Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 06 Iun 2011, 10:37 
Neconectat
User nou

Membru din: 19 Apr 2010, 15:03
Mesaje: 26
Localitate: brasov
salutare tuturor pescarilor...as vrea sa va rog sa mah ajutati cu niste sfaturi avand in vedere locurile de pe chiroiu4.as dori sa merg yo cu prietenul meu exo_luci la o partida de pescuit de vreo 60 de ore week-endul viitor,numai ca nu stim ce locatie de pe lac sa alegem.la noi ar fi simplu...am vrea sa stam pe c1 unde anul trecut am prins impreuna in jur de 192kg(43 de crapi)la 8 bete si am scapat 18(12 eu si 6 el),dar daca inca apa nu circula si nu s-a dat drumul,nush daca e un loc asa bun...si or mai fii si in" bataie" ;).daca treaba cu apa inca nu s-a rezolvat...ne-am gandit noi sa stam la" violeta" :D (la nuci) sau daca nu pe locul unde s-a castigat cupa pescarilor sportivi...aceste locuri fiind virgine pentru noi,necunoscandu-le indeajuns :( .asteptam niste sfaturi de la voi pentru a ne consulta si a hotara unde o sa ne "plantam"pentru aceasta partida.aaa....apropo...as ruga pe cei cunoscatori sa "dea din casa" si o reteta pt prins ten pe aceasta balta...eu anu trecut am incercat ceva in acea partida de neuitat...insa nu am prins nik la batul pt ten ci am prins ten la un bat pt crap care intradevar era cu pop up de capsuna cu afine....dar bila cu squid...mah gandesc ca la pop up a tras...avea circa 7 kg..dar drilul foarte frumos ;).astept sfaturile voastre si multumesc anticipat...FIRE INTINSE :-bd ...si pesti cat mai mari :D ...macar cat"violeta" :ymdaydream: .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 06 Iun 2011, 12:21 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
In zona VIP - La Nuci ... ai multe optiuni de ales, ;) !!!
Fire intinse !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 06 Iun 2011, 15:14 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Eu zic ca cel mai bine sa mergi unde a fost ultimul stand la cupa P.S . adica pe malul opus de pontonul 6 . Este o zona unde se prinde si noaptea si ziua si ai multe prezentari . Eu cred ca este cel mai bun loc de pe balta pentru ca in acel colt al baltii stau crapii si ctenii mereu ca nu/i deranjeaza nimeni . Vezi ca este apa mica si trebuie multa liniste :-? .

Alta zona bunicica dar se prinde numai seara -dimineata si rar noaptea este zona la nuci unde este multa umbra si liniste . Doua /trei lansete langa plaur si restul in jurul insulitei din fata . Langa plaur da bucati mari darv sunt greu de scos daca nu esti atent . Pescuit simplu la 40 de metrii si are in zona si cteno ca s/a prins sambata asta .

La C1(dig) a venit un nene cu o undita de 7 metrii si a facut adevarat recital la cteno :-o 6 bucati intre 7-11 kg . Adevarat maestru la stationar si pescuia cu mamaliga! Apa curge foarte incet peste supraplin si toata vara calugarele o sa fie inchise ca nu este apa si trebuie pastrat nivelul maxim .

Pestele a fost in bataie saptamana trecuta si abia saptamana asta cred ca incepe sa manance bine .

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 06 Iun 2011, 18:52 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 20 Apr 2010, 17:35
Mesaje: 60
multumim de sfaturi...ne gandim serios la locul de pe partea cealalta de pontonul 6 unde parca s-a si castigat locul 3 acum la cupa pescarilor sportivi, dar nu stim nimic de acel loc si am inteles ca are foarte multa agatatura..stiu ca acolo sta si pestele dar parca nu am vrea sa lasam vreo 30 de plumbi ...
Cine cunoaste acel loc va rugam frumos poate ne ajutati cu ceva indicatii cum sa il abordam ptr o partida reusita :ymhug:

Fire intinse! :-bd


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 06 Iun 2011, 19:03 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
Cu multi plumbi/monturi, sau ... ceva plutitor, :-\ - Iulica zicea ca-i apa mica, ;) !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 07 Iun 2011, 08:46 
Neconectat
User nou

Membru din: 19 Apr 2010, 15:03
Mesaje: 26
Localitate: brasov
multumim mult de sfaturi...suntem in dilema :-? ...ne gandim inca...dar cel mai probabil daca nu v-a fi ocupat vom merge la nuci la rulota... daca nu,dupa ce a a vorbit pretenul meu cu George,ne vom stabili dupa baraca albastra,pe canal ;).speram sa fie o partida reusita. :ymdaydream:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 07 Iun 2011, 09:01 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
FloTzep :
multumim mult de sfaturi...suntem in dilema :-? ...ne gandim inca...dar cel mai probabil daca nu v-a fi ocupat vom merge la nuci la rulota... daca nu,dupa ce a a vorbit pretenul meu cu George,ne vom stabili dupa baraca albastra,pe canal ;).speram sa fie o partida reusita. :ymdaydream:


La Nucul singuratic ... Violeta si-a gasit un partener, :D - :ymdevil: !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 07 Iun 2011, 13:26 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
m-as duce si eu impreuna cu Marius pe chiroiu in week-end dar ma sperie ploaia de se anunta in zona,si mai este o problema..unde sa ma asez....m-as duce pe C-uri....
sau daca este cineva interesat sa facem DOAR o partida de caras pe chiroiu ...de 12 ore...dintre membrii sa anunte!!!
am chef mai mult sa dau cu undita dupa caras...sincer..de lansete mi sa cam luat... =:)
astept propuneri...!!!sa mergem de sambata dimineata pana seara...

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 07 Iun 2011, 20:23 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 20 Apr 2010, 17:35
Mesaje: 60
gata am rezervat la nuci la rulota...sper sa reusim o partida buna , o sa revenim cu impresii :gl9


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: week-end 10-13 iunie
MesajScris: 07 Iun 2011, 20:54 
Neconectat
VIP GL

Membru din: 25 Feb 2010, 17:00
Mesaje: 1077
florin p :
m-as duce si eu impreuna cu Marius pe chiroiu in week-end dar ma sperie ploaia de se anunta in zona,si mai este o problema..unde sa ma asez....m-as duce pe C-uri....
sau daca este cineva interesat sa facem DOAR o partida de caras pe chiroiu ...de 12 ore...dintre membrii sa anunte!!!
am chef mai mult sa dau cu undita dupa caras...sincer..de lansete mi sa cam luat... =:)
astept propuneri...!!!sa mergem de sambata dimineata pana seara...


O iei razna ... :-\ !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România