Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 09:11 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
......................................Vinerea Neagra.............................

by Iulian Petre


Dupa multe pregatiri si strategii elaborate cu mult timp, iata ca ne indreptam spre Moara Vlasiei spre ultimul concurs important din acest an . Stiam ca orice greseala ne poate fi fatala dar cel mai frica i/mi era sa nu trag vre/o gherla de stand unde nu avem nici o sansa .La prima extragere trag un loc bunicel pe sectorul C ,exact unde/mi era cel mai frica . Stiind ca se puncteaza calitate /cantitate am pescuit alaturi de colegii mei de echipa inteligent si ne/am concentrat exact unde toti nu dadeau asa importanta si anume la calitate . Am pescuit din prima dupa pesti de talie mare si la final cu totul ca am avut cantitate mica ,media pestilor a fost mare si am terminat pe locul doi pe sector datorita locului una la calitate . :ymhug: .Strangem linistiti si cu sanse bune mai departe cand inainte de extragere primesc un telefon de acasa de unde aflu ca este garda la mine la chiosc si protectia consumatorului venita cu dedicatie .......mi/a cazut ceva in cap cand am auzit #-o #-o .In momentul ala am inchis telefonul cu gandul ca mi/a stricat pescuitul cu asa veste si mai bine inchideam telefonul de la inceput .Nu am mai zis nimic colegilor de echipa si m/am dus sa extrag standul si.......inevitabilul s/a produs ca am tras o gherla de loc unde ne/a ingropat . Am reusit performanta sa iesit pe ultimul loc pe sectorul A si pentru noi s/a terminat concursul . Cu unsprezece puncte nu mai aveam nici o sansa .Pontonul doi a fost groparul tuturor echipelor care au pescuit acolo .vinerea a fost o zi cu ghinion care nu o s/o uit prea curand X( .La ultima extragere pe sectorul b am extras un stand bun unde puteam scoate un loc unu dar nu mai avea rost sa mai ne agitam degeaba asa ca am pescuit dupa pesti mari si noaptea ne/am odihnit dupa cateva spritzuri .Daca nu ingropam echipa cu acel blestemat stand aveam sanse reale sa castigam chiar si locul unu la final dar ......

A fost o placere sa pescuiesc alaturi de pompy si Mihai Aldea si impreuna am format o echipa buna dar din pacate eu i/am ingropat cu acel stand extras . Singurul ca sa zic noroc a fost ca am avut acasa o mie de euroi care erau pt. ceva si cu ce se incasase pe doua zile am rezolvat problema ivita la servici ......dar am intrat iar in gaura ..... X(

multumesc colegilor de echipa si sper sa ma ierte ca i/am ingropat cu acel stand extras si pescuitul s/a terminat dupa numai 36 ore .


Felicitari tuturor echipelor :gl2 si castigatorii locului doi Florin Pate ,Ionescu Marian ,Nicolae Georgescu :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: .

Cu un loc unu la cupa primaverii si un loc doi la cupa iernii anul asta ,moara vlasiei este o balta care o sa mai fie sub / dominatia verde in anul care vine ;) .....cel putin asa sper ;) ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 11:56 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
de acum incolo pontonului doi de la mv /doi o sa/i zic gaura neagra .

statistica arata ca la acest concurs s/a prins pe acest stand

maty/dan stoica .= cinzeci kg ....... sapte pe sector
mitranescu...........=44 kg .............noua pe sector .
eu/pompi/mihai.......=saptezeci si sase kg .....noua pe sector .

locul noua este ultimul X(

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 12:10 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
X( vad ca mi/a bulit tastatura cineva la laptop si nu mai tasteaza o parte din cifre si o parte din litere .... :-w

mai nasol ca nu o pot schimba ....sper ca nu vineri s/a intamplat :-o

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 13:47 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
pontonul 2..in regim de concurs e total diferit de regimul de pescuit normal de placere.
o constatare personala ca sa inteleg ce se intampla:
-eu am prins pe 24ore acolo daca imi aduc aminte,aprox 35 sau 45kg,in conditiile in care nu am nadit doar saculet la aruncare si cateva bile cu cobra...si nu aruncat departe pt ca nu pot....
-aruncam cam 80m....spre stanga pontonului,spre ponton 3...

cine a mai pescuit pe ponton 2sa mai scrie parerea personala....asa vedem si noi care e treaba....

Felicitari tuturor membrilor GL participanti la acest concurs dar mai ales felicitari celor ce au iesit pe podium!!!!!

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 16:26 
Neconectat
VIP GL
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2010, 10:39
Mesaje: 1338
florin p :
pontonul 2..in regim de concurs e total diferit de regimul de pescuit normal de placere.
o constatare personala ca sa inteleg ce se intampla:
-eu am prins pe 24ore acolo daca imi aduc aminte,aprox 35 sau 45kg,in conditiile in care nu am nadit doar saculet la aruncare si cateva bile cu cobra...si nu aruncat departe pt ca nu pot....
-aruncam cam 80m....spre stanga pontonului,spre ponton 3... NAI CUM :-o :-o poate spre ponton1 sau dreapta spre ponton 3

cine a mai pescuit pe ponton 2sa mai scrie parerea personala....asa vedem si noi care e treaba....

Felicitari tuturor membrilor GL participanti la acest concurs dar mai ales felicitari celor ce au iesit pe podium!!!!!


Iulica nu mai fi asa dur cu tine asta este sa intamplat la anu este altceva :ympeace: :ympeace: :x :x

_________________
Vice Campion 2014 GREEN LAKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 18:52 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 01 Oct 2010, 09:30
Mesaje: 511
TIN SAI MULTUMESC ECHIPEI
IUICA POMPI SI MALDEA PENTRU
SFATURILE SI SUSTINEREA MORALA PE CARE NI LEA DAT MULTUMIM IULICA :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :gl2

_________________
PATE FLORIN 0732296443


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 19:33 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 10 Ian 2012, 19:27
Mesaje: 232
Localitate: Bucuresti
iulian petre :
......................................Vinerea Neagra.............................
multumesc colegilor de echipa si sper sa ma ierte ca i/am ingropat cu acel stand extras si pescuitul s/a terminat dupa numai 36 ore .
;)


Partea cu iertatul.... nu e nimic de iertat :) . A fost pur ghinion.
Pentru mine a fost cel mai tare concurs cu care am si incheiat primul meu an in competitii. Am invatat enorm in ultima luna de la Mircea si Iulica (cupa romaniei si cupa iernii) si stiu ca mai am multe de invatat. Eu le multumesc! Felicitari colegilor pentru locul 2 pe deplin meritat!

Partea grea acum urmeaza.... urmeaza 5 luni in care trebuie sa pregatesc bugetul pe 2013.

_________________
Mihai Aldea
0728188418 :gl2


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 05 Noi 2012, 20:15 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
Mircea Catalin :
florin p :
pontonul 2..in regim de concurs e total diferit de regimul de pescuit normal de placere.
o constatare personala ca sa inteleg ce se intampla:
-eu am prins pe 24ore acolo daca imi aduc aminte,aprox 35 sau 45kg,in conditiile in care nu am nadit doar saculet la aruncare si cateva bile cu cobra...si nu aruncat departe pt ca nu pot....
-aruncam cam 80m....spre stanga pontonului,spre ponton 3... NAI CUM :-o :-o poate spre ponton1 sau dreapta spre ponton 3

cine a mai pescuit pe ponton 2sa mai scrie parerea personala....asa vedem si noi care e treaba....

Felicitari tuturor membrilor GL participanti la acest concurs dar mai ales felicitari celor ce au iesit pe podium!!!!!


Iulica nu mai fi asa dur cu tine asta este sa intamplat la anu este altceva :ympeace: :ympeace: :x :x


DREAPTA spre 3

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 06 Noi 2012, 08:45 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
pontonul doi este bun dar nu atunci cand apa curge foarte tare si peste gratarul de prea/plin se formeaza ca o cascada . Zona de pescuit buna este de la metrii de ponton pana in maxim o suta de metrii . Peste suta de metrii este fundul foarte namolos . Acum pe zona de pescuit era curent foarte tare din cauza debitului foarte mare care venea din aval si era ca un rau . Crapii au refuzat politicos sa se hraneasca pe acest curent mare si tot ce nadeam noi se ducea la vale peste prea/plin si pe deversor . Daca se oprea apa sunt sigur ca prindeam binisor dar asa nu am avut nici o sansa . Am pescuit la diferite distante pe namol si in curent pe fund tare dar nu a intrat nimic . X(. Zona de pescuit data a fost spre stanga si acolo era tubul in care intra apa in calugar .....ne/a comfirmat si paznicul .

in primavara la senior concurs pe acest ponton s/a facut macel dar au fost alte conditii .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vinerea neagra
MesajScris: 06 Noi 2012, 10:33 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Oct 2010, 08:52
Mesaje: 1672
Localitate: bucuresti
Felicitari! echipei Ionescu ,Georgescu si Pate :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

_________________
http://www.roxandy.ro 0723302830
Dan Stoica

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala.
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România