Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Blestemul "zilei"
MesajScris: 30 Oct 2012, 09:15 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
----------------------------------------------------"Blestemul zilei "-----------------------------

By Iulian Petre


De ceva timp am ceva probleme cu pescuitul pe timp de zi .De cand am intrat in hora competitiilor am avut aceasta problema .Cand faceam echipa cu George eu pescuiam mai mult noaptea si el ziua .Din aceasta cauza se dusese vorba ca eu nu pescuiesc in echipa si doar bag minciogul si uite asa incepuse sa/mi zica minciogarul . :)) La inceput puneam "botul" si ma suparam dar cu timpul am invatat sa nu mai aplec urechea la ce zic altii si sa/mi vad de treaba . Pe vremea aia faceam echipa si cu Florentin Iuga si filma numai ziua si eu apaream mereu la minciog =)) .Noaptea se inversa si eu trageam de peste si George se trezea doar sa bage minciogul si adormea la loc .De atunci (din 2005 ) am ramas cu acest mic 'defect'. :(( .Nu stiu cum se face dar si in viata de zi cu zi eu lucrez noaptea si ziua ma odihnesc . Poate sunt vre-un urmas al contelui Dracula :)) .Anul asta parca este si mai rau si atrag acest "blestem" si asupra
echipelor din care fac parte la concursuri .Anul asta la Cupa Primaverii cu totul ca m/am mutat de trei ori nu am reusit sa prindem ziua nimic . Noaptea prindeam foarte bine si cand se lumina nu mai prindeam nimic . Culmea ca in dreapta noastra era Mitranescu si dimineata parca se urca pestele pe el si prindea in draci unul dupa altul si ne depasea la kg in acest interval de timp cat noi somam .La urmatoarele concursuri am avut aceeas problema ca ziua parca pescuiam in alta balta :-\ . La inceput am crezut ca nada care o folosesc prinde numai noaptea dar cu timpul mi/am dat seama ca asa ceva nu exista .....nada numai pentru noapte =)) .Anul trecut la fel pateam ca prindeam numai noaptea dar parca anul asta este prea de tot .La ultimul concurs la care am participat alaturi de Adi Ghita si prietenul lui (acum si mie) am reusit sa 'virusez' si aceasta echipa .Ziua ne uitam la swingere de ziceai ca/s sudate si noaptea sareau in sus .De la acest mic 'defect' multi au vazut/simtit pe pielea lor cum noaptea se declanseaza 'taifunul' si este depasit noaptea de mine/echipa din care fac parte .Deja a devenit o legenda cu trenul 'inter city' care trece noaptea pe langa alte echipe ......

Poate o sa scap de acest zis blestem si o sa 'percutez' si ziua ca noaptea .....

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blestemul "zilei"
MesajScris: 30 Oct 2012, 11:21 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 10:50
Mesaje: 1048
Localitate: bucuresti
iulian petre :
----------------------------------------------------"Blestemul zilei "-----------------------------

By Iulian Petre ( minciogarul ....) =))


De ceva timp am ceva probleme cu pescuitul pe timp de zi .De cand am intrat in hora competitiilor am avut aceasta problema .Cand faceam echipa cu George eu pescuiam mai mult noaptea si el ziua .Din aceasta cauza se dusese vorba ca eu nu pescuiesc in echipa si doar bag minciogul si uite asa incepuse sa/mi zica minciogarul . :)) La inceput puneam "botul" si ma suparam dar cu timpul am invatat sa nu mai aplec urechea la ce zic altii si sa/mi vad de treaba . Pe vremea aia faceam echipa si cu Florentin Iuga si filma numai ziua si eu apaream mereu la minciog =)) .Noaptea se inversa si eu trageam de peste si George se trezea doar sa bage minciogul si adormea la loc .De atunci (din 2005 ) am ramas cu acest mic 'defect'. :(( .Nu stiu cum se face dar si in viata de zi cu zi eu lucrez noaptea si ziua ma odihnesc . Poate sunt vre-un urmas al contelui Dracula :)) .Anul asta parca este si mai rau si atrag acest "blestem" si asupra
echipelor din care fac parte la concursuri .Anul asta la Cupa Primaverii cu totul ca m/am mutat de trei ori nu am reusit sa prindem ziua nimic . Noaptea prindeam foarte bine si cand se lumina nu mai prindeam nimic . Culmea ca in dreapta noastra era Mitranescu si dimineata parca se urca pestele pe el si prindea in draci unul dupa altul si ne depasea la kg in acest interval de timp cat noi somam .La urmatoarele concursuri am avut aceeas proble ca ca ziua parca pescuiam in alta balta :-\ . La inceput am crezut ca nada care o folosesc prinde numai noaptea dar cu timpul mi/am dat seama ca asa ceva nu exista .....nada numai pentru noapte =)) .Anul trecut la fel pateam ca prindeam numai noaptea dar parca anul asta este prea de tot .La ultimul concurs la care am participat alaturi de Adi Ghita si prietenul lui (acum si mie) am reusit sa 'virusez' si aceasta echipa .Ziua ne uitam la swingere de ziceai ca/s sudate si noaptea sareau in sus .De la acest mic 'defect' multi au vazut/simtit pe pielea lor cum noaptea se declanseaza 'taifunul' si este depasit noaptea de mine/echipa din care fac parte .Deja a devenit o legenda cu trenul 'inter city' care trece noaptea pe langa alte echipe ......

Poate o sa scap de acest zis blestem si o sa 'percutez' si ziua ca noaptea .....

_________________

...Cazacu Bogdan...... 0766.797.822 ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blestemul "zilei"
MesajScris: 30 Oct 2012, 17:58 
Neconectat
User GL

Membru din: 13 Apr 2011, 16:13
Mesaje: 438
Localitate: Ploiesti
Din ce imi aduc aminte a iesit cu scantei pe treaba cu "MINCIOGARU' " ca mai toti te-au luat la misto pe tema asta :)) ...chiar si cei care nu prea se intelegeau cu pescuitul ! ;)

_________________
"Te-ai ridicat atat de sus,scumpul meu amic incat de-aici de jos te vad atat de MIC"...I.L Caragiale
***
0720.578.489
0733.976.835


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blestemul "zilei"
MesajScris: 30 Oct 2012, 20:20 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Oct 2010, 08:52
Mesaje: 1672
Localitate: bucuresti
Eu nu mi-aduc aminte ca nu-l cunosteam pe Iulica ,la vremea de care cred eu ca vorbeste ,eram braconier sef :)) :)) :)) :)) :)) .
Pot insa sa afirm sus si tare,, IULICA ESTE SUPER TARE LA MINCIOC,ARE CHIAR SI COADA MINCIOCUL LUI '' :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: ,
In-afara de asta nu vad de ce ai face bascalie de unul care stie bine cu minciocul,nu vad nici o rusine in chestia asta. :D

_________________
http://www.roxandy.ro 0723302830
Dan Stoica

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala.
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blestemul "zilei"
MesajScris: 30 Oct 2012, 21:46 
Neconectat
Membru GL
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2010, 09:41
Mesaje: 904
Sa stii ca si pentru a folosi minciogul iti trebuie indemanare, si nu glumesc.

_________________
Dan Serban


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blestemul "zilei"
MesajScris: 31 Oct 2012, 10:14 
Neconectat
VIP GL
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2010, 10:39
Mesaje: 1338
perfect adevarat

_________________
Vice Campion 2014 GREEN LAKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blestemul "zilei"
MesajScris: 12 Noi 2012, 09:24 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:40
Mesaje: 1418
Trebuie sa facem echipa din nou ca sa prinzi si ziua. :D

Cum a fost ziua pe corbu la cn cand ai intrat,cam cate kg am prins? ;;)

_________________
Green Lake-Team
Presedinte CS.GREENLAKE
greenlaketeam@yahoo.com
tel:0761284968


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România