Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sfaturi pentru o partida reusita !
MesajScris: 10 Mai 2011, 23:01 
Neconectat
User GL

Membru din: 13 Apr 2011, 16:13
Mesaje: 438
Localitate: Ploiesti
Salutari tuturor !
Impreuna cu doi prieteni si sotiile ne-am hotarat sa mergem in perioada 20 -22 Mai pentru ce-a de-a doua partida pe Chiroiu 4, in speranta ca de aceasta data vom avea o partida reusita solicit sfaturi din partea veteranilor Green Lake si anume:
1)-zona si standurile recomandate cu specificatia ca numai eu detin rood-pod deci exclus pentru ei ponton (doar in cazul in care stiti o smecherie simpla de adaptare a pichetilor pe ponton ;) );standurile sa fie cat mai apropiate (sotiile nu s-au vazut de ceva vreme si au o gramada de barfit si noi de "golit" :D ) , iar agatatura sa fie moderata.
2)-nada si momeala ; la prima partida am inteles ca nu erau indicate semintele si nici cantitatile „industriale” de nada aruncate cu catapulta,mai este valabil acum cand temperatura apei a crescut?ce tactica sa abordam?

Mentionez ca o sa beneficiem de navomodel,intentionam sa luam cateva bile de top de vreo 150 ron in functie de recomandarile voastre (din pacate atat e bugetul ! :( ) dar mai avem aprox. 2 kg de solubile si tari home-made reteta proprie bird-food si ceva tari pentru carlig cu aroma de capsuni.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri !

_________________
"Te-ai ridicat atat de sus,scumpul meu amic incat de-aici de jos te vad atat de MIC"...I.L Caragiale
***
0720.578.489
0733.976.835


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi pentru o partida reusita !
MesajScris: 11 Mai 2011, 16:52 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 20 Apr 2010, 17:35
Mesaje: 60
Nu sunt eu foarte cunoscator...dar poate te ajuta cateva sfaturi din proprie experienta

Ca si loc mergeti pe zona C capatul baltii (mergeti in dreapta de la cabana ), la rulota am stat eu , am avut ceva rezultate notabile anul trecut...192kg 2 persoane 8 bete 48 ore...nu e prea multa agatatura e chiar ok, aruncati in fata cam la 40 de metri , sau cam la aceeasi distanta de malul opus.. 2 bile pe saculet , o bila pe carlig in special solubila daca vreti activitate mai des..

Bile squid cu capsuna au un rezultat bun pe balta asta...George Alexandru are bile bune ..eu numa cu ale lui am pescuit..si Iulian Petre am auzit ca are frankfurter care iar au dat rezultate bune..carlige de 6 sau de 4...am obeservat ca daca ai montura cu plumb il atrage mai bine decat cea cu momitor..nu momiti la inceput prea puternic ( doar bile ) ....daca mustaciosul nu se arata f interesat dupa o zii puteti incerca si cu nada , dar momiti cu racheta .

Nada care am folosit-o mai mereu si a dat rezultate e la baza benzar cu capsuna + lapte de porumb de capsuni + csl + canepa +faina de peste si cam la 4 kg de nada spargem in ea jumate de kg de bile solubile..

In special noaptea merge bine pana pe la 2-3 si de la 5-9 dimineata ...daca aveti norocul sa se de-a drumu si la calugar e si mai bine...

Sunt doar niste sfaturi asa am dat noi nu e neaparat sa si mearga alegerea e doar a voastra

Fire intinse :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi pentru o partida reusita !
MesajScris: 11 Mai 2011, 17:08 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
In zona C la ultimul stad este o zona fierbinte care produce mult peste . E simplu de gasit ca pe malul alaturat are un palc de stuf iesit inafara vre-o 5-6 metrii . In fata lui si stanga /dreapta 6-7 metrii este o zona unde pestele se hraneste si este mereu . Aproximativ 10 metrii de malul alaturat trebuie amplasate monturile si distanta este in jur de 80/90 metrii .De acolo o sa castig eu intrecerea "eu impotriva tuturor" :))

Eu pescuiesc deja cu carlike korda kurv shank numarul 2 si cu doua solubile de 20 ;) .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România