Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 174 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:28 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
si eu am iesit cel mai tavalit .....mi/au dat aproape triplu la cantitate de am sarit in sus din slapi .... :)) . Si ca sa fie mai tare in ultimele minute cat erau baietii de la nuci martor la cantar la Bursuci a prins un peste de de aproape 9,5 kg cu , care m/a depasit la calitate si am terminat pe ambele clasamente ultimii..... Data viitoare vin in bocanci si ma razbun X(

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:31 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
VREAUU REVANSAA ...nu mai dorm si nu mai am liniste cum mi/au dat cu balta/n cap =))....

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:46 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
La Bursuci


Vine ziua concursului si eu ca de obicei ajung ultimul sau dupa tragerea la sorti.Stiam ca Liviu dorea standul Bursuci si in timp ce eram in Movilita ma suna Aurel sa ma anunte ca am picat fix la Bursuci.
Bucurie mare,ajungem pe stand,ploua ne instalam incet si incepe concursul.Liviu a ajuns abia seara pe la 8 si cei 2 colegi ai mei nu stiau deloc balta.Dupa o scurta instructie incepe asteptarea.Il vedem pe Iulica in actiune la scurt timp dupa start si omul deja dansa plin de bucurie :)) ...zic e la inceput nu-mi fac griji.Colegii mei ma intreaba la noi cand trage :)) ...zic aveti rabdare.Dupa 3 ore intra primul peste apoi inca unul si se parcheaza.Seara apare Liviu si dupa cantar avem 5 kg.Noaptea a trecut linistita mai prindem peste si dimineatza schimbam putin asezarea lansetelor si facem alta strategie impreuna cu Liviu.Ziua de joi a fost una foarte grea.Pestele a tras bine cam pe toate zonele si am reusit sa prind cu toate cele 6 lansete...ma gandeam ca daca o tine asa e bine.Am avut 6 pesti la cantar si vreo 11 scapati.Dupa cantarul de seara mai prindem 2 crapi si pe la 10 ma bag la somn ca deja aveam 40 ore de cand eram treaz.Ma trezesc dimineatza la 4 si toti dormeau :)) ...il scol pe aurel si imi spune ca avem 4 crapi la sac.Zic bun ii las sa doarma si ma pun pe asteptat.Trece cantarul si asteptam sa traga....si nu mai tragea...ii zic lu Liviu ca ceva nu e in regula.Toata ziua ne-am uitat lung la ele cun exceptia unei lansete pusa izolat langa un copac si aruncata la 10 m de mal.Am avut 5 trasaturi pe acea lanseta si am scos doar 3.Pe la ora 11 ma apuc cu Liviu si nadim cam 2-3 kg de bile pe zona fierbinte.Seara pe la 7 vine prima trasatura si apoi inca 4 la rand scot doar 3 pesti.Ne mentineam bine.Dupa cantar Liviu ia 2 lansete si se muta in limita standului din dreapta. Noaptea prinde 2 crapi acolo si noi 6 .Sambata dimineatza la cantar avem 8 crapi.Liviu se muta inapoi si incepem sa dam pe bile tari pentru ca aveam nevoie si de calitate.Sambata a fost acea ploaie si nu a mers asa bine..vine seara si deja faceam calcule ce sanse avem.Daca nu urcam la calitate nu rezolvam nimic.Duminica dimineatza Nucarii ne fac o surpriza de proportii cu 15 pesti la saci :-o :-o .Noi eram pe locul 4.
Mai reusim sa prindem 2 crapi dimineatza si depasim Nucile la cantitate cu 800 gr.Vine un baiat din echipa lor martor la cantar si la 12:50 trage la o lanseta aruncata la sacrificiu si cu acel crap de 9.2 kg reusim sa urcam peste Iulica la calitate si sa stabilim locul 1 la cantitate.Rezultat final locul 1 cantitate si locul 4 cantitate rezulta 5 puncte locul 2 la general.
A fost un concurs greu mai ales pentru cei 2 colegi ai mei si sper sa ne revedem cu bine la Revansa :D

_________________
C.S Green Lake


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 07:51 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
iulian petre :
si eu am iesit cel mai tavalit .....mi/au dat aproape triplu la cantitate de am sarit in sus din slapi .... :)) . Si ca sa fie mai tare in ultimele minute cat erau baietii de la nuci martor la cantar la Bursuci a prins un peste de de aproape 9,5 kg cu , care m/a depasit la calitate si am terminat pe ambele clasamente ultimii..... Data viitoare vin in bocanci si ma razbun X(


Triplu si bonus 12 kg :)) :ymhug: :))

_________________
C.S Green Lake


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 15 Mai 2012, 14:30 
Neconectat
User GL

Membru din: 26 Apr 2010, 13:46
Mesaje: 119
Ponton 4+5

Dupa o mare asteptare a acestui concurs si pe fiecare zi ce trece eram tot mai nervos si mai nerabdator sa ajung pe balta vine si ziua mult asteptata la care era sa si intarziem adica tragerea era la ora 10 iar noi am ajuns la ora 9.57 :D (TRAFICUL). Imi doream Bursucii sau Nucile dar nici pontoanele nu erau rele in conditiile in care au fost castigatoare la concursurile precedente dar nu mai pescuisem pe ele. Si cum aveam un KKcios in echipa a tras Pontoanele(oarecum bucurosi). Aungem la standuri si ne urcam prima data pe P4 sa ne aruncam o privire, eu le spuneam coechipierilor ca ar fi bine sa ramanem aici pt ca aveam doi plauri de pescuit plus malul din stanga deci o plaja mai mare, mergem si pe P5 sa vedem si acolo cum este, ne urcam pe el si la 3 min sare un crap la 30 m de mal am zis ca este un semn, la 5 min vine un porumbel alb si se aseaza pe acoperisul pontonului, wow 2 semne, e clar ramanem aici. Desfacem tabara si hai la treaba ca nu mai aveam rabdare pana nu aruncam betele in apa. Se da startul la ora 1 si incepem aruncatul betelor, 4 in scara pana la stuf si 2 in stanga mult, dupa care iau markerul sa vad una alta, descopar la 1-2 m de stuf apa are 2,5-3m (masurat in mare) am zis e bine pt ca ploua si pestele nu prea se mai bate acum dar tot speram sa ploua in continuare si sa bata vantul. La cantarul de seara nu am avut nici un peste ceea ce ma ingrijora pt ca stiam ca Iulica avea 3 pesti dar ma gandeam ca stie locurile si pescuia direct in bucataria crapilor. Asteptam noaptea cu bucurie si ne gandeam ca sigur vom lua ceva. Toata noaptea ne gandeam ce se intampla, or fi agatate, nu sunt bilele bune, hai sa le mai schimbam X( , o gramada nervi. Spre dimineata vine primul peste la cantar care ne-a mai ridicat moralul, urmat de vreo 3 rateuri(mentionez ca pescuiam cu carlige mici pe 4 lansete si solubile de 24,iar pe 2 carlige long shank nr.2). Dimineata ne decidem sa ne mutam pe P4 gandindu-ne si la celalalt plaur ramas sihastru si la malul din stanga in caz ca vine soarele si intra in bataie. Ne mutam noi aruncam betele 2 pe plaurul din dreapta, 2 pe cel din stanga, 2 pe mal spre P3(pe aceasta cale ai multumim si lui Iulica pt ca ne-a dat incredere in loc spunandu-ne ca trebuia sa ne mutam din prima pe P4). La cantarul de seara deja aveam 5 pesti inclusiv captura de 10,65 plus vreo 6 pesti scapati X( X( . A doua noapte am pescuit cu 2 bile tari de 18 si carlige mari rezultatul a fost 5 pesti la cantar destul de imbracati si iar vreo 4 scapati X( . A 3-a zi am mers la fel numai ca fiind cald afara pestele nu se mai hranea bine cu 2 bile tari si vedeam la fiecare peste scos ca nu era percutat cum trebuie plus ca un peste a scuipat acul direct in minciog. Prostia facuta a fost ca am schimbat iar carligele si am pus mai mici si o bila tare in ideea ca poate il inteapa mai in interiorul gurii dar pestele nu avea nici o treaba si din nou pesti scapati de ne venea la fiecare sa nu mai tragem de bete ca tremuram ca o piftie la fiecare peste. A 4-a zi am schimbat iar carligele si am pus doar o bila tare (combinatia perfecta, dar tarziu descoperita) care a dat rezultate insa iar am avut rateuri dar de data asta ramaneau parcati nu le mai sarea carligul din gura. Dupa cantarul de seara facem un calcul si vedem ca ne mai trebuiesc 2 8-ari sa fim pe podium la calitate si 3 cantitate in conditiile in care nucile nu mai prindeau dar era f putin probabil. Am inceput sa nadim si sa improspatam betele dar la scurt timp incepe o furtuna si o grindina de credeam ca ne trezim la nuci cu tot cu ponton si cabanuta =)) , dupa o mica pauza a furtunii vine pe saltea un 8-ar, am zis ca e bine si eram increzatori, la juma de ora pleaca o lanseta pe bait si ai dau teapa imediat, in 10 secunde pleaca alta si nasu se ridica de pe scaun si ai da teapa care dupa 2 min erau parcati aman2 :(( . Pana la cantarul de dimineata prindem 3 pesti si mai ratam 2, credeam ca inca avem sanse dar dupa cantar aflam ca nucile se devansase si la calitate si la cantitate si bursucii erau pe 2, in concluzie trebuia sa semnam :D O experienta de neuitat de la care am avut multe de invatat, o balta minunata si salbatica fiecare drill o nebunie! Multumesc coechipierilor pt efortul depus si vremea indurata si abia asteptam revansa!!!!! Felicitari Iulica pt organizarea perfecta, felicitari tuturor concurentilor pt sportivitate si Fair-Play.
A fost o povestire din standul P4+5 echipa consumatorilor :D !!!!
PS Iulica:
Crezi k revansa s-ar putea tine in 72 de ore in conditiile in care pestele nu mai este la bataie si sigur se va prinde mult mai mult peste???
Crezi ca standul P4+5 ar putea fi de la P5 pana in golfuletul de la P3 sau sa ramana 2 standuri ingradite pt toata lumea?
Astea ar fi niste simple pareri si nu vreau sa se supere cineva!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 25 Mai 2012, 10:43 
Neconectat
User nou

Membru din: 13 Mai 2012, 20:33
Mesaje: 8
unde gasesc si eu pozele?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 25 Mai 2012, 11:30 
Neconectat
User GL

Membru din: 05 Aug 2011, 10:27
Mesaje: 266
Localitate: bucuresti
Radu A :
unde gasesc si eu pozele?


Pozele abia in weekend o sa le urc sus. O sa atasez un link.

_________________
Dumitroiu Alexandru
0740.13.89.89


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 27 Mai 2012, 20:57 
Neconectat
User nou

Membru din: 13 Mai 2012, 20:33
Mesaje: 8
Hai ca ai pus pozele:))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 27 Mai 2012, 21:02 
Neconectat
User GL

Membru din: 05 Aug 2011, 10:27
Mesaje: 266
Localitate: bucuresti
Radu A :
Hai ca ai pus pozele:))

Week-endul nu s-a terminat...... Am avut si ceva probleme tehnice.

_________________
Dumitroiu Alexandru
0740.13.89.89


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs -Maestrii lacului Green Lake ed 1
MesajScris: 03 Iun 2012, 12:37 
Neconectat
User nou

Membru din: 13 Mai 2012, 20:33
Mesaje: 8
frumoase pozele dumy:))))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 174 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România