Ora este UTC + 2






Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 363 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 08:21 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
Dupa ce povestesc toti "amintiri din standul X" o sa le pun intr-un topic special ;)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 08:30 
Neconectat
User GL
Avatar utilizator

Membru din: 14 Ian 2011, 14:11
Mesaje: 320
Localitate: Bucuresti
iulian petre :
Sa va povestesc si eu mai detaliat povestea standului 9 (C2)

Am extras locul si m/am dus pe stand . In dreapta mea Viora PE STAND 10 si cap de stand CRisti pe stand 11 (C4) ,in stanga Ionescu pe stand 9 la dig .

Ma si gandeam ca Cristi o sa incerce sa inchida toate canalele de trecere si o sa stau ca milogul sa astept ce trece de el (daca trece) . Ma apuc direct sa nadesc cu cobra exact unde trebuia adica la vre-o 15 metrii de malul opus si la 15-20 metrii in fata mea vreun kg de bile solubile amestecate cu bile tari de 18 .Deja ma uitam in stanga mea ca la niste victime ca oprisem migratia pestilor exact unde trebuia .... Cand stupoare X( X( vecinii mei din stanga si dreapta scot spombul si incep bombardamentul ~x( ~x(
Eu nadisem cu o logica imprastiat sa pun pestele in miscare de la o bila la alta dar cand am vazut bombardamentul imediat m/am gandit ca o sa am o noapte linistita fara evenimente . Deja problema majora pt. mine nu mai era echipa de pe stand 11 si erau chiar vecinii mei din stand 10 care nadise pana/n malul opus . Le-am atras atentia ca nu o sa ajunga cu monturile unde au nadit dar au crezut ca daca arunca cu spombul cu monturile o sa fie floare la ureche si nu a fost asa deloc .


In stanga mea la fel au bagat spombul la nadit cu totul ca malul opus era cel mai apropiat de ei si mi-am dat seama ca s/au faultat singuri standul din dig tinand mereu peste si facanf galagie o sa se tireze din zona . In fine ...am reglat monturile sa arunc la distante intre 5 si 10 metrii de mal logic tinand cont ca nadisem pe la 15 metrii si m/am pus pe desfacut sticlele de vin . Am baut o sticla ,inca o sticla (erau de 1,5) si pestele nu se arata interesat . In jur de 11 seara prima trasatura exact la un senzor care nu era setat pe statie si nu avea nici swinger iluminat era lanseta din dreapta :-o . Am sarit ca ars peste masa "de bar" si am intepat pestele si l/am si scos . Dupa vre-o 45 minute mai intra unul si-l scot si ma gandesc deja ca o sa am o noapte alba ....dar pana dimineata nimic X( . Dimineata nici o trasatura dar vecinii din dreapta mea incep sa prinda si eu ma uit la ei.... :-? . Astept sa vina bancul la mine dar nu mai trece de lansetele lor si tot ei prind #-o #-o #-o . Merg pe la ei si le bag cateva "fitile" ca standul C11 prinde in standul lor cu gandul ca se mai muta mai in dreapta cu lansetele dar ei nimic X( ...cu doua pescuiesc pe dreapta si doua pe stanga . :-ss . Stau in cort si analizez situatia si ma gandesc cum de nu trece pestele de ei si la mine si incepe sa/mi vine in minte ce se intamplase si/mi dau seama ca mai mult luase in ultima vreme pe lasnsetele din stanga din/spre mine . Momeala si pop-upul era indentic cu ce dadea/u ei si eu nu prindeam ~x( ~x( . Colegii mei de echipa se duc sa manance la cabana si eu raman singur in stand si ma tot gandeam :-? :-? . era deja ora 14 si noi nimic X( . Scot lanseta din dreapta si "fur" vre-o 5 metrii din standul vecinilor . Pun mana sa scot a doua lanseta si ce/a care abia o aruncasem pleaca pe baitruner si eu cu cealalta lanseta in timp ce recuperez ma uit la ea ca boul ca ma gandeam ca am agatat eu firul ce/a ce era ilogic ca era mult drapta . In fine intep si aduc la mal un crap de 8 ,2 kg si-l execut la minciog singur . Scot lanseta care incepusem sa recuperez la ea si momeala fiind buna arunc cu vre-o 5 metrii de limita standului sa mai incapa inca una mai in dreapta . Dupa nici 5 minute pleaca lanseta pe baitruner ce-a care era la 5 metrii de limita standului si simt dulapan in "bat" . Trag de el voiniceste pana la 20 metrii de mal si incepe sa o ia in dreapta (in canal megea pe buza lui) si ia firul de la lanseta din drapta care incepuse sa plece si ea pebaitruner si eu singur in stand neputand sa fac nimic zic ca nu are nimic si trag in continuare voiniceste de el ~x( ~x( . Prostie mare ca am uitat ca are pus firul pe clips ca sa arunc la aceeas distanta asa ca se termina firul si incepe sa traga montura din larg pana se agata si .......se forfeca firul si se taie instant :-ss :-ss . Eram plin de spume ca ma chinuisem sa/l aduc din larg din agatatura si sa/l scap chiar langa mal era frustrant . Binenteles ca nici cealalta lanseta care i-mi retezase firul nu am reusit sa o mai scot si uite asa am ramas fara doua lansete . Pun repede plumb si carlig si le pozitionez exact ca prima oara si ma apuc sa astept increzator ca am gasit zona fierbinte si asa si era . Vin colegii mei de echipa Strupf si Andrei si le povestest intamplarea si dupa vre-o ora iar trasatura pe lanseta din drapta :ympeace: .....Stumpf ma roaga sa/l las pe el sa/l scoata dar imi era sa nu/l lasa prea mult in dril si sa agate vecinii din dreapta asa ca intep eu si ma pun voiniceste sa/l aduc spre mal . Dupa vre-o 6-7 pompari pestele i/si da "drumul la maini" si raman cu buza umflata ~x( . Ma si gandeam la rugamintea colegului meu si eu nu/l lasasem pe el si parca se maniase "al de sus". Nici nu am apucat sa arunc lanseta ca pleaca urmatoarea si fac semn sa'l intepe Strumf si el pompeaza de vre-o 4-5 ori si il scapa si el pe drum ~x( ~x( . Eram cu lansetele din dreapta afara si cele din stanga era undeva amplasate pana in mijlocul baltii si i/am spus ca pestele a trecut de noi si asa a fost ......vecinul din stanga inteapa si el si scoate doi pesti .

Toata ziua a batut un vant naprasnic si trebuia sa arunc de multe ori pana o puneam in zona "fierbinte" care o gasisem dar asteptam seara sa se opresca vantul .De frica sa nu mai nadesca cu spombul vecinii am asteptat linistit pana la ora 18 si cand m/am apucat sa nadesc din cobra ei nu mai puteau nadii cu spombul si nici cu cobra nu ajungeau in zona "fierbinte" si deja i/mi frecat palmele de bucurie :)) .

In acel moment clasamentul de seara arata asa (de cine imi era frica)
stand 1 -27,40-Frog
stand 7-15,38-George
stand 9-25,02 (noi)
stand 10-29,67(vecin)
stand 11 -27,03 (Cristi-Nasuk)

Anunt vecinii ca in noaptea asta trece inter-city pe langa ei si daca vor bilete la personal =))


Arunc lansetele pe pozitie si anunt ca noaptea asta stau pe lansete si le schimb din doua in doua ore . Afara a inceput un vant si niste valuri de ziceai ca esti la mare si nu/mi venea sa cred ca poate sa bata asa tare noaptea vantul si mai batea si dispre dig dar putin in fata ,exact cum era mai rau . Cand a venit ora de schimbat lansetele am scos una afara (ce-a din dreapta )si cand sa arunc nu mai puteam sa arunc la distanta la care aveam semn pus si zic ca mai bine le las pe celelalte pe pozitai initiala . Pe la 12 -01 noaptea trage la a doua din drapta si scot un crap de 5 kg la care ma ajuta Viora la minciog si/si da seama ca-l depasec cu acel crap .Nu am mai reusit sa arunc lanseta la distanta dorita din cauza vantului care batea din ce in ce mai puternic si asta mi/a fost sfarsitul si pana la dfinal nu am mai prins nimic .

Am incalecat pe/o sa si v/am spus povestea standului 9 asa .....


ps. Multumesc colegilor de echipa Andrei Stanica si Florin Sudor (Strumf) pentru increderea acordata si/mi pare rau ca i/am dezamagit dar trebuie sa invete ca "locul bate pescarul " .
Sincer sunt multumit de cat peste am scos din acel loc si nu/mi trebuia mult sa castig de pe un loc in care eram "victima" .


Iulica, pentru mine a fost o onoare si o placere sa fiu alaturi de tine si de Stanica in echipa..nu credeam ca chiar si stand poti sa inveti multe lucruri...eu am vazut si am bagat la cap multe lucruri..tips & tricks ;) ..pentru mine a fost o prima experienta foarte utila si revin la vorba lui Dan Stoica ( Bijou )..:"o sa vezi dupa primul concurs cat de praf esti :) in ale pescuitului profesionist :)" si mare dreptate a avut....

Multumesc si eu colegilor de echipa Iulian si Andrei Stanica si daca vor mai decide sa ma ia cu ei in alt concurs cu cea mai mare placere!!!!
Forza :gl2 !!!

_________________
Florin Sudor
.....tu nu si nu..crap crap...
:gl2


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 08:35 
Neconectat
Admin GL
Avatar utilizator

Membru din: 17 Ian 2010, 20:45
Mesaje: 6076
Localitate: BUCURESTI
De acum vad la concursul de individual o batalie de zeci de ori mai crancena ......apar "discutiile" intre cei care formeaza echipe sudate care este mai cu "mot" in echipa .

Deja prioritatea o au sa iasa unul inaintea altuia si lupta o sa fie mai indarjita ......eu unul abia astept sa/mi apar titlul de anul trecut ;)

ps. mai putem face si concursuri intre membrii echipe ca nu ne costa asa mult ....cu 1500 ron facem o noua editie si impartim in cati suntem .....este o nimica toata.

Se baga careva la cupa mielului? peste doua saptamani (de pasti?)

_________________
-MEMBRU FONDATOR Clubul Sportiv
FUDO HOOKS -Japanese technological perfection
tel: 0765.071.874


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 09:02 
Neconectat
Membru GL

Membru din: 18 Ian 2010, 09:32
Mesaje: 549
"o sa vezi dupa primul concurs cat de praf esti"

@ Strumfule, eu si dupa al 2-lea concurs (primul tot intre membrii clubului a fost), imi dau seama cat de praf sunt si cate mai am de invatat. :D

Vreau sa le multumesc colegilor de echipa (parca as fi la Oscar :)) ), lui Iulica deoarece a fost de acord sa faca echipa cu noi si am putut "fura" tactica atat in materie de pescuit cat si psihologica si lui Florin deoarece a facut tot ce a tinut de el ca totul sa fie perfect in stand (cafea, mancare, paharul mereu plin :D ). Baieti, a fost o onoare!

La individual, asa cum a spus si Iulica, sunt sigur vor fi orgolii si mai mari ca acum.

Numai bine! :gl2


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 09:06 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Oct 2010, 08:52
Mesaje: 1672
Localitate: bucuresti
iulian petre :
De acum vad la concursul de individual o batalie de zeci de ori mai crancena ......apar "discutiile" intre cei care formeaza echipe sudate care este mai cu "mot" in echipa .

Deja prioritatea o au sa iasa unul inaintea altuia si lupta o sa fie mai indarjita ......eu unul abia astept sa/mi apar titlul de anul trecut ;)

ps. mai putem face si concursuri intre membrii echipe ca nu ne costa asa mult ....cu 1500 ron facem o noua editie si impartim in cati suntem .....este o nimica toata.

Se baga careva la cupa mielului? peste doua saptamani (de pasti?)

Eu imi fac pastele pe balti de cativa ani,pune-o la cale si sunt gramada :ymhug: :ymhug: :ymhug:

_________________
http://www.roxandy.ro 0723302830
Dan Stoica

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala.
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 09:15 
Neconectat
User nou

Membru din: 18 Ian 2010, 13:38
Mesaje: 77
Localitate: Bucuresti
iulian petre :
De acum vad la concursul de individual o batalie de zeci de ori mai crancena ............eu unul abia astept sa/mi apar titlul de anul trecut ;)


Iuliane, apuca-te de flotari :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 15:01 
Neconectat
VIP GL
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2010, 10:39
Mesaje: 1338
Se baga careva la cupa mielului? peste doua saptamani (de pasti?)

Frate am vorbit cu nevastamea cu CIp si Dan nare nimik in potriva daca este serios cu cupa MIELU ;;) ;;) ne bagam , ne bagam ,ne bagam am scris de 3 ori ca sa intelegi si daca este mai combin vro 3 familii dar sa fie SIGUR sa nu ma fac de kkt :-s :-s

_________________
Vice Campion 2014 GREEN LAKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 19:39 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2010, 11:11
Mesaje: 387
iulian petre :

Toata ziua a batut un vant naprasnic si trebuia sa arunc de multe ori pana o puneam in zona "fierbinte" care o gasisem dar asteptam seara sa se opresca vantul .De frica sa nu mai nadesca cu spombul vecinii am asteptat linistit pana la ora 18 si cand m/am apucat sa nadesc din cobra ei nu mai puteau nadii cu spombul si nici cu cobra nu ajungeau in zona "fierbinte" si deja i/mi frecat palmele de bucurie :)) .

Inca o data imi pare rau sa te anunt ca am avut la noi niste solubile de 24 cu care tot am ajuns cu cobra in malul opus :p


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 05 Apr 2011, 20:20 
Neconectat
Green Lake Club

Membru din: 18 Ian 2010, 14:12
Mesaje: 252
Localitate: Bucuresti
Adica facem un concurs pe familii...mama ce imi place cum suna...gata ma bag si eu Cristi - Laura - Cristi Jr :)) :)) :))
Membrii familiei au voie prind stand la minciog si la mancare merge asa???

_________________
C.S Green Lake


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 1-3 Aprilie Cupa Green Lake (echipe) intre membrii clubului
MesajScris: 06 Apr 2011, 05:43 
Neconectat
Green Lake Club
Avatar utilizator

Membru din: 05 Oct 2010, 08:52
Mesaje: 1672
Localitate: bucuresti
Hai ca m-am hotarat sa va povestesc si eu ,am ajuns pe balta si bineinteles ca am scos FIREFROG-UL,broscuta-pompier pe care am pus-o sa danseze pe podium la locul 1.Mircea cu Ciprian s-au dus sa se uite pe A-uri sa vada cum sunt pozitionate,s-au intors zicandu-mi,Danezule trebuie sa tragi dintre A5,A6,A7 s-au C10,C11,de ce intreb ?pai a1-a3 suntem victime ca este apa adanca,si peste toate pe a1 nici n-avem cum sa prindem malul de vizavi,.OK. le zic stati linistiti ca nu trag A1 si nici c8.Incepe tragerea pentru ordine si surpriza cand scot capacul la cutiuta eu nu pot sa vad ce nr am ,ca toti ceilalti,vad un ghemotoc de hartie,cand il scot pe el statea scris,,de Iulica bineinteles" Bafta ai tras nr.1,am ras pana la urma si eu la fel ca toti ceilalti :)) :)) :)) ,.Rasul mi-a cam disparut,Ciprian vine si-mi spune soptit,o sa tragi tot 1 si asa a fost. #:-s .In cateva minute le spun la baieti,e super tare,am tras 1 de doua ori suntem obligati sa iesim pe 1 (nici eu nu credeam ce spuneam da ma incurajam si pe mine) :-ss .In sfarsit s-a dus Mircea si a vorbit cu Taxi sa putem sa prindem si noi malu de vizavi macar cu o lanseta,Taxi afost de acord,multumim pt.asta,(oricum lanseta din dreapta a produs un singur peste samb. spre dum.).Trece si Nasuc pe langa noi fiind intarziat opreste si intraba ce loc a tras Trofim ,Mircea ii spune C11,am auzit un yes s-au ceva de genu,dupa care ne spune la voi aici s-aneaca pestele frate,(incurajare puternica).Una peste alta am constatat ca apa mai mica de 2,5m nu avem si ne-am apucat de pescuit,nadind 2maini de bile si pescuind cu naditor.Dupa ce s-a intunecat vine Florin Procris pe la noi ,ne spune de George,de el ,de Trofim ,noi ce s-ai spunem,bei ceva??,nu avusesem nici tac nici un peste pe la suprafata,numai atacuri de stiuca se auzeau,dimineta la 4,25 am avut si noi prima prezentare,l-am pus si pe saltea,Mircea dormea putin,eu adormisem pe scaun cand a sunat statia am sarit ca ars,Ciprian deja il intepase,era langa ele cand a tras :)) :)) :)) ,oricum pana la cantar am facut 4 buc=19kg si ceva ,reusisem sa le gasim traseul,asta era cel mai important. :-bd Si pe la 11 a inceput nenorocirea pentru noi,adica a iesit soarele si vantu a inceput sa bata din partea stanga foarte puternic adica tot pestele a fost carat cu forta de-acolo,a venit si ciorba lu Taxi,a ajuns si Vioara ,extaziat ca are mai mult peste ca Iulica ca nu stiu care a prins nu stiu cat,.Dupa cantarul de seara,unde am aflat ca Vioara n-ea depasit cu 2kg.,de fapt noua ne era cel mai frica de George si Valer care parcau crap dupa crap si eram foarte constienti ca la un moment dat trebuie sa gaseasca ei o modalitate s-al scoata,frecventa trasaturilor fiind net superioara tuturor standurilor ,m-am sfatuit cu baieti,ne-am hotarat la strategia din noaptea aia si la 20.30 m-am bagat in pat si m-am culcat,eram rupt.La 01.30 ma trezit Mircea ,m-am inviorat imediat cand am iesit din sacul de dormit si am aflat ca avem la sac o salonta frumusica 8kg si ceva,mi-au relatat ce si cum,si ce avem de facut in continuare,Ciprian s-a bagat in pat era frig s-il durea si o masea,oricum era randu lui la somn.Am ramas cu Mircea .Pe la 3.30 le-am schimbat pe trei dintre ele,(inainte cu o noapte prinsesem prima buc la 4.25),am mai stat putin de vorba si Mircea a atipit in scaun,era treaz de mult ,m-am plimbat pe mal din cauza frigului patrunzator si pe la 5.15 am ratat o trasatura(na fost bine intepat),imediat la 5 minute am intepat unul pe la5,5kg s-a trezit si Mircea ,dupa ce s-a luminat ne-a trecut amorteala de tot,ne gandeam noi ca din cauza vantului cei de pe c-euri nu puteau prinde malul de vizavi ,.Avenit si cantarul de dimineata,telefoane,lumea nu vroia sa ne spuna nimic,vesti contradictorii,strategii :)) :)) :)) ,la 9.15 am plecat din stand ,zicandu-le baietilor ca se va intampla ca inainte cu o zi cand am fost pana la Pate,si i-am gasit cu un peste la sac,simteam ca o sa avem nevoie de un peste neaparat sa ne mentinem pe 1(erau 3-5 echipe ,care daca prindeau un peste puteau ajunge pe primul loc,.Am vorbit putin cu Pate si cand ies de la el din stand,ma uit in stanga si ii vad pe Valer si George in activitate cantarire,lansari,il intreb pe Boghy si Florin ce se-ntampla si-mi spun ca au luat un peste 5,5kg,ei fiind,(dupa o revenire etraordinara)pe 3 cu 37 si ceva kg si noi pana atunci pe 1 cu 41 si ceva,am luat-o la fuga in stand era 9,35 cred si le-am zis baietilor,am scos o lanseta si am aruncat-o pe palnia din stuf pana in spate de tot,nu stiam daca reusesc sa-l scot de acolo in cazul in care aveam prezentare,dar ce mai aveam de pierdut?,La,un moment dat Mircea imi spune,la zece fara cinci iti trage,si asa a fost.Am luat-o la fuga cu lanseta in stanga sus,s-al scot din culoar(palnie)si apoi in dreapta,Ciprian pune capac la mincioc si-mi spune ,mie ,care tremuram tot de atata adrenalina si de la alergatura,asta este pestele de 800 lei,Mircea il suna pe Florin si restul stiti.

Super concurs,pana in ultima clipa,si vreau sa va spun ca ma simt extraordinar in acest club,atmosfera :gl2 iti da putere si incredere. :ymhug: :ymhug: :ymhug: \m/ \m/ \m/ :gl9 :gl2 :gl9 :gl9

_________________
http://www.roxandy.ro 0723302830
Dan Stoica

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala.
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reclama
MesajScris: 01 Mar 2011, 00:30 
Neconectat
Advertiser bot
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 2010, 13:00
Mesaje: 00

Reclama:





 


Sus
 
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 363 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Style created by © Matti, gry komputerowe, alveo witaminy zdrowie witaminy

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România