Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 168 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 15 Noi 2011, 21:42 
Neconectat
User GL

Membru din: 13 Apr 2011, 16:13
Mesaje: 438
Localitate: Ploiesti
Inarmati cu "tinichele,jeliboane,vobleroane si alte imitatii de ciprinide si moluste " 6 pescari (mai mult sau mai putin)...de crap (mai mult sau mai putin) am ajuns pe chiroiu4 in cautarea pneumoniei si eventual a unei marlite sau a unui strap,dupa un "intaritor" servit in compania domnului Dan Mauru care a facut instructajul celor care erau pentru prima data pe balta,am inceput sa ne insiram pe mal de la stanga la dreapta spre C-uri...pana la primul ponton ne usurasem fiecare de aprox. 25% din munitie (agatatura de pe Chiroiu si-a luat iar tributul) :D si datorita faptului ca apa era scazuta cu peste 1 M ne zvarcoleam in noroi doar doar o dintoasa incearca "vartelnitele" noastre.Pana la digul de pe C-uri nici un atac...mai aveam mai putin de jumatate din "jucarele" si cine nu era sofer deja incepuse sa cante "Desteapta-te romane" datorita "intaritorului de fructe" care se epuizase.De la Bursuci am inceput sa pescuiesc doar cu vobler de suprafata sau cu barbeta mica intrucat orice altceva lansam se agata...ajuns la digul cu BGS am predat armele...Patru pescari dadeau dupa salau fix la stavilarul cu BGS...pana am ajuns eu la cabana sa ma dezechipez si sa bag o cafea apar baietii la poze pe podiumul de la steaguri cu un salau de 4,5 kg si unu de 1,5 kg...
In concluzie...mergeti pe Chiroiu4 dupa rapitor...e acolo sigur...va asteapta...trebuie doar sa stiti sa-i ademeniti...razbunati-ne... :p si daca nu dati in ei macar analizati locurile de crap ca apa e foarte scazuta si se vad structurile.
PS: taxa la rapitor s-a facut 50 ron (pentru cei ce nu sunt in club)

_________________
"Te-ai ridicat atat de sus,scumpul meu amic incat de-aici de jos te vad atat de MIC"...I.L Caragiale
***
0720.578.489
0733.976.835


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 17:24 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Apr 2010, 18:50
Mesaje: 1497
Localitate: Bucuresti
Si niste poze ai cu salaii?
De cate ori am fost am dat cu Salmo Slider ,Rapala antibradis ,kuusamo antibradis si la popper,nu am lasat nimic niciodata.
Nu mai incercati toate prosiile ca mai rau va enervati si pe deasupra 70% sunt facute sa-ti ia ochii dar sunt pilaf .

_________________
Privesc mult si simt monstros
0721 724 456


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 22:36 
Neconectat
User GL

Membru din: 13 Apr 2011, 16:13
Mesaje: 438
Localitate: Ploiesti
pai salaii i-au prins baietii care dadeau la dig...Mauru ii zicea unuia dintre ei "Doctoru" poate il sti;noi nu am avut nici un atac si nici nu suntem mari pescari de rapitor,intradevar poperul si salmo slider-ul au fost salvati de la "innec" ca s-au comportat bine,dar noi aveam mari probleme la echipamentul improvizat (fir,lansete,mulinete),oricum nu e relevanta partida,poate mai gasesc timp pana inghiata sa mai bag o tura,eventual poate ne sincronizam sa mai fur si eu cate ceva de la tine...dau eu " intaritorul" ;)

_________________
"Te-ai ridicat atat de sus,scumpul meu amic incat de-aici de jos te vad atat de MIC"...I.L Caragiale
***
0720.578.489
0733.976.835


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 22:47 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
Daca permite vremea duminica pe 27 nov sunt pe balta la o partida de rapitor...
poate ne sincronizam mai multi atunci ... de unde esti rebel ? ... am venit duminica de pe moara si deja am pofta de pescuiala...... si cand te gandesti ca avem pauza la crap de 3-4 luni X( ~x(

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 22:50 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
arsinel :
Dupa cupa Iernii sambata sau duminica pe data de 18 sau 19 noiembrie daca ne perimte vremea ne strangem pentru o ieseala la stiuca?


zi cumetre te bagi la o stiucareala pe 27 , sti ca-mi porti noroc cu tine am prins primul meu rapitor :D profesore !?

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 22:56 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
rebel_carp :
pai salaii i-au prins baietii care dadeau la dig...Mauru ii zicea unuia dintre ei "Doctoru" poate il sti;noi nu am avut nici un atac si nici nu suntem mari pescari de rapitor,intradevar poperul si salmo slider-ul au fost salvati de la "innec" ca s-au comportat bine,dar noi aveam mari probleme la echipamentul improvizat (fir,lansete,mulinete),oricum nu e relevanta partida,poate mai gasesc timp pana inghiata sa mai bag o tura,eventual poate ne sincronizam sa mai fur si eu cate ceva de la tine...dau eu " intaritorul" ;)


poper , salmo nici nu stiu cu ce se mananca eu am dat cu niste pocnitori ieftine, sa nu zic de lanseta , la prima cumatra s-a rupt =)) , important e sa furi tehnologia si tactica pofesionistilor , ce zici profesore ( recte ARSINEL) te bagi sa ne mai inveti si pe noi ceva ?

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 23:13 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Apr 2010, 18:50
Mesaje: 1497
Localitate: Bucuresti
Care duminica vrei sa mergi cumetre?
asta sau viitoare ca 27 este viitoare si daca vrei viitoare nu pot sa merg ca am planuit sa merg luni pe 28 la Facau la o stucareala .
Duminica asta as merge dar deocamdata nu pot sa zic sigur 100% pt duminica asta iar pt viitoare pe 27 nu pot sa dau un raspuns decat vinerea viitoare .
De mers vreau nu vreau TREBUIE SA MERG ca nu mai tine smecheria trebuie sa dam de cumatra :)) :)) :)) Facem o brigada si o cautam si in gaura de sarpe ,mai ales acum daca este scazuta balta,trebuie ea sa fie bagata la umbra unui plaur

_________________
Privesc mult si simt monstros
0721 724 456


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 23:18 
Neconectat
User GL

Membru din: 13 Apr 2011, 16:13
Mesaje: 438
Localitate: Ploiesti
Din Ploiesti Booghy...suna interesanta data,dar sa vad cum o pacalesc pe nevasta-mea ca asta ar fi trebuit sa fie partida de incheiere de sezon si dupa ce am vazut ce a iesit pe Moara parca si crapul ma mai striga :D ...ramane de discutat mai aproape de 27...Apropo...voi ce le dati la ale voastre partenere sa "manance" de aveti atata permisie la pescuit. :-\

_________________
"Te-ai ridicat atat de sus,scumpul meu amic incat de-aici de jos te vad atat de MIC"...I.L Caragiale
***
0720.578.489
0733.976.835


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 23:45 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
rebel_carp :
Din Ploiesti Booghy...suna interesanta data,dar sa vad cum o pacalesc pe nevasta-mea ca asta ar fi trebuit sa fie partida de incheiere de sezon si dupa ce am vazut ce a iesit pe Moara parca si crapul ma mai striga :D ...ramane de discutat mai aproape de 27...Apropo...voi ce le dati la ale voastre partenere sa "manance" de aveti atata permisie la pescuit. :-\


cadouri si multa actiune noaptea inainte de pescuiala =)) =)) =))

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiuca pe Chiroiu 4
MesajScris: 16 Noi 2011, 23:51 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
arsinel :
Care duminica vrei sa mergi cumetre?
asta sau viitoare ca 27 este viitoare si daca vrei viitoare nu pot sa merg ca am planuit sa merg luni pe 28 la Facau la o stucareala .
Duminica asta as merge dar deocamdata nu pot sa zic sigur 100% pt duminica asta iar pt viitoare pe 27 nu pot sa dau un raspuns decat vinerea viitoare .
De mers vreau nu vreau TREBUIE SA MERG ca nu mai tine smecheria trebuie sa dam de cumatra :)) :)) :)) Facem o brigada si o cautam si in gaura de sarpe ,mai ales acum daca este scazuta balta,trebuie ea sa fie bagata la umbra unui plaur

duminica asta nu pot merge ... sunt de tura la servici....... :(

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 168 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România