si strangem un cort si ancoram corturile cu cate doua randuri de cuie ,mutam masinile sa tina adapost la corturi si sky-podurile reusim sa le ancoram cu ,cuie de cort . Ne asezam strategic in cort si fiecare avea locul lui unde sa tina de cort si incepe taifunul .... X( . Ploua cu niste picaturi de neam prost de ziceai ca gaureste cortul si noi inchisi in el ne tineam de el sa nu ne lase in aer liber . Stateam inchisi in cort si nu vedeam ce se intampla afara dar dupa zgomot ne inchipuiam de forta furtunii . Dupa cateva ore totul a revenit la normal inclusiv absenta pestelui din fata noastra :-w .


Uraa se termina chinul .......ultima zi /duminica


Dupa o noapte cu nici o trasatura dimineata incepem sa strangem tabara . Eu personal ma bucuram ca/mi curma suferinta in/sfarsit . Dezamagit de standul nostru incep sa fac o analiza a celor 4 zile petrecute aici si trag cateva concluzii .

1- Am prins 6 pesti in 20 ore si 3 in 76 ore ....am prins 4 pesti in dreapta noastra pe langa mal dar echipa din dreapta noastra a avut grija sa nadeasca in stanga lor ca sa ne taie din `autostrada crapilor ` asa ca nu a mai urcat nici un peste spre noi .Pe partea cealalta (malul opus ) 4 lansete au reusit sa produca 4 pesti in 4 zile ......pestele nu a urcat nici pe malul opus X(

2- Vantul a batut tare numai din/spre dig si nu a urcat nici un peste spre noi si a fost invers ca a iesit tot pestele din zona . Toti pestii au fost destui de imbracati 9 pesti= 57 kg de unde trag concluzia ca cei mici au fost `dusi la vale dupa vant ...

3- Apa a scazut constant dar a scazut si cum era capat de balta cu apa mica cred ca a influentat si asta mersul pestelui

3-Dimineta si seara vedeam pesti pe langa mal care incercau sa depuna icrele si culmea ca erau bucati destul de mari

4- Mana fermecata si norocoasa a devenit gherla dupa doua extrageri la rand in care prind putin peste si ma tradeaza locul . La Tancabesti in 96 ore pe stanga gorgan 5 pesti si aici pe C -uri 9 pesti in 96 ore ....adica in 8 zile de concurs am prins fix 14 pesti adica un peste la aproape 14 ore . Cred ca am luat virusul Dirvarita cronica asa ca nu mai trag tot anul ca `nenorocesc pe coechipierii mei .....


Dupa aceasta analiza am ajuns la aceas concluzie care se stie ca LOCUL BATE PESCARUL si poti sa d/ai la cea mai tare momeala ca daca nu ai peste in fata nu prinzi ..... #-o


Multumesc colegilor de echipa care au fost calmi pana la finalul concursului :-bd Eu personal am sperat pana in ultima noapte sa se intample ceva dar nu a fost sa fie .....Se citea pe ochii coechipierilor mei dezamagirea dar ca sa sti sa castigi trebuie sa sti sa si pierzi .

Felicitari tuturor participantilor care au infruntat capriciile vremii si mai ales ale baltii :ymapplause:


ASTEPT cu nerabdare revansa ;)


ps. nu am corectat ce/am scris si sigur mai sunt greseli ...dar intelegeti voi :-*

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 06:57 
Neconectat
User nou

Membru din: 26 Apr 2010, 19:26
Mesaje: 49
Localitate: Campina
Mah la cum ai inceput sezonul era de asteptat ca vor veni si astfel de momente pt ca asta-i viata sus jos sus jos :) Fara gherla viata-i pustie :D Oricum ce am respectat si respect in continuare este faptul ca membri clubului vostru nu se preteaza la manarii si alte forme de 'ajutarea' colegilor aflati in carti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:06 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
`Cheltuieli si premii acordate .

***Valoarea premiilor acordate in bani sunt valabile pentru 6 locuri ocupate si scade procentual in functie de numarul de echipe inscrise (minim 5 -fond 5.000). (copy paste anuntul concurs prima pagina jos )



5 taxe x 2.100 =10.500 fond total

4.000 inchiriat + 1.100 arbitrii/benzina =5.100
4 cupe mari + diplome =500
premiere =5.000

total fond....... =10.500
total cheltuit...=10.600 ..adica gaura organizatorului 100 ron ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:16 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Dan Andrei :
Oricum ce am respectat si respect in continuare este faptul ca membri clubului vostru nu se preteaza la manarii si alte forme de 'ajutarea' colegilor aflati in carti.


------------

sincer la cum nu prindeam nimic ma rugam macar sa prind sa nu fie vre-o suspiciune ca ajut pe vre-un coleg de club . Am avut noroc ca nu au castigat de la noi ca poate unii interpretau esecul nostru altfel. Daca in furtuna de sambata seara daca batea vantul invers cred ca se urca pestele pe noi si daca castigam in ultima noapte cred ca iesea iures....cum sa stai 80 ore si sa prinzi 9 pesti si in 16 ore sa prinzi cateva zeci de pesti ??? Se poate dar mai bine ca nu s/a intamplat sa fiu eu linistit ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:22 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
Dan Andrei :
Mah la cum ai inceput sezonul era de asteptat ca vor veni si astfel de momente pt ca asta-i viata sus jos sus jos :) Fara gherla viata-i pustie :D Oricum ce am respectat si respect in continuare este faptul ca membri clubului vostru nu se preteaza la manarii si alte forme de 'ajutarea' colegilor aflati in carti.


Orgoliile astea sunt de vina :)) :D :)) . Toti am tras pana la sfarsit in ideea de a iesi fiecare peste celalalt :D
Eu am reusit sa-l depasesc pe Iulica la calitate exact in ultimele 10 minute cand am scos pe mal un crap de 9.2 kg si astfel am urcat pe locul 2 la general.

_________________
C.S Green Lake


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 174 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România