Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 24 Iul 2011, 15:06 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 20 Apr 2010, 17:35
Mesaje: 60
Am ajuns joi dimineata pe balta si am inceput sa pescuim pe la ora 10 , 2 posturi , c1 si c2..am avut bile s&o cu capsuna de 18 undeva in jur de 11 kg solubile. Prima trasatura a venit undeva pe la ora 15 cu un crapcean la 3.6kg si am continuat tot asa pana sambata la pranz cu un total de 11 trasaturi si 8 crapi la mal cel mai mare de 8,5kg.Au intrat destul de multi carasi cand se micsorau bilele , cel mai mare a avut 1,1kg o sa puna doamna Doina poze cu el. Noaptea nu prea am avut grija betelor mai deloc...un sprit si pe la 12 deja ne culcam :) . Asta s-a intamplat la mine colegul meu flo_tzep a fost putin suparat ca nu a prins nimic pana sambata desi aveam aceleasi bile....cel mai probabil il blocasem el pescuind cam pe aceeasi linie cu mine si eu nadeam constant . Sambata si-a mutat locul care a inceput sa produca...a avut 3 trasaturi dar nici unu nu a reusit sa-l aduca pe mal ptr ca intrau in cocioci de dupa canal.Daca nu venea furtuna nu plecam sambata cel mai probabil plecam acum de pe balta dar ne era frica ca iar o sa impingem la masina.
Eu am pescuit pana in canal pe c2 undeva la 40-50 m de mal si colegul dupa canal unde a avut si activitate pe c1 undeva la 70-80m de mal .Ne-am simtit foarte bine poate scrie si colegu cam cu ce impresie a plecat ...pacat ca balta e la 200 km de brasov as fii venit mult mai des si cu siguranta eram si in club cu voi ,ceea ce mi-ar fii facut o deosebita placere.

O sa revin si cu poze


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 24 Iul 2011, 18:51 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
da am auzit de la Maurul ca ati fost . Data viitoare poate loviti bucati mai mari si mai multe . Din ce am inteles de la pescari noaptea si dimineata trage mai bine si ziua mai rar ;)

Acum cand am plecat de pe balta se uscase drumul ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 24 Iul 2011, 22:56 
Neconectat
User nou

Membru din: 19 Apr 2010, 15:03
Mesaje: 26
Localitate: brasov
mdaaa...hai ca scrie si colegu :D ...deci avand in vedere ca apa acolo pe c-uri nu mai e asa oxigenata din cauza barajului principal si ca yo stateam chiar langa deversor,pestii probabil nu mai aveau motive sa vina si pe la mine...mai ales ca u ii tineai departe de mine(c2) nadind constant...vantu batea dinspre pontoane spre deversor(daca batea)iar atunci cand veneau inspre deversor se opreau in betele tale:(...yo practic nevand nici o trastura pana nu m-am hotarat sa dau cu lansetele inspre malul celalalt.de cand am inceput sa dau inspre malul celalat am inceput sa am si yo activitate pt ca nu ii mai opreai u ;)...pacat ca abia dupa mult timp m-am hotara sa schimb zona ca altfel garantez ca aduceam si yo ceva...pe saltea.si am pescuit fatza de tine mai mereu cu doua bete k sa o luam asa(unu era sacrificat pt ten :D mult timp)in fine...stiu acum unde am gresit....felicitari colegu...si...fire intinse in continuare(dar mai multe la mine :ymdevil: )... :gl9


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 25 Iul 2011, 09:33 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 20:33
Mesaje: 2045
Localitate: bucuresti
Va felicit baietii pentru DEVOTAMENTUL si PERSEVERENTA voastra fata de chiroiu 4!
Fire intinse si partide memorabile in continuare pe aceasta frumoasa "locatie"!

_________________
http://airsoft-outlet.ro/

0765242945-Florin Pocris


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 25 Iul 2011, 15:05 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
=))

pai daca erai intre lansetele colegului si dig normal ca nu prea prindeai :)) .


Data viitoare aseazate in drapta lui pe C3 si nadeste din malul opu pana in mijlocul baltii si o sa vezi ca se inverseaza treaba ;;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 25 Iul 2011, 19:18 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 20 Apr 2010, 17:35
Mesaje: 60
Eu banuisem de pe la inceput ca daca o sa nadesc constant o sa il inchid dar asta era si ideea :D sa prind eu mai mult ca el ca noi de fiecare data facem concurs .

Intrebare : se prinde mai bine pe zona c2,c3,c4 pe partea cealalta a balti dupa canal? agata rau pe toate locurile cand vrei sa aduci pestele din partea cealalta?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 21-23 iulie c-uri
MesajScris: 25 Iul 2011, 21:09 
Neconectat
User nou

Membru din: 19 Apr 2010, 15:03
Mesaje: 26
Localitate: brasov
mda....stiu ca normal ca nu prea prindeam...dar inainte sa incepem partida el zicea ca locul meu e mai bun iar anul trecut yo am avut mai multa activitate decat el pe locul c1...insa anul trecut se oxigena k lumea si tinea mai mult peste....atunci am prins si amur iar acum is inebunit sa mai prind unul(dar mai ales la ce il caut nu k atunci la intamplare)...anu trecut cam pe vremea asta impreuna am pus pe saltea noi doi 43 de crapi intre 3 si 8.5 si un ten...parcati yo 12 si el 6...iar yo anu asta(prima data pe c-uri)faceam comparatia cu anu trecut...desi stiam ca nu mai e oxigenat k lumea dar aveam yo in sinea mea o sperantza :D ...stii cum e....asa ceva nu se uita...pt noi fost cea mai tare partida din viatza noastra de pescuit..si yo am vrut sa imi pastrez locul si sperm sa fie la fel ;)...cam asta fu motivul...insa ce regret acum este faptul ca nu am dat de la inceput sau cel putin macar de a doua zi spre malul celalalt...grantez ca de acolo scotem si yo mult mai mult nu asa...mai ales ca nu iroseam bilele pe malul asta...(adica,parerea mea...daca dadeam acolo de la inceput,si cu tot ce am nadit in malul asta si nu in celalalt,yo zic ca eram cam pe acolo cu capturile sau poate chiar mai bine...numai ca de acolo yo sigur pierdeam la recuperare...se parcau...sa cum am facut cu singurele mele trasaturi...3 crapi...care zic eu,dupa cum i-am simtit in bat pareau voiosi tare :D...mai ales trasatura cand era si doamna rusu si poza carasul....acela mi s-a parut k si greutate in bat cel mai zdravan :D...in fine,acum faptul e consumat...insa sper k data viitoare sa fiu yo cel dintai :gl9 ...felicitari colegului si fire intinse tuturor... :-bd


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România