Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 07 Iul 2014, 17:37 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
:gl2


Fişiere ataşate:
grup.jpeg
grup.jpeg [ 264.54 KiB | Vizualizat de 11935 ori ]

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 07 Iul 2014, 18:39 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
cu o saptamana inainte de finala CN-ului ....


Dupa runda de calificari unde am riscat sa mergem cu doar 50 de kg de boiliesuri de echipa acum aveam pregatita strategia si cantitatea de nada care ne trebuie .Dupa o sedinta tehnica cu lotul clubului am decis toti sa mergem cu 300 de kg de boiliesuri + o rezerva de 50 de kg + multe alte `prafuri ca sa fim pregatiti si pentru ten . In total cantitatea de nada a depasit 580 de kg :-o :-o pt. tot lotul .In 4-5 zile toata cantitatea de boiliesuri a fost facuta cu ajutorul lotului . S-a rulat la bile cate 20 de ore din 24 ca sa fie totul gata .

Miercuri dimineata pe la ora 9 caravana verde pleaca spre marea aventura si dupa un mic popas la Metro Constanta unde ne facem aprovizionarea ne cazam pe malul marii Negre :D . Dupa o balaceala in mare, pregatim ultimele detalii si seara ne strangem toti in jurul gratarului cu un pritz rece .Merg la extragerea unde aflam pe ce sectoare vor pescui baietii la acest CN ingandurat si cu mari emotii . Deja stiam ce-mi doresc asa ca spre surprinderea arbitrului sef extrag exact ce-i spuneam eu : Echipa Adi-Alin am zis ca vreau sa fie in sectorul A si a trag A :)) ,Bag mana si zic Pompi cu Pate in C vreau si C trag :)) si binenteles ramane Dan cu Alex in B . De la inceput anuntasem ca o sa stau in sectorul B tot concursul non-stop stiind ca acest sector ne-a tras in jos rau in ultimii 2 ani si parca suntem blestemati cu acest sector .A doua zi Dan imi zice : daca tot mai tras in B macar sa-mi tragi o grila cu un B cap de stand ....Bine zic eu dar pe care-l vrei ? B1 sau B6 ? Dan zice B 6 . ok zic si ma duc dimineata sa trag .Cand sa bag mana in bol sa extrag grila arbitrul sef ma intreaba ce grila vreau si eu raspund ca cea cu B6 si bag mana in bol si scot exact grila cu B6 . :-o :-o . Se impart vestele si fiecare pleaca pe sectorul pe care pescuia si eu direct pe sectorul B ,George pe sectorul C si Vali cu Vioara pe sectorul A sa ajutam baietii cu informatii .

pe sectorul B unde mi-am petrecut tot timpul .....

Ajung pe sectorul B unde erau valurile asa de mari ca daca te apropiai de marginea pontonului la mai putin de 2-3 metrii te facea `fleasca .Cand ma uitin stanga noastra vad ca vecin de stand este Baboierul X( X( . Cum era castigatorul ultimei editii de cupa Rig stiam ca o sa fie greu de batut dar speram ....Dupa cateva ore ajunge o informatie ca in dreptul lui Baboierul este un prag si de la el in dreapta(spre noi ) creste apa cu 70 cm....Ma si gandeam ca nu ne-am gandit si noi sa venim cu sonarulpe toate locurile puse in concurs sa facem o harta a locurilor ...ALtii aveau asa ceva X( .Nadim ,pescuim iar nadim si pescuim dar peste ioc .....acum i-mi dau seama ca noi pe valurile
alea nadeam pentru vecinii noi din stanga dar pe loc nu ne-am dat seama si am nadit consistent cred ca 15 kg de bile in 5-6 ore .Baboierul ciuguleacate 3-4 pesti la cantar si la noi nimic :-o :-o
Pe seara se calmeaza furtuna si ajungem la "performanta " ca dupa 6 ore sa avem prima trasatura apoi dipa alte 6 ore a doua trasatura si dupa inca 3 ore a treia . X( Am stat toata noaptea cu baietii si nu descifram ce se intampla . Abia pe la ora 9 dimineata trece un banc si reusim sa prindem ceva mai multi pesti dar foarte putin fata de Baboierul.Stau la standul lui Baboierul sa vad ce face de tot prinde dar dupa un timp i-mi dau seama ca nu face ceva in plus fata de noi cu mici exceptii care la final le-am inteles si stiu unde greseam noi mult . Dupa 36 ore incepem sa descifram mersul baltii dar era mult prea tarziu asa ca ne consolidam locul 2 in ultimele 24 cu o diferenta destul de mare fata de locul 3 dar si foarte mare de locul 1 . In cele 72 de ore cat a tinut concursul am stat aproape non -stop cu ei in/la stand si am incercat sa-i ajut cat am putut .
O miscare inteligenta care sincer nu credeam s-o vad vreodata a facut Alex Dragnea care cu 24 de ore de final a cerut schimbare .... :-\ Am avut o discutie cu el si a recunoscut ca este tare obosit si nu vrea sa puna in pericol echipa si mai bine sa intre un pescar proaspat .A intrat Vali Bosman si imediat s-a cunoscut ca este un pescar odihnit cu mintea limpede . A tinut ritmul de nadire din cobra pana la final cu reprize din sfert in sfert de ora si au aparut 3 extracantare la rand ,exact ritmul pe care-l avea si echipa Baboierul la cantarire .Cum toti stateau bine cu 2-2-2 se luase decizia sa se faca schimbari doar in caz de nevoie ca sa nu rupem echilibrul echipei .O decizie grea tinand cont ca stiam ca o sa nemultumesc rezervele .Luati exemplu lui Alex si daca simtiti ca nu mai puteti cereti schimbare indferent de ora si cate ore mai sunt pana la final .Mai bine recunosti ca nu mai poti decat sa pui in pericol tot lotul ;)
Ma uitam cu ciuda la final cum am putut sa fac unele greseli si am condus echipa foarte prost in primele 24 de ore dar eram totusi fericit cand ma uitam ce nume grele am reusit sa-i depasim

Nada a fost de nota 10 ,pescarii si echipele la fel dar strategia a fost putin gresita dar destul de buna de am reusit sa terminam pe toate sectoarele pe locul 2 .

Sunt mandru de ce-am realizat impreuna la acest CN mai ales ca suntem singurul club cu membrii crescuti in pepiniera clubului nostru . Timpul le va rezolva pe toate si o sa fim si noi campioni nationali :ymhug:

o zi buna si multumesc inca odata tuturor membrilor clubului care au contribuit si ei prin cotizatia catre club cu o mica parte din cheltuielile imense pentru aceasta performanta . ;)

Sper din tot sufletul sa fim pregatiti cum am fost acum si la CN-ul 2015 care se va desfasura tot anul asta in luna noiembrie .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 07 Iul 2014, 18:45 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2012, 22:55
Mesaje: 227
iulian petre :
:gl2

Felicitari baieti inca odata si pentru mine ati fost cei mai buni.

_________________
Ionut Cosmescu
[color=#008000]Clubul Sportiv GREEN LAKE[/color
0768 109 340
www.venus-stones.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 08 Iul 2014, 19:35 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 10 Ian 2012, 19:27
Mesaje: 232
Localitate: Bucuresti
\m/ :-bd ^:)^ :ymapplause:

_________________
Mihai Aldea
0728188418 :gl2


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 08 Iul 2014, 21:37 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
FELICITARI!!!!

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 28 Iul 2014, 23:12 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2014, 21:46
Mesaje: 38
Localitate: Bucuresti
Salutare la toata lumea.

Chiar daca o fac cu intarziere(acum am reusit sa ma instalez dupa mutare) vreau si eu sa felicit lotul pentru performanta de la CN, unde s-a depus foarte multa si s-a investit foarte mult.
Ma bucur ca fac parte dintr-un club care an de an este mai puternic si mai experimentat.

Nu in ultimul rand vreau sa ii felicit pe Iulian si pe George pentru faptul ca nu au facut "transferuri de ultima ora" si au mers 100% pe membrii clubului.

Va doresc fire intinse de pe acum la urmatoarele cn-uri si sa terminati campioni.

Multumesc.

_________________
0727.870.930


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 31 Iul 2014, 19:56 
Neconectat
VIP GL
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2010, 10:39
Mesaje: 1338
Mihaitza nu sau facut niciodata transferuri de ultima ora si nu este GENU clubului sa faca asa ceva

_________________
Vice Campion 2014 GREEN LAKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cei 10 `Magnifici
MesajScris: 29 Oct 2014, 09:54 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 14 Dec 2011, 18:27
Mesaje: 507
Localitate: bucuresti
Felicitari baieti si la mai multe. :ymparty:

_________________
Praf si pulbere


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România